زندانی تراجنسیتی اشلی دایموند از مقامات زندان جورجیا به اتهام حملات شکایت کرده است


یک زن تراجنسیتی سیاه پوست از اداره اصلاح و تربیت جورجیا شکایت کرده و مقامات را متهم کرده است که نتوانسته اند از وی در برابر حمله جنسی محافظت کنند و در حالی که در پشت میله های زندان نبوده است “مراقبت های بهداشتی کافی” از وی ارائه دهند. اشلی دیاموند ، زندانی در زندان ایالت ساحلی ساوانا ، در سال 2016 نیز پرونده قضایی مشابهی را علیه این اداره تشکیل داد.

روز دوشنبه مرکز حقوق اساسی و مرکز حقوقی فقر جنوب این شکایت را از طرف دیاموند مطرح کردند. الماس که در سال 2015 از زندان آزاد شد ، سال گذشته با نقض آزادی مشروط به زندان افتاد.

بر اساس این پرونده ، دیاموند در زندان های مردان محبوس است ، جایی که ادعا می شود در سال گذشته بیش از 14 بار توسط زندانیان و کارمندان زندان مورد حمله قرار گرفته است. در این دادخواست ادعا شده است که وی همچنین مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته و از درمان لازم برای بدشکلی جنسی خود که منجر به اقدام به خودکشی شده است ، منع شده است.

دیاموند در بیانیه ای گفت: “زن بودن در زندان مردان كابوس است.” “من از هویت خود محروم شدم. من هرگز احساس امنیت نمی كنم. هرگز. من آزار و اذیت جنسی را به طور روزمره تجربه می كنم و ترس از خشونت جنسی همیشه در ذهنم آویزان است. من این اقدام را انجام می دهم تا از طرف جامعه ای تغییراتی ایجاد كنم كه شایسته شرافت ذاتی باشد “

جوآن هیت ، سخنگوی اداره اصلاحات جورجیا ، گفت که این وزارت در مورد پرونده های قضایی در حال رسیدگی توضیحی نداد.

اشلی الماس
اشلی الماس

رابین هانسون


در سال 2015 ، دایموند به دلیل “چارچوب های یخ زده” زندانیان تراجنسیتی ، که فقط به زندانیان اجازه می داد درمان قبل از مجازات خود را ادامه دهند و آنها را از شروع درمان های جدید بازداشت ، علیه وزارت اصلاح و تربیت در گرجستان شکایت کرد. دایموند ، که در نوجوانی مبتلا به دیس فوریای جنسی بود ، گفت که اجازه ادامه درمان هورمونی خود را ندارد.

وزارت دادگستری گفت که این عمل خلاف قانون اساسی است و گفت اصلاحیه هشتم مقامات زندان را ملزم می کند تا از بی نظمی جنسیتی زندانیان مراقبت کنند. بر اساس اعلام مرکز فقر جنوب ، دیاموند دادخواست خود علیه ایالت را با مبلغی نامشخص در سال 2016 حل و فصل کرد و اداره اصلاحات جورجیا سیاست خود را پایان داد.

چینییر ایزی ، وکیل دادگستری در مرکز حقوق اساسی ، روز دوشنبه در بیانیه ای گفت: “خواسته جورجیا در قبال سو abuse استفاده از افراد تراجنسی بدترین نوع دژاوو است ، زیرا اشلی دیاموند قبلاً یک بار این راه را طی کرده است.” “اشلی در سال 2015 با ادعای خود حقوق بسیاری را برای زندانیان ترانس بدست آورد ، دیدن اینکه پنج سال بعد ، افراد تراجنسیتی زندانی هنوز مورد سوused استفاده جنسی قرار می گیرند ، از مراقبت های پزشکی محروم و پشت سر می گذارند ، بسیار حیرت انگیز و وحشتناک است. امیدواریم که با این پرونده امیدواریم که امروز برخورد ظالمانه و غیرمعمول متوقف شود. ”


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*