راننده F1 رومن گروژان از تصادف فرار می کند ، در نیمه بزرگ بحرین تقسیم می شود و به دو نیم می شود


راننده فرمول یک رومن گروسژان پس از تصادف اتومبیل و شعله ور شدن شعله های آتش لحظاتی پس از آغاز مسابقات جایزه بزرگ بحرین در روز یکشنبه آسیب دید. راننده 34 ساله فرانسوی پس از اینکه در اولین دور از پیست خارج شد موفق به فرار شد و ماشین Haas او پس از بریده شدن توسط مانع به دو نیم شعله ور شد.

گروسژان در حالی که آتش از پشت او بیداد کرده بالا رفت و کلاه ایمنی نژادی او آواز خواند. او نزدیک به 10 ثانیه در لاشه فروزان گیر کرده بود تا اینکه به گونه ای راهی پیدا کرد.

مسابقات اتومبیلرانی Bahrain F1 GP
کارکنان پس از تصادف هنگام مسابقه فرمول 1 در پیست بین المللی بحرین در صحیر ، بحرین ، یکشنبه ، 29 نوامبر 2020 ، آتش راننده Haas رومین گروسژان را از اتومبیل فرانسوی خاموش می کنند.

برین لنون / AP


تصاویر از این مسابقه نشان می داد که مأموران امنیتی بلافاصله خود را به ماشین رساندند ، اما گروسژان هنوز در دام بود. او که می توانست از پشت شعله های آتش پرش کند و مانع فلز داغ جوشان را فشار دهد ، هنگامی که دوباره به داخل مسیر پرید ، فشار داد و قبل از اینکه مهمانداران به او کمک کنند ، با عذاب دست هایش را لرزاند.

لحظاتی بعد ، Grosjean در تلویزیون در گفتگو با دکتر مسابقه در ماشین پزشکی نشان داده شد.

جایزه بزرگ بحرین
رومن گروسژان پس از سقوط از جایزه بزرگ بحرین ، صحیر ، بحرین در 29 نوامبر سال 2020 ، با کمک پرسنل پزشکی در حال دور شدن از محل سقوط بود.

HAMAD I MOHAMMED از طریق رویترز


سپس به Grosjean کمک کرد تا از ماشین خارج شود و آمبولانس شود. به نظر می رسید لرزان ، اما به نظر نمی رسد بلافاصله آسیب دیده ، به جز اندکی لنگی.

مدیریت ورزشی FIA گفت: “(رومن) پایدار است و با هلی کوپتر به بیمارستان نظامی MDF MC منتقل شد.” رویترز گزارش داد که سخنگوی تیم Haas در گراتس گفت که راننده از ناحیه بازو و مچ پا دچار سوختگی جزئی شده و یک یا چند شکسته از طرف دنده شکسته است.

مسابقات اتومبیلرانی Bahrain F1 GP
بخشی از اتومبیل راننده Haas ، رومین گروسژان ، پس از تصادف در آغاز مسابقات گرندپری فرمول 1 بحرین در صهیر ، بحرین ، یکشنبه ، 29 نوامبر 2020 ، گرفته شد.

تولگا بوژوغلو / AP


رانندگان و خدمه با دیدن تصاویر صعود Grosjean از سد در مکانی امن و پاشیدن با کپسول آتش نشسته و کف می زدند.

به نظر می رسید فرار غیرمعمولی پس از آنکه ماشین او توسط مانعی از وسط نصف شد.

آلن ون در مرو ، راننده اتومبیل پزشکی F1 گفت: “طی 12 سال هرگز چنین آتش سوزی ندیده بودم. پردازش آنچه اتفاق می افتاد مدتی طول کشید ، اما پس از آن رومن به تنهایی شروع به پیاده شدن از ماشین کرد ، که بسیار شگفت انگیز بود. “امروز همه چیز دست به دست هم داد: هاله ، موانع ، کمربند ایمنی. بدون یک چیز ، نتیجه دیگری می توانست باشد.”

هاله وسیله محافظتی است که دور سر راهنماها حلقه محافظ ایجاد می کند. پس از مرگ خلبان فرانسوی ژول بیانچی ، پس از آنکه وی شش سال پیش در مسیر باران خیس باران GP ژاپن دچار آسیب دیدگی شدید به سر شد و با سر خود وارد جرثقیل جاده ای شد ، معرفی شد. دو سال پیش ، چارلز لکلرک ، دوست نزدیک بیانچی ، هنگام نشستن ماشین دیگری که در المپیک بلژیک روی او قرار گرفت ، احتمالاً توسط یک هاله از آسیب دیدگی یا مرگ نجات یافت.

این حادثه زمانی اتفاق افتاد که گروژان کشش خود را از دست داد و به سمت راست سر خورد ، جایی که چرخ عقب او جلوی آلفا تاورای دانیل کویت را گرفت و به داخل مانع پرواز کرد.

هم تیمی گروژین کوین مگنوسن با دیدن این فیلم در حالی که رانندگان منتظر بودند تا مسابقه را از سر بگیرند تا مسابقه دوباره شروع شود وقتی که افسران به محل تصادف بازگشتند تا بقایای جمع شده در اطراف ماشین خراب شده را نگران کنند ، نگران به نظر می رسید.

لویی همیلتون ، که اوایل ماه جاری بود موفق به کسب رکورد هفتمین قهرمانی جهان شد، پس از سقوط در توییتر منتشر کرد ، و نوشت ، “من بسیار سپاسگزارم رومن در امان است. واو …”

همیلتون نوشت: “ریسکی که می پذیریم برای کسانی که فراموش می کنند زندگی خود را در این ورزش قرار می دهیم و کاری را که دوست داریم دوست داریم شوخی ندارد.” “این یک یادآوری برای همه ما است. با تشکر از FIA برای اقدامات عظیمی که برای دور کردن رومن از این امر به راحتی انجام داده ایم.”
منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*