[ad_1]

مجمع جهانی رهبران زنان ریکیاویک از دوشنبه 9 نوامبر تا چهارشنبه 11 نوامبر برگزار می شود و شامل میزگردها و بحث و گفتگو با بسیاری از رهبران موفق در سیاست ، تجارت ، بهداشت و درمان و رسانه ها است.

در زیر لیستی از برخی سخنرانان برجسته این رویداد آورده شده است. برنامه کامل را اینجا ببینید و رویداد را به صورت مستقیم در CBSNews.com تماشا کنید.

هیلاری کلینتون ، نامزد پیشین ریاست جمهوری آمریکا

وزیر امور خارجه سابق و نامزد ریاست جمهوری برای سال 2016 هیلاری کلینتون در مجمع جهانی در ریکیاویک – رهبران زن دوشنبه 9 نوامبر سخنرانی خواهد کرد.

کلینتون دهه ها تجربه به عنوان یک کارمند دولت ، به عنوان سناتور نیویورک در جریان حملات تروریستی 11 سپتامبر ، وزیر خارجه سابق رئیس جمهور اوباما در زمان حمله اسامه بن لادن و یک بانوی اول در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون دارد. در سال 2015 ، کلینتون به عنوان اولین زنی که به عنوان کاندیدای ریاست یک حزب بزرگ معرفی شد ، به تاریخ پیوست.

کلینتون در یک گفتگوی آتش با ملان وورور ، مدیر اجرایی انستیتوی زنان ، صلح و امنیت جورج تاون صحبت خواهد کرد. انتظار می رود این اولین تعهد سخنرانی کلینتون از انتخابات 2020 باشد.

ماریا رسا ، روزنامه نگار

روزنامه نگار فیلیپینی-آمریکایی ماریا رزا سالها برای آزادی روزنامه نگاری و دموکراتیک مبارزه کرده است ، از جمله به عنوان بنیانگذار و مدیرعامل Rappler ، یک سرویس خبری آنلاین در فیلیپین که به دلیل پوشش انتقادی حکومت استبدادی رئیس جمهور رودریگو دوترته.

رسا به عنوان یکی از تعدادی از روزنامه نگاران از سراسر جهان که علیه اخبار جعلی می جنگند ، در تاریخ جلد Time of Person of the Year 2018 اعلام شد. در ژوئن 2020 ، او بود گناهکار شناخته بدنام کردن افترا در دادگاه فیلیپین ، پس از دستگیری که به دلیل انگیزه های سیاسی توسط جامعه جهانی مورد انتقاد گسترده قرار گرفت.

نویسنده و نویسنده مشهور روز چهارشنبه 11 نوامبر با الین کوئیجیانو ، مجری برنامه CBSN صحبت خواهد کرد. در همین حال ، مستند CBSN Originals را تماشا کنید ، “اخبار جعلی ، عواقب واقعی: زنی که با اطلاعات غلط دست و پنجه نرم می کند، “که شامل رسا است.

کاترین یاکوبسدوتیر ، نخست وزیر ایسلند

کاترین یاکوبسدوتیر از سال 2017 نخست وزیر ایسلند است و دومین زنی است که این نقش را به عهده دارد. وی از سال 2013 ریاست جنبش چپ سبز کشور را به عهده داشت و در سال 2020 به عنوان رئیس شورای زنان رهبران جهان منصوب شد.

یاکوبسدوتیر پیش از عضویت در پارلمان ایسلند کار خود را در رسانه ها آغاز کرد و وزیر آموزش ، علوم و فرهنگ بود. او بخشی از اولین پانل اجلاس در 9 نوامبر خواهد بود ، و در مورد رهبری با هیئت میزبان جلسه اول گفتگو خواهد کرد نیوزلند نخست وزیر هلن کلارک.

سوتلانا تیخانوفسایا ، رهبر مخالفان در بلاروس

سوتلانا تیخانوفسایا یک سیاستمدار و فعال حقوق بشر بلاروسی است که در انتخابات که با ادعاهای تقلب همراه است ، علیه الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور آمریکا رقابت می کند.

تیخانوفسکایا در انتخابات شرکت کرد تا جایگزین شوهرش شود ، یکی از فعالین فعال که دو روز پس از اعلام قصد خود برای نامزدی دستگیر شد. تیخانوفسکایا با استناد به ترس از او و امنیت فرزندانش ، در میان اعتراضات گسترده ملی پس از شمارش رسمی اعلام کرد که وی حدود 10٪ آرا ، 80٪ آرا L لوکاشنکو را کسب کرده است ، از بلاروس به لهستان گریخت.

وی در اجلاس 9 نوامبر در گفتگو با رئیس جمهور سابق اکوادور روزالیا آرتئاگا سخنرانی خواهد کرد.

روزالیا آرتئاگا ، رئیس جمهور سابق اکوادور

روزالیا آرتئاگا به عنوان اولین زن زن اکوادور خدمت می کرد. وی پس از ادعاهایی مبنی بر انگیزه سیاسی برکناری رئیس جمهور عبدالله بوکارام ، در فوریه 1997 به مدت دو روز کار خود را آغاز کرد. وی پس از به دست گرفتن نقش رئیس جمهور وقت كنگره ملی فابیان آلاركون پس از جنگ قدرت استعفا داد. وی تا سال 1998 به عنوان معاون رئیس جمهور و بعداً به عنوان دبیرکل توافق نامه همکاری آمازون تا سال 2007 به کار خود ادامه داد.

آرتئاگا در 9 نوامبر در گفتگو با رهبر مخالف بلاروس ، سوتلانا تیخانوفسایا صحبت خواهد کرد.

دکتر تدروس آدانوم گبریزوس ، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی

دکتر تدروس آدانوم گبریز ، زیست شناس اتیوپیایی و پژوهشگر بهداشت عمومی به عنوان مدیرکل سازمان بهداشت جهانی از سال 2017 ، یکی از بسیاری از چهره های عمومی در نبرد جهانی علیه پاندمی ویروس کرونا.

Ghebreyesus اولین آفریقایی و اولین غیر پزشکی بود که این نقش را انجام داد ، پیش از این به عنوان وزیر بهداشت اتیوپی و بعداً وزیر خارجه خدمت کرده بود. در سال 2020 ، او به لیست 100 نفر با نفوذترین مجله تایم راه یافت. وی در 10 نوامبر در سخنرانی ویژه ایمن سازی به این اجلاس خواهد پیوست.

کارولین وزنیاکی ، تنیسور حرفه ای سابق

کارولین وزنیاکی از دانمارک برترین بازیکن تنیس انفرادی زن سابق و اولین دارنده عنوان اسکاندیناوی است. همچنین رکورددار بیشترین عناوین تک نفره WTA از 2008 تا 2008 است.

وزنیاکی پس از اوپن استرالیا در سال 2020 بازنشسته شد ، پس از حرفه ای که در آن به داشتن یکی از قوی ترین عقب دستان دو دست در تاریخ تنیس مشهور بود. وی روز چهارشنبه ، 11 نوامبر ، به همراه آیریس لوو-فریدریش ، مدیر ارشد پزشکی UCB و یوکو کامیکاوا ، وزیر دادگستری ژاپن به پانلی در مورد کیفیت مراقبت های بهداشتی برای زنان در سراسر جهان خواهد پیوست.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر