[ad_1]

کوه های سیرا مادره از صحرای سونوران ، جایی که آریزونا و نیومکزیکو با مکزیک دیدار می کنند ، سر بر می آورند. این دولت یکی از مناطقی است که دولت ترامپ در تلاش برای تحقق وعده های خود است دیوار مرزی.

Rockies در حال حاضر در 35 مایل آخر دیوار آریزونا در دست ساخت است. و این چالش برانگیز است ، و همچنین بحث برانگیز ، به دلیل زمین باکره ای که دیوار از طریق آن بریده می شود.

“این یک ثروت عظیم از تنوع زیستی ، فرهنگ و روابط بین دو ملت است” طرفدار محیط زیست خوزه مانوئل پرز از CBS News به میشل میلر گفت. “ما این را با این دیوار از دست می دهیم.”

برای ساخت و سازها لازم است جاده ها از دامنه های کوه تراشیده شود تا کارگران ، ماشین آلات و مواد بتوانند تیرهای فولادی به ارتفاع 30 فوت را در بتن فرو ببرند. هزینه این گزارش 41 میلیون دلار در هر مایل بود که بیش از هر بخش دیگر از پروژه 738 مایل است.

با این حال ، پرز قیمت بالاتری را مشاهده می کند.

در حالی که دیوار برای جلوگیری از افراد طراحی شده است ، اما همچنین مهاجرت حیوانات را متوقف می کند. پرز گفت این “بزرگترین راهرو” برای پستانداران بزرگ مانند شیرهای کوهی و جاگوارها است.

پرز ، رئیس سازمان حفاظت ، کوئنکا لس اوجوس ، گفت: “آنها هیچ مرزی را تشخیص نمی دهند. آنها برای همیشه اینجا هستند.”

دوربین های مرزی وی تصاویر حیوانات منطقه را به تصویر می کشد و گروه وی یکی از چندین نفر است که برای حفاظت از منطقه در دو طرف مرز اختصاص داده شده است.

ابتکار زیست محیطی توسط مالک محلی والار کلارک آغاز شد که 40 سال پیش از نیویورک به منطقه سیرا مادره نقل مکان کرد. او آموخت که اگر سنگها برای جمع شدن آب کمیاب جمع شوند ، زمین بایر می تواند شکوفا شود. خدمه او ده ها هزار نفر درآمدند.

وی بعداً 130،000 جریب از مکزیک خریداری کرد تا از کوئنکا لس اوجوس مراقبت کند. کلارک همچنین پرورش دهندگان بی رغبت را ترغیب کرد تا به تلاش های حفاظت بپردازند.

اما اکنون دهه ها کار در حال انفجار است – به معنای واقعی کلمه. و برخلاف سایر پروژه های ساختمانی که تحت سیاست ملی زیست محیطی و قانون گونه های در معرض خطر نیاز به بازبینی دارند ، برخی از دفاع ها نیز از زمان حملات 11 سپتامبر منفجر شده اند. دیوار مرزی یک پروژه امنیت ملی است.

رئیس جمهور منتخب جو بایدن می خواهد ساختمان را متوقف کند و سنسورهای حرکتی را برای تشخیص حرکت انسان در آن جا بگذارد ، اما در حال حاضر ساختمان رو به جلو است – احتمالاً برای همیشه منظره را تسخیر و تغییر شکل می دهد.

CBS News از تعدادی از آژانس های فدرال خواسته است تا درباره تأثیرات زیست محیطی دیوار اظهار نظر کنند.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir