زن و شوهر علی رغم آزمایشات مثبت برای COVID-19 به دلیل پرواز به هاوایی دستگیر شدند


یک زن و شوهر در فرودگاه هاوایی برای پرواز از کالیفرنیا دستگیر شدند ، حتی اگر می دانستند به این ویروس آلوده اند. کووید -19، مقامات گفتند. پلیس گفت: وسلی موریبه 41 ساله و كورتنی پیترسون 46 ساله پس از آنكه مقامات فرودگاه بین المللی سانفرانسیسكو به آنها گفتند كه روز یكشنبه خود را منزوی كنند و از پرواز خودداری كنند ، با یك كودك 4 ساله سوار پرواز یونایتد ایرلاینز به لیهو شدند. از Kauai.

پس از فرود هواپیما ، پلیس این زوج را به اتاق خلوت اسکورت کرد و در آنجا به ظن تهدید بی پروای درجه دو دستگیر شدند.

ساکنان ویلوا ، کاوای ، با قرار وثیقه 1000 دلاری آزاد شدند.

کودک تحت مراقبت یکی از اعضای خانواده قرار گرفت و به بخش حمایت از کودک وزارت امور خارجه وزارت امور خارجه اطلاع داده شد.

مقامات گفتند ، موریبه و پیترسون آزمایشاتی را برای شناسایی COVID-19 قبل از پرواز انجام دادند ، به عنوان بخشی از یک برنامه آزمایش قبل از سفر در هاوایی.

آزمایش ویروس مثبت بود و به ایستگاه قرنطینه در فرودگاه سانفرانسیسکو منتقل شدند و به آنها گفته شد که پرواز نکنند.

پلیس کاوای گفت: “آنها عمداً سوار پرواز شدند ، از نتایج مثبت آزمایش COVID-19 آگاه بودند و مسافران پرواز را به خطر انداختند.”

دیوید ایژ ، فرماندار دموکرات ، هفته گذشته درخواست شهردار کاوای ، درک کاواکامی را برای موقتاً اجازه دادن به این جزیره برای کنار گذاشتن برنامه آزمایش ایالتی ، تأیید کرد.

این سیاست که قرار است از روز چهارشنبه اجرایی شود ، مسافران در کاوای را ملزم به گذراندن 14 روز در قرنطینه می کند ، بدون توجه به اینکه آیا آنها آزمایش COVID-19 منفی دریافت می کنند.

حتما بخوانید:
قیمت تجهیزات پزشکی در سدان

برای اکثر افراد ، ویروس کرونا باعث علائم خفیف یا متوسطی مانند تب و سرفه می شود که طی دو تا سه هفته برطرف می شوند. برای برخی – به ویژه افراد مسن و افرادی که از قبل مشکلات بهداشتی دارند – این می تواند باعث بیماری های جدی تری از جمله ذات الریه و مرگ شود.


منبع: elitenews.ir