[ad_1]

مانند رئیس جمهور منتخب جو بایدن ادعای پیروزی در روز شنبه، او و شریک زندگی اش به تاریخ پیوستند. معاون تازه انتخاب شده رئیس جمهور گفت: “در حالی که من ممکن است اولین زن در این دفتر باشم ، اما آخرین نفر نخواهم بود.” کامالا هریس.

سناتور کالیفرنیایی به عنوان اولین زنی که برنده بلیط ریاست جمهوری شد به واشنگتن بازگشت.

“چه شواهدی از شخصیت جو وجود دارد که وی جسارت را برای شکستن یکی از مهمترین موانع موجود در کشور ما دارد و یک زن را به عنوان معاون خود انتخاب کنید“، گفت هریس.

وی در روز سخنرانی پذیرش خود در روز شنبه ، از همه زنانی که پیش او آمده و با شجاعت برای حفاظت و تأمین حق رأی دادن جنگیدند ، تقدیر کرد و گفت: “من روی شانه های آنها ایستاده ام.”

جو بایدن پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اظهاراتی کرد
معاون رئیس جمهور منتخب کامالا هریس هنگام جشن پیروزی در ویلمینگتون ، دل ، شنبه ، 7 نوامبر 2020 ، لبخند می زند.

سارا سیلبیگر / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ


خبرنگار نیکول کیلیون گزارش داده است که از هر قشر و اقشار مختلف جامعه می گویند انتخاب هریس برای دومین مقام عالی کشور یک اتفاق بزرگ و الهام بخش برای آنها است.

در اوکلند به عنوان دختر دو مهاجر متولد شد – یک استاد اقتصاد در جامائیکا و یک محقق سرطان پستان در هند – او از مادرش برای راهگشایی تشکر کرد. وی گفت: “وقتی او در سن 19 سالگی از هند به اینجا آمد ، شاید تصور آن لحظه را نداشت. اما او بسیار عمیق به امریکا اعتقاد داشت ، جایی که لحظه ای از این دست امکان پذیر است.”

هریس از دانشگاه هوارد ، یک کالج و دانشگاه سیاه پوست با رتبه عالی فارغ التحصیل شد ، جایی که به آلفا کاپا آلفا ، اولین خواهر خواهی سیاه پوست با حروف یونانی قول داد. از آنجا ، او به عنوان اولین دادستان کل سیاه در سانفرانسیسکو و سپس اولین دادستان کل زن کالیفرنیا ، قدم های سابق را دنبال کرد. و در سال 2017 ، او سناتور ایالات متحده شد.

بایدن اظهار داشت: وی به عنوان كودك مهاجر ، شخصاً می داند كه چگونه خانواده های مهاجر كشور ما را غنی می كنند ، همچنین از چالش های معنای سیاه پوستی و آمریكایی تبار آمریكایی در آمریكا می داند.

هریس گفت که او اغلب کلمات و الهام خود را از قدرت سیاسی می گیرد شرلی چیشولم، اولین زن سیاه پوست از یک حزب سیاسی بزرگ که نامزد ریاست جمهوری می شود. چیشولم با اعلام نامزدی خود در ژانویه 1972 گفت: “من کاندیدای آمریکای سیاه نیستم ، اگرچه سیاه پوست و مغرور هستم.”

فقط دو زن دیگر برای تصدی معاون رئیس یک حزب بزرگ کاندید شدند: جان مک کین ، نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری ، فرماندار آلاسکا را انتخاب می کند سارا پالین به عنوان همدست آن در سال 2008 ؛ و در سال 1984 ، نماینده کنگره دموکرات جرالدین فرارو با والتر موندیل تاریخ ساز شد.

“آمریکا کشوری است که رویاها می توانند برای همه ما به واقعیت تبدیل شوند!” فرارو به کنگره ملی دموکرات گفت.

تقریباً 40 سال بعد ، هریس امیدوار است که بتواند از نسل جدید الهام بگیرد.

هریس روز شنبه در یک سخنرانی در ویلمینگتون ، دلاور گفت: “فرزندان کشورمان ، صرف نظر از جنسیت ، کشور ما پیام روشنی برای شما ارسال کرده است: رویا با جاه طلبی ، با اعتقاد راسخ رهبری کنید و خود را به گونه ای ببینید که دیگران بتوانند و نه ، فقط به این دلیل که آنها قبلا هرگز او را ندیده بودند. “

بلیط بایدن-هریس از جنبه های دیگر نیز تاریخی است: شوهر هریس ، داگلاس امهوف ، اولین جنتلمن دوم آمریکا خواهد شد. و جیل بایدن ، پروفسور ، اولین بانوی اول کار می کند در حالی که همسرش در دفتر بیضی است.


کامالا هریس اظهارات خود را پس از پروژه ها بیان کرد …

10:55

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر