سازنده OxyContin Purdue Pharma در یک پرونده جنایی به جرم خود اعتراف کرد


پردو دارو روز سه شنبه به سه مرتکب جرم شد اتهامات جنایی، رسماً به نقش خود در اپیدمی اپیوئید که طی دو دهه گذشته منجر به صدها هزار کشته شده است ، اعتراف کرد. در یک دادرسی مجازی با قاضی فدرال در نیوآرک ، نیوجرسی ، تولید کننده OxyContin اعتراف کرد که مانع تلاش های اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده برای مبارزه با بحران اعتیاد.

پوردو اذعان کرد که وی برنامه م effectiveثر برای جلوگیری از انحراف داروهای تجویز شده در بازار سیاه را حفظ نکرد ، اگرچه به DEA گفت که چنین برنامه ای وجود دارد. این شرکت گفت که اطلاعات گمراه کننده ای را به عنوان راهی برای افزایش سهمیه تولید شرکت ها در اختیار آژانس قرار می دهد.

وی همچنین اعتراف كرد كه از طریق یك برنامه سخنرانی به پزشكان پول می دهد تا نسخه های بیشتری برای مسكن ها بنویسد.

وی اعتراف كرد كه برای ارسال اطلاعات پزشكان در مورد بیماران ، به یك شركت ثبت اسناد پزشكی الکترونیکی پرداخت كرده و آنها را به تجویز مواد مخدر تشویق می كند.

اعترافات توسط رئیس پوردو ، استیو میلر ، به نمایندگی از شرکت وارد شد. آنها بخشی از یک توافق کیفری و مدنی بودند که ماه گذشته بین استمفورد ، شرکت مستقر در کانتیکت و وزارت دادگستری اعلام شد.

این قرارداد شامل تحریم ها و مصادره های 3.3 میلیارد دلاری است ، اما این شرکت قصد دارد فقط قسمت كمی از آن ، 225 میلیون دلار را مستقیماً به دولت فدرال پرداخت كند. وی تا زمانی که توافق نامه ای را که از طریق دادگاه ورشکستگی فدرال انجام می شود ، انجام دهد ، مبلغ کمتری را پرداخت می کند ، مقامات ایالتی و محلی و سایر نهادها از او به دلیل قربانیان اپیدیم شکایت می کنند.

اعضای ثروتمندان خانواده ساكلر صاحبان این شرکت همچنین موافقت کرده اند 225 میلیون دلار به دولت فدرال برای تسویه دعاوی مدنی بپردازند. هیچگونه اتهام کیفری علیه اعضای خانواده تشکیل نشده است ، گرچه این معامله آنها را در آینده در معرض این امر قرار می دهد.

پوردو گفت: “پذیرش درخواست ما به دادگاه فدرال و به عهده گرفتن مسئولیت سو m رفتار گذشته ، اقدامی اساسی در نگه داشتن اعتبارات میلیارد دلاری و پیشبرد هدف ما در تأمین منابع مالی و داروهای نجات دهنده زندگی برای مقابله با بحران مواد افیونی است.” ج – اظهارات کتبی پس از اعتراف به جرم.

در این بیانیه آمده است: “ما به تلاش خستگی ناپذیر برای ایجاد پشتیبانی بیشتر از قرارداد پیشنهادی ورشکستگی ، که اکثریت قریب به اتفاق بودجه های تسویه حساب را به دولت های ایالتی ، محلی و قبیله ای جهت غلبه بر بحران مواد افیونی هدایت می کند ، ادامه می دهیم.”

درخواست پوردو برای جرایم فدرال راحتی وکلائی را که می خواهند مجازات سختگیرانه تری برای تولید کننده OxyContin و صاحبان آن ببینند فراهم نمی کند. بحران مداوم مصرف بیش از حد مواد مخدر ، که به نظر می رسد در طی شیوع ویروس کرونا در حال عمیق شدن است ، طی دو دهه گذشته منجر به مرگ بیش از 470،000 آمریکایی شده است که اکثر آنها مخدرهای قانونی و غیرقانونی هستند.

سینتیا مونگر که پس از تجویز OxyContin به عنوان بازیکن بیس بال در دبیرستان با آسیب دیدگی از ناحیه شانه ، بیش از یک دهه پیش در حال بهبودی از اعتیاد به مواد افیونی است ، از جمله فعالانی است که صاحبان پوردو و کارمندان شرکت را به جرایم متهم می کند.

