سایمون سندرز می گوید ، بایدن اولین انتخابات کابینه را در این هفته اعلام خواهد کرد


رئیس جمهور منتخب جو بایدن سایمون سندرز ، مشاور ارشد ، یکشنبه صبح ، گفت که اولین کابینه خود را در روز سه شنبه اعلام می کند در حالی که وی همچنان به سمت های ارشد در دولت آینده خود ادامه می دهد.

سندرز به Face the Nation گفت: “نامزدهای کابینه روز سه شنبه برگزار می شود.” “من نمی توانم به شما بگویم در حال حاضر چند نفر یا چه کسی ، اما می توانم به شما بگویم که رئیس جمهور منتخب شروع به تشکیل کابینه خود کرده است و مردم آمریکا اولین نگاه را روز سه شنبه خواهند دید.”

این اطلاعیه در حالی منتشر می شود که آقای بایدن پیش از این بهترین مقامات کاخ سفید را معرفی کرده است ، از جمله رئیس دفتر ورودی کاخ سفید رونالد کلاین. آقای بایدن گفت که وی وزیر دارایی خود را انتخاب کرده اما انتخاب خود را اعلام نکرده است.

سندرز از اظهارنظر در مورد اینکه آیا معاون منتخب رئیس جمهور کمالا هریس به عنوان مایک پنس معاون رئیس جمهور ، رئیس گروه ویژه ویروس کرونا استفاده خواهد کرد ، خودداری کرد. آقای بایدن هیئت مشورتی خود را خارج از COVID-19 تشکیل داده است و ساندرز گفت که مبارزه با ویروس اولویت روز اول دولت جدید است.

در ضمن آقای بایدن نه هنوز دسترسی به جلسات اطلاعاتی سطح بالا یا هرگونه دسترسی رسمی به منابع انتقالی در آژانس های فدرال ، زیرا دولت ترامپ و به ویژه مدیر خدمات عمومی از تصدیق پیروزی خود امتناع می ورزد. آقای بایدن اصرار داشت که تیمش علیرغم عدم اقدام دولت فعلی ، رو به جلو حرکت کند و برای آماده سازی همه کارها را انجام دهد.

دولت ترامپ و تیم بایدن بازخورد “حاشیه ای” دارند ، اما هیچ چیز به سطح تلاش کامل انتقال نمی رسد ، بسیاری از منابع آگاه از مذاکرات به CBS News گفت.

رئیس جمهور ترامپ و تیم حقوقی وی همچنان ادعاهای بی اساس در مورد کلاهبرداری گسترده و هماهنگ در انتخابات سال 2020 را مطرح می کنند ، اما دادگاه های کشورهای مهم این ادعاها را رد کرده اند. روز شنبه یک قاضی فدرال در پنسیلوانیا علیه کارزار انتخاباتی ترامپ شکایت کرد که با نوشتن بیانیه ای تند که این کمپین هیچ شواهدی از کلاهبرداری گسترده نشان نداده است ، سعی در جلوگیری از تأیید نتایج داشت.

© 2020 CBS Interactive Inc. کلیه حقوق محفوظ است


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*