[ad_1]

شش سرخپوستان روز سه شنبه به مجلس نمایندگان انتخاب شدند – تعداد بی سابقه ای از سرخپوستان انتخاب شده به کنگره.

شریس دیویدز ، نماینده دموکرات ، در انتخابات مجدد کانزاس ، پروژه های CBS News پیروز شد. او آماندا آدکینز را شکست داد و تنها دموکرات نماینده کانزاس در مجلس شد.

در هاوایی ، كایالی كاهله ، نامزد دموكرات ، جو آكانا ، رقیب جمهوری خواه خود ، پروژه های CBS News را شکست داد.

در اوکلاهما ، پروژه های CBS News هم تام کول جمهوری خواه و هم مارکین مولین ، دو جمهوری خواه ، مجدداً پیروز شدند.

دبرا هالاند نماینده حزب دموکرات از نیومکزیکو نیز در انتخابات مجدد پیروز شد. یوت هرل جمهوری خواه نیز در نیومکزیکو پیروز شد.

بر اساس گزارش Indian Country Today ، در مجموع 13 نامزد هندی در حال رقابت برای کسب کرسی های مجلس هستند. شش برنده رکورد زدند. این گروه به طور مساوی به احزاب تقسیم شده است – سه دموکرات و سه جمهوریخواه.

دفتر كول در بیانیه مطبوعاتی گفت ، در سال 2019 ، كول و هالند با كنگره دو جانبه كنگره آمریكای بومی مشاركت داشتند ، كه “تلاش می كند اعضای كنگره را آموزش دهد و گفتگوی آزاد را در مورد مسائل مربوط به سرخپوستان گسترش دهد.”

“به عنوان بخشی از این مأموریت ، کابینه به طور منظم جلسات توجیهی را بررسی می کند ، تأثیر قوانین را بر ملت های قبیله ای بررسی می کند ، و یک محفل برای اعضای کنگره برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات ، ایده ها و تحقیقات فراهم می کند.” بر اساس این گزارش ، در سال 2016 ، فقط چهار عضو کنگره هندی بودند.

کول یکی از اعضای کشور اوکلاهما در Chickasaw است. Haaland عضوی از Laguna Pueblo است ، که همچنین دارای یک میراث از James Pueblo است.

دیویدز ، که در سال 2018 شد اولین کنگره سرخپوستان ، همچنین یکی از معدود زنان آشکارا همجنسگرا در کنگره است. وی عضوی از ملت هو-چانک است.

طبق گزارش مجله Albuquerque ، هرل عضوی از ملت چروکی است. نماینده مارکوین مولین نیز یکی از اعضای کشور چروکی است.

کهله ، که به عنوان یک سناتور ایالتی در هاوایی خدمت می کرد ، از نژاد محلی هاوایی است و خانواده اش از یک دهکده کوچک ماهیگیری میلولی در کنا جنوبی هستند.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر

کولر گازی اقساطی