رئیس اجرایی Qantas می گوید مسافرانی كه به خارج از كشور سفر می كنند نیاز به واكسن COVID-19 دارند


مدیر عامل Qantas ، آلن جویس می گوید که این شرکت هواپیمایی قصد دارد مسافران خارج از کشور را برای اثبات واکسینه شدن به آنها ملزم کند کووید -19 هنگامی که واکسیناسیون در دسترس عموم قرار گرفت. در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی استرالیایی 9 شبکه جویس ، جویس روز دوشنبه گفت که این شرکت در تلاش است شرایط خود را تغییر دهد تا اطمینان حاصل شود که مسافران قبل از سوار شدن به هواپیما واکسینه شده اند.

وی گفت: “به این نیاز داخلی ندارید یا نه ، ما باید ببینیم چه اتفاقی برای COVID-19 و بازار می افتد ، اما مطمئناً برای بازدید کنندگان بین المللی که خارج می شوند و مردم کشور را ترک می کنند ، ما فکر می کنیم که این یک ضرورت است.”

به گفته جویس ، سایر شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان به دنبال اقدامات مشابه هستند. وی گفت: “من با همكارانم در سایر شركت های هواپیمایی در سراسر جهان صحبت می كنم و به نظر من این موضوع معمول خواهد بود.”

اظهارات جویس به این صورت است سه واکسن علیه COVID-19 با نتایج آزمایش مثبت. Pfizer ، یکی از تولیدکنندگان واکسن ، اولین کسی بود که این کار را انجام داد برای استفاده اضطراری اجازه بگیرید هفته گذشته از سازمان غذا و داروی ایالات متحده

سخنگوی خطوط هوایی برای امریکا ، یک گروه بازرگانی صنعتی به نمایندگی از خطوط هوایی بزرگ آمریکای شمالی ، روز سه شنبه در بیانیه ای به CBS News گفت که “متعهد است خدمات خود را به گونه ای برگرداند که امنیت و رفاه مسافران و کارمندان ما را در اولویت قرار دهد” ، اما نه در مورد نیاز بالقوه واکسن اظهار نظر کرد.

Qantas صدمین سالگرد تاسیس خود را در سیدنی جشن می گیرد
یک بوئینگ 737-800 کانتاس در 16 نوامبر در فرودگاه کینگزفورد اسمیت سیدنی پرواز کرد.

گتی ایماژ


بررسی اسناد مسافران برای واکسن ها یکی دیگر از موانع ورودی لجستیکی است. جویس گفت آنها در حال بررسی گذرنامه های واکسیناسیون الکترونیکی هستند که گواهی واکسن چیست و آیا در کشوری که مسافر باید به آن پرواز کند قابل قبول است یا خیر.

وی گفت: بنابراین ، بسیاری از تدارکات ، فن آوری زیادی برای تحقق این امر مورد نیاز است ، اما خطوط هوایی و دولت ها هنگام گفتگو روی آن کار می کنند.

انجمن حمل و نقل هوایی بین المللی (IATA) ، نهادی که نمایندگی هواپیمایی در سراسر جهان را بر عهده دارد ، روز دوشنبه اعلام کرد که کارت سلامت دیجیتال ، که ممکن است شامل اطلاعات مربوط به آزمایش COVID-19 و اطلاعات مربوط به واکسن های مسافر باشد ، در مراحل نهایی است. توسعه و در اوایل سال 2021 در دسترس خواهد بود ، طبق IATA این ابزار از “گشودن ایمن مرزها” پشتیبانی می کند.

انجمن هواپیمایی خواستار آزمایش سیستماتیک COVID-19 برای همه مسافران بین المللی شده است. همچنین زیرساختی پیشنهاد می شود که به دولت ها امکان می دهد آزمایش ها را تأیید کنند ، شرکت های هواپیمایی اطلاعات دقیقی در مورد نیاز آزمون برای مشتریان و آزمایشگاه ها برای صدور گواهینامه های دیجیتالی پذیرفته شده ارائه می دهند.

با اينكه CDC مردم را فرا می خواند برای ماندن در خانه برای شکرگذاری ، میلیون ها نفر در حال مسافرت برای تعطیلات در جاده یا هوا هستند. متخصصان می گویند به زودی تعداد موارد ویروس کرونا غیر قابل اجتناب است و حتی بیشتر از حد فعلی است.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*