[ad_1]

مسکو – حداقل چهار کارمند بهداشت روسی که اولین واکسن این کشور را علیه COVID-19 دریافت کرده اند ، به ویروس کرونا آلوده شده اند ، زیرا توسعه دهندگان آن ادعا می کنند که آزمایش های انسانی نشان می دهد که فرمول آنها 92٪ موثر است. تقاضای کارآیی از آزمایشگاه دولتی که این واکسن را تولید کرده است ، در پی غول دارویی ایالات متحده بود پیام Pfizer از اطلاعات نشان می دهد که واکسن آن ، که به طور مشترک با یک شرکت آلمانی تولید شده است ، 90٪ موثر است.

واکسن روسی ثبت شده است به عنوان یک داروی بی خطر و م effectiveثر از نهاد نظارتی کشور در ماه آگوست با نام Sputnik V ، گرچه همچنان تحت آزمایشات انسانی مرحله 3 است.

شرکتهای دارویی در بسیاری از کشورها ، در ابتکارات عمومی و خصوصی بی سابقه با آژانسهای دولتی کار کرده اند تا روند 10 ساله برای به دست آوردن واکسنهای موثر تأیید شده و گردش خون را تسریع کنند.

بسیاری از شرکت ها از جمله Pfizer این شرکت ها را دارند تولید در مقیاس بزرگ را آغاز کرد به عنوان مثال ، حتی در آزمایشات در حال انجام ، اما آنها هنوز مجوز نظارتی غربی را برای تزریق واکسن خود به افرادی که در آزمایشات بالینی قرار ندارند ، دریافت نکرده اند.


Pfizer در مورد واکسن COVID-19 صحبت می کند

01:57

در روسیه اما مقامات از تابستان به طور جداگانه و جدا از آزمایشات بالینی ، Sputnik V را به پزشکان و معلمان سراسر کشور می دهند. رئیس آزمایشگاه پشت واکسن Sputnik این هفته گفت که 50،000 نفر – که باز هم در آزمایشات بالینی نیستند – این واکسن را تزریق کرده اند.

مقامات منطقه آلتای سیبری روز سه شنبه گفتند که از 42 پزشک محلی که واکسن دو دوز Sputnik V را دریافت کردند ، سه نفر پس از اولین عکسبرداری به ویروس کرونا آلوده شدند ، اما گفتند این دارو به این دلیل است که این دارو شانس اثر ندارد. نه به این دلیل که بی اثر بود.

وزارت بهداشت منطقه گفت: “مصونیت پزشکان بیمار احتمالاً وقت تشکیل را نداشت تا زمانی که با پاتوژن COVID-19 مواجه شدند.” “فقط این می تواند باعث آلوده شدن پزشکان شود.”

روز پنجشنبه ، وزارت بهداشت در منطقه دیگری از سیبری ، كوزباس ، گفت كه یك پزشك در آنجا كه فقط اولین تزریق Sputnik V را نیز انجام داده است ، آزمایش COVID-19 مثبت است. به گفته آژانس خبری دولتی روسیه RIA Novosti ، وزارت آنجا نیز عفونت را مقصر قرار گرفتن در معرض عامل پیشگیری از دارو برای ایجاد ایمنی در بیمار دانست.

PHOTO PHOTO: PHOTO PHOTO: یک پزشک از بیمارستان منطقه ای روسی دریافت می کند "Sputnik-V" واکسنی که علیه بیماری ویروس کرونا (COVID-19) در Tver راه اندازی شده است
یک پزشک در بیمارستان منطقه ای در Tver ، روسیه ، دوز واکسن Sputnik-V علیه COVID-19 را که توسط آزمایشگاه دولتی تولید شده است ، در 12 اکتبر 2020 دریافت کرد.

تاتیانا ماکیوا / رویترز


طبق موسسه اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی Gamaleya که توسط دولت اداره می شود و Sputnik V را ایجاد کرده است ، ایمنی کامل تا سه هفته پس از دوز دوم انتظار نمی رود. وزارت بهداشت روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت ، پزشکان در آلتایی اولین تزریق واکسن خود را بین 25 تا 30 سپتامبر دریافت کردند و بین هفت تا 10 روز بعد بیمار شدند.

چندین مورد از عفونت ویروس کرونا در بین افراد داوطلب در مطالعه واکسن Sputnik مشاهده شده است. مرکز گامالئا با نادیده گرفتن این گزارش ها ، پیشنهاد کرد که داوطلبان آلوده یک دارونما دریافت کرده اند ، نه واکسن واقعی.

