رای دهندگان سیاه پوست نگران این هستند که تلاش های ترامپ برای لغو انتخابات متوجه آنها باشد


هنگامی که میشیگان و پنسیلوانیا نتایج انتخابات خود را در این هفته تأیید کردند ، آنها نشان دادند که روندهای دموکراتیک ما مقاوم هستند ، قادر به مقاومت در برابر حملات و سایر اقدامات رئیس جمهور ترامپ و اعضای قانونی او هستند.

اما فعالان و فعالان حقوق رأی هنوز نگران این هستند که حتی اگر تلاش های رئیس جمهور برای تضعیف رأی دادن در جوامع عمدتاً سیاه پوستان با شکست روبرو شود ، باز هم ممکن است در طولانی مدت تأثیر منفی داشته باشد.

مونیک لین- لوس ، وکیل دادگستری ، بازجویی از تیم ترامپ در مورد مشروعیت آرا در شهرهایی مانند دیترویت ، فیلادلفیا ، میلواکی و آتلانتا ، بدون ارائه هیچ مدرکی درباره رای گیری غیرقانونی در مقیاس گسترده ، “یک گزارش واقعاً خطرناک و نژادپرستانه از کلاهبرداری رای دهندگان است.” صندوق حمایت حقوقی NAACP ، که علیه مبارزات انتخاباتی ترامپ شکایت کرد به نمایندگی از رای دهندگان سیاه پوست در میشیگان.

لین-لوز گفت: پیامی که این تلاش ها ارسال می کنند این است که “اراده این رای دهندگان نباید قانونی تلقی شود ؛ اراده سیاسی آنها که در صندوق های رأی بیان شده است ، از همان وزن برخوردار نیستند.” “این برعکس دموکراسی عملکردی است ، جایی که هر رای باید شمارش شود.”

در این دادخواست که هفته گذشته توسط LDF تنظیم شد ، ادعا می شود که تلاش های تیم حقوقی ترامپ برای فشار بر مقامات محلی برای عدم تأیید نتایج انتخابات ، ناقض مقررات قانون حق رای 1965 است که تهدیدها ، تهدیدها و اجبار رای دهندگان.

رئیس جمهور با یکی از اعضای جمهوریخواه شورای مبارزات انتخاباتی وین ، که در ابتدا از تأیید نتایج قبل از تأیید نهایی امتناع ورزید ، تماس گرفت و سپس سعی کرد تائید خود را لغو کند. رودی گیلیانی ، وکیل مبارزات انتخاباتی ترامپ در یک کنفرانس خبری در مقر کمیته ملی جمهوریخواهان گفت: “این نتیجه انتخابات میشیگان را تغییر خواهد داد اگر شما وین کانتی را برکنار کنید.”

آقای ترامپ همچنین رهبران جمهوری خواه را از قوه مقننه میشیگان به کاخ سفید دعوت کرد ، که به عنوان تلاشی احتمالی برای مداخله در نحوه پاداش دادن به رای دهندگان در نظر گرفته شد. اما پس از تأیید نتایج توسط کمیسیون بازرسی ایالتی میشیگان در روز دوشنبه ، لی چاتفیلد ، رئیس مجلس نمایندگان ، که با رئیس جمهور دیدار کرد ، گفت که قانونگذار “قانون را رعایت می کند و نتیجه را رعایت می کند.”

ادعاهای تایید نشده تیم ترامپ در مورد تقلب در رای گیری توسط دادگاه ها رد شد. در پنسیلوانیا ، قاضی منطقه ایالات متحده ، متیو بران ، پرونده رئیس جمهور را تقلب کرد ، که به گفته وی “استدلال های قانونی متشنج و بدون دلیل و ادعاهای حدس و گمان ، در تجدیدنظر عملیاتی گشوده و بدون شواهد پشتیبانی می شود”. وی ادامه داد: در ایالات متحده ، این نمی تواند حق رای دادن هیچ رای دهنده ای را توجیه کند ، چه رسد به همه رای دهندگان در ششمین ایالت پرجمعیت.

روشن است که سیستم ها و زیرساخت های انتخابات نیز به درستی کار کرده است. آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت (CISA) انتخابات سال 2020 را “امن ترین انتخابات در تاریخ آمریکا” خواند. (چند روز پس از این بیانیه ، كریستوفر كربس ، رئیس آژانس ، توسط آقای ترامپ اخراج شد كه وی اظهارات وی را “بسیار نادرست” خواند.) گرچه در نهایت سیستم قانونی و انتخاباتی از آرا دفاع كرد ، اما روند كاهش ادامه یافت. توسط رئیس جمهور هنوز می تواند برخی از رای دهندگان را تحت تأثیر قرار دهد.

کارشناسان و مدافعان انتخابات معتقدند که تلاش های رئیس جمهور و مبارزات انتخاباتی وی برای تغییر نتایج انتخابات مجازات نخواهد داشت.

لین لوس گفت: “این مسئله این نیست که آیا آنها در لغو انتخابات موفق هستند.” “ایجاد محافظ های دموکراسی در انتخابات مهم است.”

وی گفت: “گفتن رای دهندگان اقلیت ، به ویژه آفریقایی تبارهای آمریکایی در مناطق شهری كه قبلاً چنین اتفاقی را دیده اند و سخنرانی هایی را شنیده اند كه نباید نگران باشند ، دشوار خواهد بود. آنها باید نگران باشند.” دیوید بکر ، مدیر عامل و بنیانگذار مرکز نوآوری و تحقیقات انتخابی و یکی از همکاران CBS News.

بکر خاطرنشان می کند که ترامپ در واقع در سال 2020 تعداد خود را در فیلادلفیا و دیترویت نسبت به سال 2016 بهبود بخشید. برای پنسیلوانیا و میشیگان ، وی گفت كه آقای ترامپ “به دلیل رای دهندگان سیاه پوست در فیلادلفیا و دیترویت ، این ایالت ها را از دست نداد.” .. او این ایالت ها را به دلیل رای دهندگان حومه از دست داد. “

بکر افزود: “بدون وجود عنصر نژادی برای هدف گذاری ، دشوار است که دریابید چگونه واقعیت ها هدف قرار دادن این مناطق را پشتیبانی می کنند.”

کشیش چارلز ویلیامز ، کشیش کلیسای باپتیست پادشاه سلیمان ، گفت: “این مانند بازگشت به گذشته بود. منظور من این بود که به معنای واقعی کلمه یک سناریو بود که در آن شاهد بودیم که مقامات درمورد اینکه آرا our ما باید شمرده شود یا نه بحث می کنند.” دیترویت و رئیس رئیس میشیگان شبکه اقدام ملی. “تفاوتی با این ندارد که قبل از اینکه رأی دهم باید شمرد که چند تکه آب نبات در شیشه وجود دارد.”

با تمرکز بر انتخابات ، نظرسنجی CBS News / BET نشان داد که رأی دهندگان سیاه پوست ، به ویژه رای دهندگان جوان ، نگران شمردن صحیح رای خود هستند. اکثر آنها گفتند که آنها نگران ترساندن صندوق های رای نیستند.

ویلیامز می گوید كه تلاش برای تضعیف نتایج تهدیدكننده نگرانی های اساسی است و می تواند تأثیر پایداری پس از انتخابات داشته باشد.

“در هر انتخابات در جامعه سیاهپوستان ، ما باید مردم را مجبور و مشارکت دهیم به گونه ای که به آنها آگاهی دهیم [count]”ویلیامز گفت.” در بین افرادی که معتقد به عادلانه بودن روند کار نیستند ، تردید زیادی وجود دارد. نه اینکه این روند جعلی باشد ، نه اینکه شخصی در تلاش برای تقلب باشد. اما این روند عادلانه است. و این ناعادلانه است که شهرهایی مانند دیترویت ، شهرهایی مانند میلواکی ، شهرهایی مانند فیلادلفیا ، شهرهایی مانند آتلانتا … باید به گونه ای هدایت شوند که در نهایت آرا eventually ما از پنجره به بیرون پرتاب شود. ”

وی امیدوار است که وقایع طی چند روز گذشته دولت بایدن را ترغیب کرده است که کنگره را به تصویب قانون جان لوئیس برای بهبود حقوق رای ترغیب کند. این مصوبه احکام موجود در قانون حق رای 1965 را که توسط دیوان عالی کشور در سال 2013 لغو شده بود ، احیا می کند ، که به ایالت هایی با سابقه تبعیض نیاز دارد تا برای تغییر قوانین رای گیری تصویب فدرال را بگیرند.

ویلیامز گفت: “ما اطمینان خواهیم داد که این پیام را به وضوح و واضح منتشر می کنیم.” “اما مهمتر از همه ، ما باید جامعه خود را آموزش دهیم و مطمئن شویم که آنها درک می کنند که این اتفاق هرگز نمی تواند تکرار شود.”


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*