[ad_1]

khirbet-west-bank-israel-demolition-un.jpg
در تصویری که دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد ارائه داده است ، تخت ها و سایر وسایل خانوادگی در روستای کوچک فلسطینی Khirbet Humsa در کرانه باختری خاک است.

OCHA / سازمان ملل


ملل متحد سازمان ملل گفت: نیروهای اسرائیلی در تاریخ 3 نوامبر ماشین های تخریب را برای بولدوزر کردن یک روستای کوچک فلسطینی ارسال کردند و حدود 70 غیرنظامی از جمله 41 کودک را بی خانمان کردند. بنا به گفته دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل (OCHA) این بخش از بزرگترین اسکان مجدد اجباری دولت اسرائیل طی سالهای گذشته بوده است.

این اقدام در یک دهکده کوچک در دره اردن ، معروف به Hirbet Humsa ، توسط آژانس سازمان ملل متحد و همچنین فیلمبرداری شد گروه حقوق بشر اسرائیلی. این تصاویر تختخواب ، تختخواب و سایر وسایل خانوادگی را که در زمین غبارآلود روستا به جا مانده است نشان می دهد.

روسای مأموریتهای اتحادیه اروپا و بیش از ده کشور “همفکر” در روز جمعه ملاقات کرد این وب سایت به وی گفت که “مردم محلی به دیپلمات ها در مورد تخریب 84 سازه از جمله مسکن ، مسکن و امکانات بهداشتی توسط نیروهای اسرائیلی اطلاع داده اند.”

وزارت امور خارجه فرانسه با صدور بیانیه ای جداگانه تخریب Khirbet Humsa را یکجانبه محکوم کرد.

این شهرک در “منطقه C” واقع شده است ، منطقه ای که توسط توافق نامه های صلح بین المللی معروف به توافقنامه اسلو ، توافقنامه برجسته بین اسرائیل و سازمان آزادیبخش فلسطین (PLO) در سال 1993 مشخص شده است. این توافق نامه چارچوبی را برای خودمدیری موقت فلسطین و به رسمیت شناختن متقابل بین تشکیلات خودگردان فلسطین و اسرائیل ایجاد کرد. به دنبال آن توافق نامه های اسلو II ، که در سال 1995 عقب نشینی اسرائیل از شهرهای خاص در کرانه باختری را پیش بینی کرد.

توافقنامه اسلو II کرانه باختری را به سه منطقه تقسیم می کند: A ، B و C. به طور خلاصه ، منطقه A باید تحت کنترل تشکیلات خودگردان فلسطین باشد. منطقه B قرار بود تحت کنترل مشترک امنیت اسرائیل و فلسطین با دولت غیرنظامی فلسطین باشد. و منطقه C قرار بود تحت کنترل کامل غیرنظامی و امنیتی اسرائیل باشد. در سال 1998 ، اسرائیل ، ایالات متحده و تشکیلات خودگردان فلسطین با تفاهم نامه Wye موافقت کردند که در آن اسرائیل موافقت کرد که به عنوان بخشی از توافقنامه اسلو از بخشهایی از منطقه C خارج شود.

بنابراین ، توافقنامه اسلو این مفهوم را تعیین کرد که منطقه C کرانه باختری به حوزه قضایی فلسطین منتقل می شود.

اما ، همانطور که ریچارد هاس ، رئیس شورای روابط خارجی اخیراً نوشت ، “توافقنامه اسلو هرگز به طور کامل اجرا نشده است. [Israeli Prime Minister Yitzhak] یک خاخام کشته شد ، تلاش های بعدی در مذاکرات صلح ناکام ماند ، عرفات درگذشت و هیچ دولت فلسطین تحقق نیافت. “اما تقسیم خشن” مناطق “همچنان باقی است.

خانه های ویران شده خربت هومسا در منطقه ای واقع شده بودند كه طرفین آن را به گونه ای متفاوت مشاهده می كردند ، گرچه تعداد کمی اختلاف دارند كه “منطقه C” و دره اردن در آن تحت كنترل امنیتی اسرائیل قرار دارند ، همانطور كه ​​در توافق نامه های اسلو 2 1995 آمده است. г.

واحد نظامی اسرائیل در کرانه باختری ، دفتر هماهنگی فعالیت های دولت در سرزمین ها یا COGAT ، گفت که این سازه های تخریب شده “به طور غیرقانونی در منطقه تیراندازی دره اردن ساخته شده است” ، افزود که هفت چادر و هشت مورد به زور برداشته شد. قلم

اتحادیه اروپا ، به عنوان بزرگترین اهدا کننده فلسطینی و بخشی از “چهار جانبه خاورمیانه” راکد ایالات متحده ، روسیه ، اتحادیه اروپا و سازمان ملل ، واضح بود که ، بر خلاف اسرائیل ، آنها “منطقه C” را در نظر گرفتند و بنابراین Khirbet Humsa ، بخشی از فلسطین و نه خاک اسرائیل.

سون کوه فون بورگسدورف ، نماینده اتحادیه اروپا در ماه ژوئیه گفت: “اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) منطقه C را بخشی جدایی ناپذیر از سرزمین های اشغالی فلسطین می داند.”

در طول سفر به Khirbet Humsa ، نماینده اتحادیه اروپا فون بورگسدورف ، که هیئت را رهبری می کرد ، گفت که “کاملا واضح” است که تخریب ساختارها “مغایر با قوانین بین المللی” است.

جامعه بادیه نشین و چوپان یکی از مواردی بود که سازمان ملل و اتحادیه اروپا به عنوان سرزمینی فلسطینی در برخی مناطق آموزشی ارتش اسرائیل ساخته شده اند ، جایی که مجوز ساخت به ندرت صادر می شود.

دفتر سازمان ملل در آنجا گفت: “ساختمانهایی که بدون مجوز ساخته می شوند بطور منظم با دستور تخریب ، ایجاد ناامنی و تهدیدهای مزمن و تشویق مردم به ترک سرویس می شوند.”

روز دوشنبه ، نماینده ریاست فلسطین در سازمان ملل ، ریاض منصور ، نامه ای به دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش ارسال کرد و گفت که “اسرائیل محل سکونت کل یک جامعه را در هیربت هومسا الباکایا تخریب کرده است ، و بیش از 70 نفر از جمله 41 کودک ، بی خانمان و در این زمان شیوع بیماری حتی بیشتر آسیب پذیر است. “

ایوان هله ، هماهنگ کننده امور بشردوستانه آژانس سازمان ملل گفت: “آژانس های بشردوستانه از جامعه بازدید کرده و 76 سازه تخریب شده را ثبت کرده اند ، بیش از هر تخریب دیگر در دهه گذشته” ، افزود: املاک تخریب شده شامل خانه ها ، حمام ها و صفحات خورشیدی است. که برای جامعه ضروری بود.

افزایش تنش ها در خاورمیانه در حالی صورت می گیرد که برنامه صلح اسرائیل و فلسطین در دولت ترامپ ، که در اوایل سال جاری رونمایی شد ، همچنان ادامه دارد تا حد زیادی راکد و طرفین در مورد چگونگی پیشبرد راه های خود را جدا کردند.


نگاه خاورمیانه به انتخابات ایالات متحده چگونه است

02:48

اگرچه مأموریت اسرائیل به CBS News گفت كه در مورد اقدامات در Khirbet Humsah اظهارنظر نخواهد كرد ، آنها بیانیه های اخیر را در مورد رویكرد سازمان ملل به اسرائیل ارسال كردند.

اسرائیل و ایالات متحده سازمان ملل را به تعصب به نفع فلسطینیان متهم کرده و روز چهارشنبه ، گیلاد اردان ، سفیر اسرائیل در جهان ، اعضای دیگر را به تصویب قطعنامه هایی از خاورمیانه “بدتر شدن درگیری و افزایش تنش های مذهبی” متهم کرد. سفیر آمریکا در کلی صنایع دستی سازمان ملل در مصاحبه ای در ماه سپتامبر ادعاهای مشابهی را با CBS News مطرح کرد.

سازمان ملل گفت اقدامات اسرائیل در این هفته با هدف جابجایی خانواده های آسیب پذیر از خانه هایشان انجام شده است. در کل ، سازمان ملل متحد گفت که نزدیک به 700 ساختمان غیرنظامی در کرانه باختری از جمله قدس شرقی در سال 2020 تخریب شده است.

هل خصوصاً در مورد تخریب Khirbet گفت ، “آسیب پذیری آنها با آغاز زمستان و شیوع مداوم بیماری COVID-19 بیشتر پیچیده می شود” و اقدامات را “نقض فاحش” قوانین بین المللی خواند.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل ، استفان دوجاریک روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: “جامعه بشردوستانه آماده حمایت از همه آوارگان است.” آنها دوباره خواستار اسرائیل برای جلوگیری از تخریب های غیرقانونی فوری هستند. »

دوجاریک گفت ، نیکولای ملادنف ، فرستاده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه ، در مورد تخریب هیربت با مقامات اسرائیلی ، از جمله واحد نظامی خود در کرانه باختری ، تماس گرفته است.

دوجاریک در پاسخ به س CBال CBS News در مورد پاسخ دبیرکل آنتونیو گوترش به ویرانگری گفت که “ما را نگران می کند”.

وی گفت: “ما از اسرائیل می خواهیم که به این عمل در کرانه باختری ، از جمله قدس شرقی پایان دهد.” “ما با این اقدامات مخالف هستیم و آنها را محکوم کرده ایم.”[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر