[ad_1]

اجاره ها در ایالات متحده در ماه اکتبر ثابت ماند ، حتی زمانی که ویروس کرونا آتش سوزی در سراسر کشور شعله ور است. وزارت کار روز جمعه اعلام کرد که کارفرمایان ماه گذشته 638،000 شغل اضافه کردند که اندکی نسبت به ماه قبل 672،000 شغل کم است.

خبر خوب از وزارت کار: نرخ بیکاری کشور با کاهش کامل کارگران ، به 6.9 درصد رسیده است ، زیرا تعداد بیشتری از کارگران بیکار کار پیدا کرده اند و افرادی که از کار اخراج می شوند موقتاً به کار دعوت می شوند. از آن زمان ، نرخ بیکاری به طور مداوم در حال کاهش است با اوج 14.7٪ در آوریل زیرا کارگران شغل خود را بازیابی کرده اند و یا جستجوی کار را رها کرده اند.

اما نگران کننده تر ، تعداد آمریکایی های بیکار طولانی مدت ماه گذشته 1.2 میلیون نفر افزایش یافته است. این بدان معناست که یک سوم از 11 میلیون کارگر بیکار فعلی 27 هفته یا بیشتر بیکار بوده اند.

گریگوری داکو ، اقتصاددان ارشد اقتصاد آکسفورد در ایالات متحده ، این گزارش را “مثبت و نگران کننده” خواند.

وی در یادداشت تحقیقی روز جمعه گفت: “اگرچه اقتصاد در آوریل 12 میلیون شغل را از بحران بازیابی كرده است ، اما به سختی نیمی از آنچه را كه قول می داد ماراتن طاقت فرسا باشد ، پشت سر گذاشته است.”

سود حاصل از ماه اکتبر به طور گسترده در صنایع توزیع شد ، با سرگرمی و مهمان نوازی ، خرده فروشی و خدمات حرفه ای و تجاری برخی از ضررهای بهار خود را بازیابی کردند. با این وجود هیچ بخشی تمام مشاغل از دست رفته در ماه مارس و آوریل را به طور کامل بازیابی نکرده است.

با نرخ فعلی رشد اشتغال ، اقتصاد به سطح قبل از همه گیری خود در سال 2022 باز خواهد گشت.

با شروع برودت هوا و پایان برنامه های اقتصادی متعدد در پایان سال ، اقتصاددانان هشدار می دهند که برای حمایت از رشد اقتصادی نیاز به حمایت بیشتر دولت است.

“ما بالقوه میلیون ها آمریکایی داریم که با ضرر خودشان روبرو هستند [unemployment] مزایا تا پایان سال. تأثیر مستقیم این امر این است که این کارگران پول کمتری دارند ، که امور مالی آنها تحت فشار است “، گفت: دانیل ژائو ، اقتصاددان ارشد در وب سایت استخدام Glassdoor.

ژائو گفت ، علاوه بر این ، مقیاس مزایا می تواند بسیاری از این کارگران را مجبور به جستجوی کار یا کار کند ، همانطور که ویروس کرونا خطرناک ترین است.

وی گفت: اگر ویروس کرونا در زمستان شیوع پیدا کند و کارگران به دنبال انتشار کار خود به دنبال کار باشند ، می تواند سرعت انتشار ویروس را تسریع کرده و در نتیجه به اقتصاد آسیب برساند.

کنگره در رسیدن به توافق نتوانست بسته مشوق های اقتصادیدموکرات ها برای 2.2 میلیارد تریلیون دلار دیگر هزینه می کنند ، اما بسیاری از جمهوری خواهان به دنبال مبلغ بسیار کمتری هستند. روز جمعه ، رهبر اکثریت سنا ، میچ مک کانل ، اعداد بهتر از حد انتظار را در ماه اکتبر به عنوان دلیل کاهش انگیزه ذکر کرد.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر