[ad_1]

در زیر متن مصاحبه ای با شهردار شیکاگو ، لوری لایت فوت ، که در روز یکشنبه ، 6 دسامبر سال 2020 ، از شبکه چهره ملت پخش شد ، آورده شده است.


مارگارت برنان: بر اساس CDC ، ایلینوی در هفت روز گذشته بیش از هر ایالت دیگر مرگ ویروس کرونا را گزارش کرده است. اکنون می خواهیم به سراغ شهردار شیکاگو لوری لایت فوت برویم ، که به طور دوره ای در این بحران با او ثبت نام می کردیم. صبح شما بخیر.

MAYOR LORI LIGHTFOOT: صبح بخیر ، MARGARET.

MARGARET BRENAN: خانم شهردار ، شما اجازه اقامت صادر کرده اید که حدود 10 روز دیگر منقضی می شود. آیا این نوع دستورالعمل به شما در کنترل گسترش کمک می کند؟ آیا وقتی اینگونه کوره داشته باشید فرورفتگی ایجاد می کند؟

MAYOR LIGHTFOOT: خوب ، من فکر می کنم چنین است. ما بیش از 2000 پرونده در روز داشته ایم. ما در حال حاضر در حدود 1300 هستیم. نه جایی که می خواهیم در هر بخشی حضور داشته باشیم ، بلکه فقط طی چند هفته پیشرفت چشمگیری داشته است. ما هنوز عصبی اعداد را تماشا می کنیم تا ببینیم آیا بعد از شکرگذاری پرشی رخ خواهد داد یا نه. اما من فکر می کنم هر کاری می توانیم انجام دهیم تا مردم آگاه شوند که این پرش دوم ، به همان اندازه کشنده است ، اگر نه بیشتر از اولین ، حیاتی است. بنابراین فکر می کنم این نکات مهم است.

مارگارت برنان: در ابتدای این بیماری همه گیر ، وقتی به ما پیوستید ، به ما گفتید که نیمی از مرگ ناشی از COVID در شیکاگو سیاه است ، حتی اگر فقط 30٪ از جمعیت شما را تشکیل دهند. آیا این ارقام بهتر شده است؟

MAYOR LIGHTFOOT: آنها بهبود یافته اند ، اما هنوز نگرانی وجود دارد. ما می بینیم که افراد رنگین پوست ، چه سیاه پوستان و چه لاتین ، در تعداد موارد آلوده پیشرو هستند ، اما همچنین منجر به مرگ می شوند. فکر می کنم کارهای زیادی انجام دادیم. مطمئناً درمان بهبود یافته است زیرا ما چیزهای بیشتری در مورد این ویروس آموخته ایم. اما این هنوز نگران کننده است ، زیرا تفاوتهای عمده سلامتی منجر به بیماریهای مشترکی می شود که شیکاگوهای سیاه و قهوه ای را نسبت به بدترین نتایج بیماری حساس تر می کند.

مارگارت برنان: خوب ، ما از دکتر اسلاوی می دانیم که – این امید در افق این واکسن است. و دولت فدرال قصد دارد این واکسن را مستقیماً به شهرداران شهرهای بزرگی مانند شیکاگو تحویل دهد. بنابراین من تعجب می کنم که شما به عنوان شهردار چقدر قضاوت می کنید تا تصمیم بگیرید چه کسی اول می رود و چه کسی آخرین.

MAYOR LIGHTFOOT: خوب ، ما واقعاً قضاوتی نمی کنیم زیرا بخشی از توافق با دولت فدرال این است که ما بر روی پروتکل خاصی توافق کردیم تا اولویت های پیشنهادی آنها را تعیین کنیم. اما من فکر می کنم خبر خوب در مورد این مورد برای شهری مانند شیکاگو بدیهی است که کارکنان بهداشتی در خط مقدم این بیماری را دریافت خواهند کرد. آنها بسیار متنوع هستند. کارگران اصلی ما در صف بعدی خواهند بود. آنها بسیار متنوع هستند و واقعاً مستعد رنگین پوستان هستند. بنابراین عدسی عدالت وجود خواهد داشت ، همانطور که در مورد شیوع واکسن در شیکاگو وجود دارد.

مارگارت برنان: بنابراین چگونه تصمیم می گیرید که خط مقدم چه کسی ضروری است و – چه زمانی قادر خواهید بود همه آنها را واکسینه کنید؟

MAYOR LIGHTFOOT: خوب ، بسیاری از اینها ، دوباره توسط CDC تعیین می شود. انتظار داریم اولین بخش واکسن ها را طی چند هفته آینده در اینجا دریافت کنیم. این امر از قبل تعیین شده برای مراجعه به کارگران خط مقدم است که مستقیماً با بیماران مبتلا به COVID سروکار دارند. انتظار داریم حدود 23000 دوز دریافت کنیم. این بخشی از آن چیزی است که ما به آن نیاز خواهیم داشت. اما ما در حال همکاری با شرکای بیمارستان خود هستیم تا افرادی را که در صف دریافت دوزهای اولیه واکسن هستند ، در صف کار خود شناسایی کنیم.

مارگارت برنان: به عنوان مثال اینها پزشك و پرستار هستند. اینها آتش نشان نیستند.

شهردار سوتلینا: آنها نیستند. پاسخ دهندگان اول در موج دوم خواهند بود. اول ، ما باید اطمینان حاصل کنیم که کارمندان بهداشت درجه یک را واکسینه می کنیم. اول ، با این حال ، کسانی که واکنش نشان می دهند در بالای لیست قرار دارند ، و همچنین کارگران اصلی ، کسانی هستند که چاره ای جز بیرون رفتن و کار در خط مقدم ندارند. بنابراین ما نیز از آنها مراقبت خواهیم کرد. اما مهمترین چیز این است که اطمینان حاصل کنیم که یک منبع پایدار واکسن دریافت می کنیم تا بتوانیم آن را تا حد ممکن کارآمد توزیع کنیم.

MARGARET BRENAN: در مورد تفاوت های نژادی که از مطالعه NAACP می دانیم ، فقط 14٪ از سیاه پوستان معتقدند که واکسن بی خطر است و 18٪ معتقدند که موثر است. و 34 درصد از مردم لاتین معتقدند که بی خطر است. چگونه رای دهندگان خود را برای گرفتن واکسن ترغیب می کنید؟

MAYOR LIGHTFOOT: خوب ، من فکر می کنم ما این کار را از چند جهت انجام خواهیم داد. ابتدا ، ما یک هیئت مشاوره علمی محلی تشکیل دادیم ، متشکل از پزشکان مختلف. ما فرآیند تولید این واکسن را بررسی و تأیید خواهیم کرد. بنابراین ، من فکر می کنم این مهم است. سپس ما به رهبران معتمد جامعه مختلف در حرفه پزشکی ، اما همچنین با ذینفعان محلی که در صفوف دریافت این واکسن نیز پیش قدم هستند ، نگاه می کنیم. ما یک مبارزات خونه به خونه را آغاز کرده ایم ، به ویژه در آن محله هایی که ویروس در آن وجود دارد – در حالی که میزان بالایی از مثبت بودن وجود دارد ، چالش همچنان ادامه دارد. بنابراین ، این ادامه دارد و ما اخبار مربوط به واکسن و دلیل اهمیت آن را به آنها می گوییم. نکته اصلی این است که ما باید رهبران محلی معتبری را پیدا کنیم که بررسی کنند چرا واکسن زدن واکسن مهم است. من می توانم هرچه می خواهم بگویم ، اما مردم باید به همسایگان و سهامداران جامعه اعتماد کنند. و به همین دلیل ما این گروه از افراد را فعال کردیم تا واقعاً گوینده واکسن باشند.

مارگارت برنان: می دانید ، یکی از موضوعات بحث برانگیز کنگره در مورد ارائه کمک مالی به مردم آمریکا ، پول های ایالتی و محلی است.

شهردار نور: بله.

مارگارت برنان: شما در کوتاه مدت 450 میلیون دلار وام گرفتید. شما حتی برای درآمد حاصل از فروش ماری جوانای تفریحی وام می گیرید تا سعی کنید از اخراج کارگران جلوگیری کنید. اگر کنگره بودجه ای در اختیار شما قرار ندهد ، چه خواهید کرد؟

MAYOR LIGHTFOOT: خوب ، ما بودجه ای تصویب کردیم ، با این فرض که پول اضافی فدرال دریافت نکنیم. اکنون این فاجعه نه تنها برای شیکاگو بلکه برای افرادی که واقعاً به نوع خدماتی که دولت ارائه می دهد بستگی دارد: افراد مسن ، جوانان ما ، آسیب پذیرترین افراد ، بی خانمان ها و غیره. بنابراین ، من امیدوارم که بخش چریکی که مانع رسیدن بسته به دفتر رئیس جمهور شده است ، واقعاً شکسته شود. زیرا اگر به نابودی اقتصاد ما نگاه کنید ، این فقط کشورهای آبی نیستند. این رنگ قرمز است ، بنفش است و همه تحت تأثیر اقتصادی COVID-19 قرار دارند. و ما فقط باید مطمئن شویم که ما به عنوان شهردار و فرماندار مدام این طبل را می زنیم تا کنگره کار خود را انجام دهد و بسته ای را برای امضای رئیس جمهور دریافت کند.

مارگارت برنان: بسیار خوب ، شهردار لایت فوت ، از اینکه امروز صبح به ما پیوستید متشکرم.

MAYOR LIGHTFOOT: بسیار متشکرم.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر

کولر گازی اقساطی