راه اندازی دوم نمایشگاه ها می تواند تلاش های واکسیناسیون علیه COVID-19 را تضعیف کند


برنامه دولت ایالات متحده برای واکسیناسیون صدها میلیون آمریکایی در برابر ویروس کرونا، به طور بالقوه صدها هزار زندگی را نجات داده و کشور را به حالت عادی برگرداند ، ممکن است به اثربخشی نقشه شاخص بستگی داشته باشد.

به نظر می رسد دو واکسن جداگانه که توسط شرکت دارویی Pfizer و بیوتکنولوژی Moderna منتشر می شود بیش از 90٪ در جلوگیری از COVID-19 موثر است. با این حال بسیار مهم است که این فقط پس از دریافت دو دوز مصرفی در فواصل 21 روزه توسط افراد صورت می گیرد واکسن فایزر و 28 روز اختلاف با داروی مدرنا.

نتیجه: یک چالش مهم لجستیکی برای تلقیح اکثریت جمعیت ایالات متحده ، اطمینان از بازگشت افراد برای شلیک دوم خواهد بود. تصمیم دولت فدرال: کارت شاخص 4 در 6.

میلیون ها کارت برای شما ارسال می شود بسته های واکسن ارسال شده به بیمارستان ها و سایر مراکز توزیع. ارائه دهندگان خدمات بهداشتی کارت را با “اطلاعات دقیق در مورد واکسن” ، از جمله یادآوری کتبی در مورد قرار ملاقات بیمار برای دوز دوم ، تکمیل می کنند. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها می گویند ارائه دهندگان باید بیماران را با تلفن های هوشمند تشویق کنند تا در صورت گم شدن کارت ، از آن عکس بگیرند.

اما تنها چند هفته قبل از در دسترس بودن اولین واکسن ضد COVID-19 ، تعدادی از کارشناسان به CBS MoneyWatch گفتند که آنها نگران هستند که اقدامات CDC برای اطمینان از بازگشت افراد برای دوز دوم ممکن است ناکافی باشد.

مارک فندریک ، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گفت: “امیدوارم CDC چیز دیگری را نیز برنامه ریزی کرده باشد.” “اما من چیزی جز کارت شاخص نمی دانم.”

حتما بخوانید:
کمیساریای FDA به اجازه انگلستان برای واکسیناسیون علیه COVID قبل از ایالات متحده پاسخ داد
1000w-q95.jpg
ارائه دهندگان واکسن وظیفه دارند کارت شاخصی را که به بیماران یادآوری می کند درمان خود را کامل کنند ، تکمیل کنند.

وزارت دفاع آمریكا


Sumi Saha ، داروساز و مدیر وکالت در Premier ، یک عامل خرید بیمارستان که همچنین در حال توسعه برنامه های توزیع واکسن است ، به CBS MoneyWatch گفت که وی با هیچ سیستم الکترونیکی ملی برای ردیابی و تبلیغ آمریکایی ها آشنا نیست برای دوز دوم وی گفت که بیمارستان ها از سیستم زمان بندی معمول قرار ملاقات خود استفاده می کنند ، اما این یک تلاش برای بیمارستان های فردی است.

ساها گفت: “اگر شما این دوز را به جای دیگری مصرف می كردید ، من مطمئن نیستم كه بیمارستان از كجا خبر داشت.”

طبق گفته فندریک از میشیگان ، متخصص مکانیسم های پرداخت بهداشت و مشوق های بیمار ، حداکثر 30 درصد از بیمارانی که اولین دوز COVID-19 را دریافت می کنند ، ممکن است برای یک ثانیه دیگر برنگردند. بخشی از این طبیعت انسان است. معمولاً حدود یک سوم بیماران در قرارهای منظم شرکت نمی کنند و حداکثر نیمی از نسخه ها هرگز رعایت نمی شوند.

به عنوان مثال ، مطالعات نشان می دهد که تقریباً بیش از 80٪ افرادی که واکسن زونا را دو دوز دریافت می کنند ، یک عفونت ویروسی است که می تواند باعث ایجاد بثورات شدید شود ، معمولاً برای درمان دوم برمی گردند. عامل عوارض جانبی مرتبط با واکسن های COVID-19 ، که شامل سردرد ، تب و درد عضلانی ، و همچنین اطلاعات غلطی است که احتمالاً حول واکسیناسیون می چرخد ​​و درصد افرادی که برای دوز دوم ویروس کرونا ویروس برنمی گردند فکر می کند بلند است.

فندریک ، که ماه ها است در حال بررسی این مشکل است ، گفت: “حتی بدون عوارض جانبی ، ترک تحصیل وجود خواهد داشت.” وی افزود: “اما یكی از اثرات سو expected پیش بینی شده واكسن م againstثر علیه COVID-19 این است كه افراد – به محض مصرف آن – احساس پوچی می كنند.”

سناریوی کابوس: جهش

عواقب از دست دادن دوز دوم واکسن در افراد می تواند قابل توجه باشد. دیوید کندی ، زیست شناس ، که ویروس ها را در دانشگاه ایالتی پن مطالعه می کند و گزارش اخیر او را تألیف می کند ، گفت: اگرچه ویروس کرونا مقاوم در برابر واکسن ها بعید به نظر می رسد ، اما اگر میلیون ها نفر فقط یک دوز واکسن دریافت کنند که نیاز به دو درمان دارد ، این تغییر می کند. از داروها برای یافتن علائم جهش در ویروس کرونا استفاده کنید.

این مشکل ، به گفته کندی: اگر کسی که فقط یک دوز دریافت کرده است در معرض ویروس قرار گیرد ، سیستم ایمنی بدن او نمی تواند او را از بین ببرد. این ممکن است باعث شود ویروس بتواند پاسخی به ایمنی محدود ارائه شده توسط این دوز منفرد بدهد.

کندی گفت: “در واکسن های ناقص ، آن جایی است که ما شاهد مقاومت در برابر پاپ آپ هستیم.” وی افزود: “هرچه افراد از یك دوز این واكسن ها بیشتر استفاده كنند ، نگرانی من بیشتر خواهد شد.”


در هنگام ترشح واکسن COVID چه انتظاراتی می رود

04:56

کتابچه راهنمای CDC 75 صفحه ای برای برنامه واکسیناسیون COVID-19 تنها شامل نیم صفحه از برنامه های آن است که به افراد یادآوری می کند برای دوز دوم مراجعه کنند. علاوه بر نقشه شاخص ، برنامه آژانس می گوید بیمارستان ها و سایر ارائه دهندگان خدمات بهداشتی نیز روش های خاص خود را برای آگاهی دادن به بیماران در مورد قرارهای واکسن خود دارند. او همچنین پیشنهاد می کند که تماس با robocall می تواند پاسخ باشد.

سخنگوی CDC گفت: کارت یادآوری تنها بخشی از تلاش گسترده تر برای تشویق مردم برای بازگشت دوز دوم واکسن است. دولت همچنین به ارائه دهندگان به میزان قابل توجهی بیشتر پرداخت می کند – 28 دلار در مقایسه با 17 دلار – برای مصرف دوز دوم نسبت به دارو اول ، انگیزه مالی برای ارائه دهندگان برای ترغیب بیماران به تکمیل درمان خود. این حدود 40 دلار برای هر دوز واکسن است که دولت نیز آن را پوشش می دهد.

علاوه بر این ، CDC می گوید كه دارای یك سیستم ردیابی واكسن است كه قادر به ارسال یادآوری از طریق ایمیل و متن است. با این حال ، این سیستم برای بیماران گزارش شده است تا عوارض جانبی را گزارش دهند ، نه اینکه قرار ملاقات ها را یادآوری کند.

تعدادی از کارشناسان معتقدند که پرداخت هزینه های واکسیناسیون به افراد می تواند رعایت موارد زیر را به همراه داشته باشد. در اواخر ماه نوامبر ، مراکز مدیکر و مدیکید یادداشت کوتاهی صادر کردند که بیان می کند در صورت واکسیناسیون علیه COVID-19 به ارائه دهندگان اجازه می دهد پاداش نقدی یا سایر مشوق ها را مستقیماً به بیماران پرداخت کنند. اما دولت بودجه اضافی برای این مشوق ها در نظر نگرفته است.

وجوه کجاست؟

LJ Tan ، مدیر ارشد استراتژیک ائتلاف اقدام برای ایمن سازی ، یک سازمان غیرانتفاعی که برای افزایش سطح واکسیناسیون در ایالات متحده فعالیت می کند ، گفت: طی چند سال گذشته ، ایالت ها در حال توسعه سیستم هایی برای ردیابی سوابق ایمن سازی هستند. بسیاری از این سیستم ها قابلیت یادآوری جلسات آینده را برای افراد دارند.


باز شدن چشم: بستری شدن در COVID ثبت رکورد …

02:01

تان گفت ، اما این سیستم های نسبتاً جدید موفق شده اند به طور متوسط ​​25٪ از تأمین كنندگان واكسن را در كشور به ثبت برسانند. بدتر اینکه ، ایالات متحده بودجه و کارمندی برای تسریع روند به موقع شیوع واکسن کرونا ویروس ندارند.

آخرین پیشنهاد محرک دو جانبه شامل 16 میلیارد دلار بودجه برای توزیع واکسن و ردیابی تماس است. با این حال ، مشخص نیست که چه مقدار از این هزینه به ایالت ها می رود یا اینکه وجوه به موقع برای موثر بودن می رسند.

تان گفت: “ما عقب هستیم.” “سوال این است که آیا ما بودجه کافی در سطح ایالت برای راه اندازی و بهره برداری از این سیستم ها داریم یا خیر ، و من فکر می کنم جواب منفی است.”


منبع: elitenews.ir