مونگر ، كه در وین ، پنسیلوانیا زندگی می كند ، گفت: “تا زمانی كه این كار را انجام ندهیم و سرزنش كردن آجر و ملات و نه چهره را متوقف كنیم ، هیچ تغییری نخواهد كرد.”

وکلای عمومی در حدود نیمی از ایالت ها با موافقت نامه فدرال و همچنین توافقنامه پیشنهادی شرکت در دادگاه ورشکستگی مخالفت کردند. در پرونده ورشکستگی ، پوردو پیشنهاد تبدیل شدن به یک شرکت عام المنفعه را که درآمد آن به مقابله با بحران مواد افیونی کمک می کند ، داد.

وکلای عمومی و برخی از فعالان از این ناراحت هستند که اگرچه ساکرز از کنترل شرکت منصرف شده است ، این خانواده همچنان ثروتمند است و اعضای آن با زندان یا مجازات های فردی دیگری روبرو نخواهند شد.

فعالان می گویند هیچ تفاوتی بین اقدامات این شرکت و صاحبان آن وجود ندارد ، آنها همچنین تا چند سال گذشته هیئت مدیره Purdue را کنترل می کردند.

هفته گذشته ، به عنوان بخشی از درخواست دسترسی به اسناد بیشتر خانواده ، وکلای مخالف معاملات اسنادی را تنظیم کردند که اعضای خانواده ساکلر را در مرکز اصرار پوردو بر فروش OxyContin ، حتی به عنوان مرگ ناشی از مواد افیونی قرار داد. موارد افزایش یافته است

اسناد عمومی جدید شامل ایمیل های مشاوران McKinsey & Corp است که توسط شرکت پشتیبانی تجارت استخدام شده اند. یكی در سال 2008 ، یك سال پس از آنكه شركت به جرم جرائم مواد افیونی اعتراف كرد ، اعضای هیئت مدیره ، از جمله یكی از اعضای خانواده ساكلر ، به او “بركت” دادند تا هر كاری كه صلاح می دید انجام دهد. برای “نجات تجارت”.

ایمیل داخلی مک کینزی احساسات کارمند سطح متوسط ​​Purdue در مورد شرکت را توصیف می کند. وی شواهد بیشتری راجع به عملكرد ساكلر ارائه داد و گفت: “برادرانی كه شركت را تأسیس كرده اند با همه كارمندان مانند پسرانی رفتار می كنند كه” پرچین های خود را اصلاح می كنند “- كارمندان باید دقیقاً همان چیزی را كه از آنها خواسته می شود انجام دهند و زیاد نگویند زیاد. “

این اسناد همچنین توصیف شرکتی است که در تلاش برای “تنظیم مجدد” فروش مواد افیونی در سال 2013 است ، زیرا واکنش بحران به مصرف بیش از حد ، تجویز را تحت تأثیر قرار داده است.

در اوایل سال جاری ، 60 دقیقه تلاش بازپرس و دادستان در اولین پرونده جنایی برای به سر بردن رهبران مواد مخدر در زندان را شرح داد. کتاب Opioid Playbook تقریباً طی دو دهه از تاکتیک های فروش داروهای افیونی پیروی کرده است. این بخشی از یک مجموعه بود که چه کسی مقصر اپیدمی مواد مخدر است. این مجموعه همچنین گزارشی از بزرگترین پرونده وزارت دادگستری علیه فروشنده مواد مخدر McKesson Corporation ارائه داده است ، گزارشی با عنوان “خیلی بزرگ برای آزار و شکنجه”. و در گزارشی دیگر ، “درون اپیدمی” ، 60 دقیقه با یک پزشک برجسته در کارخانه تولید قرص اکسی کدون از سلول زندان فلوریدا مصاحبه کرد ، بخشی که تاکتیک برخی از فعالان صنعت داروسازی را نشان می دهد که دلیل خوبی برای اعتقاد به داروها دارند به سو استفاده کنندگان سوق داده شود. 60 دقیقه همچنین با افراد داخلی از سازمان غذا و داروی ایالات متحده و اداره مبارزه با مواد مخدر صحبت كردند ، كه اذعان كردند كه ناكامی های نظارتی ، اجرای قانون و كنگره دریچه ای را برای شركت هایی مانند Purdue Pharma برای سرریز كردن جوامع آمریكایی با مواد افیونی باز كرده است – داستانهایی كه ما آنها را نامیدیم برچسب و افشاگر.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*