دیوان عالی کشور نسبت به طرح ترامپ برای حذف مهاجران فاقد سند از سرشماری تردید دارد


چندین قاضی دادگاه عالی مشروعیت آخرین تلاش دولت ترامپ برای محروم کردن مهاجران فاقد سند از شمارش فدرال مورد استفاده برای اعطای کرسی های کنگره و کالج انتخاباتی را زیر سوال برده اند.

دادگاه عالی محافظه کار گرا 80 دقیقه استدلال شفاهی در مورد چالش های حقوقی تلاش های رئیس جمهور ترامپ برای از بین بردن مهاجران ساکن ایالات متحده بدون اجازه سرشماری یک دهه ای که حکم توزیع مجدد توزیع مجلس نمایندگان را دارد ، شنید.

قاضی ایمی کونی بارت ، آخرین مورد دادگاه ، به یک وکیل دادگستر دولت گفت ، برای بحث در مورد پرونده دولت ، “بسیاری از شواهد تاریخی و سالها تمرین واقعاً موقعیت شما را کاهش می دهد.”

دولت آمریكا به منظور تخصیص كرسی های كنگره ، اغلب ساكنان این كشور ، از جمله افراد غیر شهروند فاقد وضعیت قانونی را مورد توجه قرار داده است. اصلاحیه چهارم نیاز به تخصیص کرسی های محلی پس از محاسبه دولت “تعداد کل افراد در هر ایالت” دارد. روند تنظیم شده با قانون اساسی هر 10 سال پس از سرشماری انجام می شود.

در ماه جولای ، با این استدلال که “متمم 14” دقیقاً “اشخاص” تعریف نشده اند ، آقای ترامپ گفت که این یک سیاست ایالات متحده است که مهاجرانی را که “وضعیت مهاجرت قانونی” ندارند ، از محاسبات تعیین کننده محاسبه کند هر ایالت باید چند شهرستان داخلی داشته باشد. بخشنامه ریاست جمهوری وی ، وزیر تجارت ویلبر راس ، مدیر دفتر سرشماری ، را موظف کرد که پس از سرشماری سال 2020 اطلاعاتی را در اختیار وی قرار دهد که به وی اجازه دهد.

قاضی استفان بریر ، لیبرال منصوب شده توسط بیل کلینتون ، رئیس جمهور دموکرات ، روز دوشنبه استدلال حقوقی را مبنی بر محاسبه مهاجران فاقد سند برای توزیع در کنگره “کاملاً قوی” خواند.

“آنها مردم هستند ، مگر نه؟” بریر از دادستان کل فعلی جف وال ، وکیل مدافع دولت ترامپ در پرونده معروف به ترامپ علیه نیویورک پرسید.

بارت ، سومین انتصاب آقای ترامپ به دیوان عالی کشور ، ماهیت بی سابقه تغییر مورد نظر دولت را به وال یادآوری کرد و یک مهاجر فاقد سند را که 20 سال در ایالات متحده زندگی کرده است مثال زد. “چرا … چنین شخصی در اینجا اقامت دائم ندارد؟” او از وال پرسید.

وال در پاسخ گفت كه ایالات متحده قبلاً دیپلمات های خارجی مقیم این كشور را در دراز مدت از تعداد توزیع ها خارج كرده است. وی گفت: “من اصلاً بحث نمی كنم كه بیگانگان غیرقانونی به معنایی كه شما در مورد آن صحبت می كنید با جامعه ارتباط برقرار می كنند ، اما آنها از نوع ارتباطاتی نیستند كه برای صلاحیت شما در پایگاه توزیع كافی باشند.”

قاضی سونیا سوتومایور ، منصوب رئیس جمهور باراک اوباما در سال 2009 ، گفت: مهاجرانی که توسط اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده (ICE) بازداشت شده اند – که به گفته دولت ترامپ احتمالاً از تعداد توزیع های پیشنهادی وی مستثنی خواهد بود – ممکن است از طریق پناهندگی یا سایر اشکال تخفیف مهاجرت در کشور بماند.

سوتومایور به وال گفت: “من مطمئن نیستم که چگونه می توانید هر طبقه از مهاجران را که به معنای سنتی در اینجا زندگی نمی کنند شناسایی کنید.” “اینجا اند.”

اعضای اکثریت محافظه کار و جناح لیبرال دیوان عالی کشور با استثنا حدود 11 میلیون مهاجر فاقد سند از سرشماری کشور ، دیوار را در مورد امکان عملی دولت ترامپ تحت فشار قرار دادند. وزارت بازرگانی تا 31 دسامبر مهلت دارد جدول جمعیت هر کشور را به رئیس جمهور ارائه دهد. طبق قانون فدرال رئیس جمهور موظف است اظهارنامه ای را به کنگره ارائه دهد که برای طراحی مجدد محله های مجلس استفاده شود.

قاضی ساموئل آلیتو ، که توسط رئیس جمهور جمهوریخواه جورج دبلیو بوش معرفی شد ، این کار را “یک کار بزرگ” خواند.

در طی س questionال از آلیتو وال ، وی اعتراف کرد که “بسیار بعید” است که اداره سرشماری بتواند همه مهاجران غیر مجاز را از محاسبات توزیع شناسایی و حذف کند.

سه دادگاه فدرال پیش از این درمورد تغییرات برنامه ریزی شده در سرشماری آقای ترامپ رأی داده اند. در ماه سپتامبر ، یک کمیسیون سه نفره از قضات فدرال در نیویورک گفت که این پیشنهاد ناقض قوانین فدرال حاکم بر تغییر کرسی های کنگره و سرشماری است ، اگرچه آنها قانون اساسی آن را ارزیابی نمی کنند.

هفته گذشته ، هیأت دیگری از قضات فدرال در واشنگتن چهارمین چالش تلاش های آقای ترامپ را رد کرد و گفت که با توجه به عدم اطمینان در مورد حذف مهاجران فاقد سند از سرشماری ، پرونده هنوز “برای رسیدگی” رسیده نیست.

چندین قاضی محافظه کار ، از جمله قاضی برت کاوانو ، دومین انتصاب آقای ترامپ به دیوان عالی کشور ، این امکان را برای دیوان عالی کشور در نظر گرفتند که رویکرد مشابهی را اتخاذ کرده و پس از تصمیم گیری دولت برای حذف مهاجران ، حکم مشابهی را صادر کند.

“آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم [Mr. Trump’s] کاوانو گفت: این تفاهم نامه برخلاف مقررات معمول آژانس ، تعهداتی را در این زمان به شاکیان اعمال نمی کند. ما به این عدم بلوغ می گوییم. “

وزارت دادگستری استدلال می کند که تأثیر پیشنهاد آقای ترامپ در برخی کشورهایی که به طور بالقوه در مجلس از دست می دهند یا کرسی هایی را به دست می آورند مشخص نیست ، زیرا وی هنوز تعیین نکرده است که کدام گروه از مهاجران را از داده های توزیع حذف کند. طبق ارقام دولت ، تعداد بازداشت شدگان در ICE ، جمعیتی که آقای ترامپ احتمالاً از آنها خارج خواهد شد ، 16 هزار و 75 نفر است.

با این حال ، قاضی النا کاگان ، منصوب شده توسط آقای اوباما ، خاطرنشان کرد که دولت همچنین اطلاعاتی در مورد صدها هزار مهاجر با دستور اخراج نهایی یا مراحل برکناری ، و همچنین بیش از 640،000 دریافت کننده اقدامات به تعویق افتاده در دوران کودکی دارد. برنامه ورود اوباما. اگرچه DACA اجازه کار و محافظت در برابر اخراج را ارائه می دهد ، اما وضعیت گیرندگان فاقد سند قانونی را قانونی نمی کند.

رئیس دادگستری جان رابرتز ، منصوب جمهوری خواهان ، در سingال اولیه خود گفت که اگر دادگاه اکنون مداخله نکند قبل از اینکه اداره بازرگانی اطلاعات مربوط به جمعیت را به ایالت رئیس جمهور منتقل کند ، “من نمی دانم دادگاه چه زمانی می تواند مداخله کند.”

وال گفت كه پس از آنكه آقاي ترامپ تشخيص داد كه چه كسي از شماره حمل و نقل مستثني شده و گزارش خود را به مجلس نمايندگان ارسال كرده است ، مي توان پرونده هاي قضايي تشكيل داد

رابرتز پرسید: “آیا این مانند تخم های متحرک نخواهد بود؟”


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*