[ad_1]

چندین جمهوریخواه سنا روز سه شنبه از تصمیم رئیس جمهور ترامپ انتقاد کردند افسر امنیت سایبری کریستوفر کربس در یک اختلاف نادر با اقدامات رئیس جمهور.

کربس مدیر آژانس امنیت سایبری امنیت داخلی و امنیت زیرساخت بود و اخیراً آژانس وی با صدور بیانیه ای از امنیت انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 خبر داد. وی همچنین گفت ، “هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هر سیستم رأی گیری آرا deleted را حذف یا از دست داده ، آراtered را تغییر داده یا به هر طریقی مصالحه کرده است.”

سناتور شلی مور کاپیتو به خبرنگاران گفت که با تصمیم آقای ترامپ مخالف است و گفت که “از همه چیز قدردانی می کند [Krebs’] کار کردن “سناتور مایک راندز گفت که” وقتی فهمیدم فسخ شده است “بسیار ناامید شد.

حتی متحدان ثابت قدم رئیس جمهور نیز از کار کربس ابراز نارضایتی نکردند. سناتور جاش هاولی گفت كه كربس در نقش خود كاری “فوق العاده” انجام داده است و سناتور تد كروز گفت كه “از هرچه دیدم معلوم شد كه او توانسته است نقش سخت و مهمی را ایفا كند.” اکثر جمهوریخواهان همچنین گفتند که روسای جمهور می توانند کارمندان را به میل خود استخدام و اخراج کنند.

سناتور جان کورنین روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: “این حق طرح رئیس جمهور است ، اما من فکر می کنم این فقط به آشفتگی و هرج و مرج می افزاید.” “و من مطمئن هستم که من تنها کسی نیستم که دوست دارد کمی بیشتر به عقب برگردد – من حتی دیگر نمی دانم چه چیزی طبیعی است.”

آقای ترامپ روز سه شنبه كربس را در توئیتر اخراج كرد ، به دروغ و بدون مدرک ، بیانیه CISA كربس ، كه انتخابات 2020 را ایمن ترین انتخابات در تاریخ خواند ، “بسیار نادرست” بود. رئیس جمهور ، به رغم پیروزی پیش بینی شده رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، از به رسمیت شناختن انتخابات خودداری کرد ، اما تلاش های قانونی از مبارزات انتخاباتی آقای ترامپ تاکنون آنها نمونه هایی از کلاهبرداری جمعی را نشان نداده اند.

اخراج كربس پس از آن انجام شد آقای ترامپ وزیر دفاع مارک اسپر را برکنار کرد، باعث ایجاد نگرانی در برخی از اعضای کنگره در مورد اینکه آیا رئیس جمهور در تصفیه مقاماتی که به نظر آنها ناکافی وفادار است ، نقش دارد یا خیر.

علی رغم عدم تأیید خود از برکناری کربس ، اکثر جمهوریخواهان در کنگره هنوز آقای بایدن را تبریک نگفته اند و تا حد زیادی از تلاش های رئیس جمهور برای ایجاد بی اعتمادی به نتیجه انتخابات حمایت می کنند.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر