[ad_1]

واشنگتن – چند روز پس از انتخاب مردم آمریكا به عنوان رئیس جمهور جدید و در میان یك بیماری همه گیر كه منجر به كشته شدن بیش از 237،000 نفر در ایالات متحده شد ، لایحه چشمگیر بهداشت 2010 ، با حمایت دموكراتها و حمله جمهوری خواهان ، مجدداً در دیوان عالی كشور ارائه خواهد شد ، این بار با امتحان مقابل اکثریت محافظه کار 6-3 روبرو می شود.

قضات باید در یک اختلاف بین گروه های ایالت های سرخ و ایالت های آبی در مورد مشروعیت اختیارات فردی قانون مراقبت مقرون به صرفه استدلال های شفاهی را بشنوند ، با مخالفان اوباماکر ، از جمله دولت ترامپ ، امیدوارند که دادگاه عالی ضربه مهلکی به این لایحه وارد کند. مراقبت های بهداشتی ، که مدتها است در تلاش برای از بین بردن است.

دادگاه صوت استدلال های شفاهی پرونده معروف به تگزاس علیه کالیفرنیا را روز سه شنبه به صورت واقعی پخش می کند ، همانطور که از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر پخش شده است.


چگونه می توان به استدلال های دیوان عالی گوش داد

  • چی: دیوان عالی کشور استدلالها را در Texas v. California و کالیفرنیا علیه تگزاس
  • چه زمانی: سه شنبه ، 10 نوامبر
  • زمان: 10:00 ET

دیوان عالی کشور با صدور حکمی از جانب رابرتز ، رئیس دادگستری ، از حکم شخصی اوباماکر که آمریکایی ها را ملزم به خرید بیمه درمانی می کند ، تأیید کرد. اما از آن زمان به بعد ، دادگاه عالی با اضافه شدن قاضیان نیل گورسوه ، برت کاوانو و امی کونی بارت که همگی توسط رئیس جمهور ترامپ منصوب شده اند ، آرایش دیوان عالی تغییر کرده است.

در بارت تائیدیه جایگزین کردن قاضی فقید روت بدر گینسبورگ مهمترین تغییر را به دیوان عالی کشور وارد کرد زیرا انتصاب وی اکثریت محافظه کار خود را از 5-4 به 6-3 افزایش داد ، و اوباماکر متقاعد دموکراتها را ترک کرد سرنوشت به طور موثر مهر و موم شد.

در حالی که بارت در مقاله ای که در سال 2017 منتشر شد ، از حکم دادگاه عالی 2012 انتقاد کرد ، وی در جلسه دادرسی تأیید ماه گذشته ، با اشاره به اینکه موارد قانونی مطرح شده در چالش هشت سال پیش با چالش فعلی متفاوت است.

این پرونده که توسط ائتلافی از 18 ایالت سرخ و با حمایت دولت ترامپ ارائه شده است ، قانون اساسی بودن اختیارات فردی اوباماکر را به چالش می کشد. این قانون در ابتدا برای آمریکایی هایی که بیمه درمانی دریافت نکردند مجازات مالی در نظر گرفت ، اما کنگره با تأیید آن مجازات را لغو کرد. بسته اصلاح مالیات در سال 2017. اکنون کشورها استدلال می کنند که به صفر رساندن جریمه حکم را مغایر قانون اساسی می داند ، زیرا “تغییر در تفسیر عادلانه مقررات غیر ممکن است” به عنوان مالیات ، همانطور که در مورد 2012 تفسیر شده است.

دولت ها استدلال می کنند که در صورت لغو اختیار ، بقیه اوباماکار باید برداشته شود ، زیرا “با یکدیگر” به طور جدایی ناپذیری در هم آمیخته است و قابل جدا شدن از آن نیست.

در همین حال ، آنها برای حمایت از اوباماکار ، گروهی متشکل از 20 ایالت و منطقه کلمبیا و همچنین مجلس نمایندگان ، به رهبری دموکرات ها ، بحث می کنند. با هم ، مدافعان قانون مراقبت های بهداشتی استدلال می کنند که تغییر در قانون کنگره “شرایط انتخاب ارائه شده توسط را تغییر داده است [the mandate] – اجازه دادن به مردم برای تصمیم گیری آزادانه در مورد خرید بیمه درمانی بدون مواجه شدن با هرگونه ارزیابی مالیاتی در صورت عدم خرید. “

“تأثیر تغییر در تحقق آن بود [the provision] اجباری: این می تواند آمریکایی ها را به خرید بیمه تشویق کند ، اما کسی را به انجام کاری ملزم نمی کند. ایالت های آبی به رهبری کالیفرنیا در بیانیه ای به دیوان عالی کشور استدلال می کنند: “کنگره با ایجاد چنین ماده ای از قدرت قانون اساسی خود فراتر نمی رود.”

ایالت های آبی همچنین هشدار می دهند “عدم اطمینان مداوم” در مورد آینده اوباماكر كه تصمیم گیری بر اساس قانون را برای افراد ، مشاغل و دولت های محلی و محلی دشوار می سازد ، “عواقب نامطلوبی را برای خانواده های آمریكایی ، بازارهای مراقبت های بهداشتی و اقتصاد گسترده تر تهدید می كند.”

ایالت های سرخ در فوریه 2018 شکایتی علیه اوباماکر تشکیل دادند و یک قاضی منطقه فدرال در تگزاس در اواخر همان سال قانون کامل را خلاف قانون اساسی لغو کرد. سپس ، در دسامبر سال 2019 ، هیأتی متشکل از سه قاضی از دادگاه تجدیدنظر منطقه 5 ایالات متحده ، حکم فردی را خلاف قانون اساسی دانستند ، اما اختلاف را به دادگاه بدوی فرستادند تا تعیین کند بقیه قانون می تواند بدون به او.

در حالی که دموکراتها ابراز نگرانی کرده اند که این پرونده می تواند به معنای پایان اوباماکار به دلیل گرایشهای محافظه کارانه دیوان عالی باشد ، در دوره گذشته دیوان عالی کشور با استفاده از اصول تفکیک برای جدا کردن مقررات از بقیه قانون ، دو بار کل اعتبار تندیس ها را باطل نکرد.

در یک مورد مربوط به تماس های تلفنی ، دیوان عالی کشور با اجازه دادن به روبات ها برای جمع آوری بدهی دولت ، معافیت بدهی دولت را باطل کرد ، اما بقیه محدودیت ها را به ربات محدود کرد. در مرحله دوم ، با در نظر گرفتن ساختار دفتر حمایت مالی مصرف کننده ، دادگاه دریافت که اقدامی که حکم برکناری مدیر دفتر را داشت بدون لغو قانون تأسیس آژانس مصرف کننده لغو شد.

هنوز هم این آقای ترامپ است که بر استدلال ها سایه می اندازد تعهد 2015 برخلاف رابرتز که برای پیروی از قانون 2012 به جناح لیبرال دادگاه پیوست ، نامزدهای دیوان عالی وی “کار درست” را انجام داده و به ترور اوباماکار رأی دادند.

استدلال ها درباره آینده قانون مراقبت های بهداشتی نیز در پس زمینه بیماری همه گیر ویروس کرونا وجود دارد که دیوان عالی کشور را مجبور به تغییر شیوه تجارت خود کرده است. قضات از طریق کنفرانس از راه دور استدلال می کنند ، زیرا دادگاه در مارس به دلیل همه گیری درهای خود را به مدت نامعلومی بست. اکنون عفونت های ویروس کرونا با افزایش تعداد موارد تایید شده ، در حال افزایش است بیش از 10 میلیون و تعداد کشته شدگان 237،700 نفر خیره کننده است.

موسسه شهری تخمین می زند که اگر دیوان عالی کشور قانون مراقبت از قیمت مناسب را لغو کند ، منجر به 21.1 میلیون نفر دیگر در سال 2022 بیمه خواهد شد و 9.3 میلیون نفر یارانه های خود را بر اساس درآمد بیمه خریداری شده در صرافی های اوباماکر از دست می دهند.

استدلال در این پرونده باید حداقل 80 دقیقه طول بکشد ، قضات از چهار وکیل به نمایندگی از ائتلاف های مختلفی که در این ارشد فعالیت می کنند ، س questionsال می کنند و از رابرتز شروع می کنند. دادستان کل کالیفرنیا مایکل مونگان به نمایندگی از وکلای ایالتی ، دادستان کل سابق دونالد ورلی از طرف اتاق ، کایل هاوکینز دادستان کل تگزاس به نمایندگی از ایالت های سرخ و جفری وال سرپرست دادستان کل کشور برای وزارت دادگستری اختلاف است.

تصمیم قضات تا پایان ماه ژوئن پیش بینی می شود.[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر

کولر گازی اقساطی