دولت های ایران و عراق دوشادوش به زائران اربعین خدمت رسانی می کنند *سرخط نیوز


معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت های ایران و عراق با همکاری یکدیگر زیرساخت های لازم را برای میلیون ها بازدیدکننده از عراق آماده می کنند.

به گزارش سرخط نیوز، محمد محبر روی آنتن گفت: زیارت اربعین بزرگترین آیین مذهبی جهان اسلام است که از نظر تعداد شرکت کنندگان و گستردگی اجرای آن در تاریخ بی سابقه است.

وی افزود: دولت عراق به میزبانی از زائران اربعین افتخار می کند و در آن کشور شیعه، سنی، عرب و کرد در کنار هم در حرم رسول خدا (ص) خدمت می کنند.

معاون رئیس جمهور گفت: دولت های ایران و عراق با یکدیگر هماهنگ هستند و زیرساخت های لازم را برای ورود میلیون ها بازدیدکننده به عراق فراهم کرده اند.

وی تاکید کرد: وزارتخانه ها، نهادهای انقلابی، فعالان مردمی، استانداردها و همه نهادهای ذیربط در مرکز مرکزی اربعین و وزارت کشور تلاش کرده اند، اما در عین حال هوا گرم و پذیرای زائران و حسین (ع) است. علاقه مندان بسیار کمی هستند، این یک رکورد است.

این روزنامه نگار افزود: عراقی ها هر چه داشتند دادند، برادران و خواهران ایرانی خود را در سفر آوردند، خانه هایشان را مهمان خود کردند و در این سفر میزبان معنوی آنها بودند، اما باید اینطور باشد. وی خاطرنشان کرد: نبود برخی زیرساخت ها و برخی کمبودها در این کشور محدودیت هایی ایجاد کرد.

وی اعلام کرد: هماهنگی بین دولت های ایران و عراق توسط دولت های ایران و عراق تسهیل می شود. علاوه بر ارسال اتوبوس های ایرانی به عراق، یک شرکت هواپیمایی برای ارسال آب و غذا به این کشور راه اندازی شد تا در اسرع وقت به کمبودهای گزارش شده رسیدگی شود.

حتما بخوانید:
امیلی هرینگتون اولین زنی است که طی یک روز مسیر Golden Captain Golden Gate را صعود می کند

دستیار اول رئیس جمهور افزود: انتظار جدی داریم که مردم عزیز و زائران حسینی همکاری و به توصیه های استادیوم اربعین عمل کنند تا انشاالله این راهپیمایی با عزت برگزار شود.
انتهای پیام

Leave a Comment