[ad_1]

سناتورهای جمهوری خواه در کپیتول هیل روز پنجشنبه گفتند که رئیس جمهور منتخب جو بایدن باید به جلسات توجیهی اطلاعاتی سطح بالا دسترسی داشته باشد ، حتی اگر دولت ترامپ از برداشتن گام رسمی مورد نیاز برای آغاز روند انتقال امتناع ورزد.

چاک گراسلی سناتورهای حزب جمهوری اسلامی از آیووا ، سناتور ارشد حزب جمهوری اسلامی و لیندسی گراهام از کارولینای جنوبی ، یکی از نزدیکان آقای ترامپ ، روز پنجشنبه به طور جداگانه به خبرنگاران کاپیتول هیل گفتند که آنها معتقدند آقای بایدن باید جلسات توجیهی سطح بالا دریافت کرد جان تون ، سناتور داکوتای جنوبی ، دومین جمهوریخواه عالی رتبه در مجلس بالا ، گفت که “داشتن منطقی” است که رئیس جمهور منتخب را از حساس ترین اطلاعات کشور مطلع کند.

تون گفت: “از آنجا که این چالش های انتخاباتی در دادگاه در حال انجام است ، من مشکلی ندارم و فکر می کنم از نظر امنیت ملی ، تداوم آن مهم باشد.” “و اعضای دیگر این پیشنهاد را دیده اید.”

جان کرنین ، سناتور تگزاس به خبرنگاران گفت که او معتقد است این اطلاعات “باید به نوعی منتقل شود.”

وی گفت: “من فقط توجیهی برای برگزاری جلسات توجیهی نمی دانم ،” و افزود که اگر آقای بایدن “در آخر پیروز شود ، من فکر می کنم آنها باید بتوانند زمین را بزنند.”

جلسات توجیهی شروع نشد تا زمانی که اداره خدمات عمومی تشخیص داد كه بایدن رئیس جمهور بعدی است ، اقدامی كه آژانس هنوز انجام نداده است.

فشار فزاینده برای شروع جلسات توجیهی پس از آن است که بایدن ران کلین را به عنوان رئیس کابینه خود در کاخ سفید منصوب کرد ، و در حالی که مشاور وی برای یک مدت طولانی مشاور دولت دموکراتیک بال استراق سمع می کرد ، در حالی که تیم او آماده است تا 69 روز دیگر مسئولیت خود را آغاز کند.

کلاین در زمان شیوع ابولا در سال 2014 و به عنوان رئیس ستاد آقای بایدن در زمان معاون رئیس جمهور شخصیتی اصلی برای کاخ سفید اوباما بود. کلاین این انتخاب را “افتخار یک عمر” خواند.

به گفته منابع آگاه از برنامه های گذار ، به زودی موقعیت های سطح بالای دیگری در کاخ سفید پیش بینی می شود. این مشاوران شامل مشاوران دیرینه بایدن مانند بروس رید و استیو ریچتی هستند که هر دو به عنوان رئیس ستاد آقای بایدن در حالی که معاون رئیس جمهور بود ، به همراه استراتژیست ارشد مبارزات انتخاباتی مایک دونیلون فعالیت می کردند.

رئیس جمهور منتخب روز پنجشنبه به منزل خود در Rehoboth ، دلاور سفر کرد و تماس پاپ فرانسیس را به او تبریک گفت.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir