دو راهکار فوری برای تسکین درد مرگ مهسا امینی * سرخط نیوز


پس از مرگ هولناک مهسا امین و برخی حوادث و اتفاقات دیگر در سال های اخیر که منجر به کاهش اعتماد عمومی و بدبینی ذهنی در جامعه شده است، شاید امروزه نیاز به چاره جویی برای برون رفت از چنین فضاهایی بیش از پیش ضروری به نظر برسد. اول از همه برای جامعه و نظام.

نیاز به یافتن راه‌حل‌های مختلف از آن جهت حائز اهمیت است که نشان می‌دهد سیستم توانایی اصلاح فرآیندهای معیوب خود را دارد و جامعه را امیدوار می‌کند که سیستم بتواند مشکلات مهمی را در درون خود حل کند که برای افزایش محبوبیت مهم است. و شرق شناسی را می یابیم.

از سوی دیگر ناآگاهی افکار عمومی و عدم شفافیت، جدای از ایجاد تفکر منفی در افراد، می تواند به شکاف های اجتماعی منجر شود و آنها را تا سر حد بی اعتمادی و ناامیدی عمیق تر کند.

1- شفافیت فوری

به لطف دنیای گسترده ارتباطات و گسترش سریع شبکه های اجتماعی، می توان از درد مرگ مهسا امینی در حوادث روزمره کاسته و مردم را بیشتر قانع کرد. موضوع مهندسی افکار عمومی در دست کسانی است که می توانند انتشار روزنامه به سرعت توجه را به خود جلب کرده و فوراً اطلاعات ارائه دهند. هر گونه تاخیر می تواند باعث عدم اطمینان در رویدادهای روزمره شود که در نهایت منجر به کاهش اعتماد عمومی می شود.

2- کمیته شروع سریع

در رویدادهای مهم و بسیار حساس جامعه مدرن، استراتژی موثری به نام ایجاد کمیته رواج یافته است، اما با استفاده از تجربیات کمیته توانست بسیاری از ابهامات را به وضوح و یک وضعیت مبهم را به یک امن تبدیل کند. جو نکته اصلی این است که محتوا برای تشکیل «کمیته حقیقت» اهمیت دارد و مشارکت احزاب و گروه‌ها در جامعه مدنی با گفتار منتقد سازگار است. به عبارت دیگر، هنگام ایجاد یک نهاد جدید برای ایجاد اعتماد، مردم باید به سیستم‌های جدیدی دست یابند تا مردم را در مورد نتایج بررسی‌های حادثه اطمینان دهند. در پایان روز، کیشر، با روی آوردن به کنین، مکانیزمی برای کشتن او در وسط است.

حتما بخوانید:
بهترین اسپری خوشبو کننده بدن زنانه تا 24% تخفیف- لیموتاپ

در نهایت این امکان وجود دارد که جامعه در طول زمان بارها این حوادث ناگوار را تجربه کند، اما یک جامعه عقلانی باید هزینه این روندها را بپردازد و جامعه می تواند در برابر این نوع حوادث مقاومت کند.

Leave a Comment