این آزمایشگاه روز چهارشنبه در صفحه رسمی خود در توئیتر گفت: “اثر بخشی واکسن Sputnik V 92٪ است.” این گزارش می گوید که میزان کارایی براساس نتایج نشان می دهد حدود 20 نفر از افرادی که در این مطالعه شرکت کرده اند ، در میان دریافت کنندگان واکسن و دارونما ، به این بیماری آلوده شده اند.

این اعداد دو روز پس از اعلام Pfizer درباره داده های خود از مطالعات نشان داد که بیش از 90٪ کارآیی برای فرمول خود را اعلام کرده است – اخباری که توسط پزشکان ، اپیدمیولوژیست ها و سیاستمداران به عنوان خوش بینانه ترین پیشرفت تاکنون به عنوان رقابت جهانی برای واکسن اثبات شده استفاده شده است. جزر و مد همه گیر

بسیاری از پزشکان و دانشمندان در روسیه و سراسر جهان نسبت به اقدام غیرمعمول این کشور در ثبت واکسن برای استفاده قبل از اتمام آزمایشات بدبین هستند ، اما دولت روسیه انتقاد را رد کرده و اصرار دارد که آزمایشات اولیه Sputnik V را ایمن و موثر نشان داده است. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور گفت یکی از دخترانش قبل از اینکه به طور رسمی ثبت شود واکسینه شده است.

از روز پنجشنبه ، مقامات گفتند که بیش از 20،000 نفر اولین دوز واکسن را به عنوان بخشی از آزمایش فاز 3 انسانی دریافت کردند و بیش از 16،000 هر دو عکس را دریافت کردند. از این گذشته ، انتظار می رود حدود 40،000 نفر در دادگاه اسپوتنیک شرکت کنند.

برای مقایسه ، در فاز 3 آزمایش واکسن Pfizer ، نزدیک به 39000 نفر مشاهده شدند که با دو عکس مورد نیاز تلقیح شدند تا اینکه داده های اولیه این مطالعه در اوایل هفته توسط شرکت اعلام شد.

در روزهای اخیر روسیه رکورددار مرگ و میر و عفونت های جدید COVID بوده است. مقامات به تدریج محدودیت هایی را برای تلاش برای کاهش سرعت گسترش ویروس در نظر گرفتند ، در حالی که قول دادند قفل ملی را به طور کامل بازگردانند. واکسیناسیون گسترده ، بخشی اساسی از برنامه دولت برای مقابله با بیماری همه گیر است.

عکس: الكساندر گینزبورگ ، مدیر مركز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میكروبیولوژی گاماله ، در مصاحبه ای در مسكو حضور دارد
الكساندر گینسبورگ ، مدیر مركز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میكروبیولوژی گامالیا ، بطری های واكسن Sputnik-V علیه بیماری ویروس کرونا (COVID-19) را در مصاحبه ای با رویترز در مسکو ، روسیه ، در 24 سپتامبر 2020 نشان می دهد.

تاتیانا ماکیوا / رویترز


به گفته RIA ، الكساندر گینزبورگ ، رئیس مركز گامالیا ، روز چهارشنبه گفت كه مراحل پس از ثبت Sputnik V حدود ماه مه یا ژوئن به پایان می رسد. اما وی همچنین گفت که نتایج موقت باید به اندازه ای باشد که بتوان واکسیناسیون گسترده جمعیت روسیه را در هفته های آینده آغاز کرد.

روسیه قبلاً واکسن دوم را ثبت کرده است و دولت می گوید یک سومین واکسن را می توان ماه آینده تصویب کرد.

با این حال ، تولید دوزهای واکسن روند کندتری نسبت به انتظارات مقامات روسی است.

روز چهارشنبه ، تاتیانا گولیکووا ، معاون نخست وزیر گفت که روسیه قصد دارد تا پایان سال 2 میلیون دوز Sputnik V تولید کند و از آوریل 2021 تا 6 میلیون دوز در ماه آزاد کند.

در این هفته ، فایزر گفت که انتظار دارد “فقط 50 میلیون دوز واکسن در سراسر جهان تولید کند” فقط در سال جاری. AstraZeneca انگلیس نیز در حال حاضر میلیون ها دوز واکسن خود را تولید کرده است که انتظار می رود ظرف چند هفته شواهد مربوط به اثربخشی داشته باشد.

فایزر گفت که احتمالاً داده های فاز 3 کافی را برای درخواست به سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای مجوز استفاده فوری از واکسن خود در اواخر ماه جاری خواهد داشت.[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر