[ad_1]

واشنگتن – دیوید پردی و كلی لوفلر ، سناتورهای حزب جمهوری خواه گرجستان ، به دلیل آنچه آنها “ضعف حكومت و عدم شفافیت” در انتخابات امسال اعلام كردند ، از وزیر امور خارجه جمهوری خواه برد رافنسپرگر خواستند “فوراً” كنار برود.

این دو در بیانیه ای گفتند: “اداره انتخابات در گرجستان برای کشور ما دردسرساز شده است. گرجی ها خشمگین هستند و به درستی چنین هستند.” “ما از ابتدا روشن بودیم: هر رأی قانونی باید در نظر گرفته شود. هر رأی غیرقانونی نباید باشد. و در روند شمارش آرا باید شفافیت و یکنواختی وجود داشته باشد. این کار دشواری نیست. حزبی نیست. آمریکایی است.”

دو جمهوری خواه ، که احتمالاً رقابت در انتخابات سنا پس از عدم کسب 50 درصد آرا در مسابقات مربوطه در مرحله دور دوم برگزار می شود ، گفت که رافنسپرگر “نتوانست انتخابات عادلانه و شفاف را تضمین کند” و در نظرسنجی ها ناکام ماند. در جورجیا

پردو و لوفلر گفتند: “در انتخابات گرجستان امسال ناکامی های زیادی رخ داده است و آخرین انتخابات مشکلات موجود در سطح ملی را برجسته کرد.” “اگرچه سرزنش قطعاً جای دیگری است ، در پایان پول با وزیر امور خارجه متوقف می شود.”

پردو و لوفلر توضیحی درمورد ناکامی های مدعی شده خود ندادند ، اگرچه ایالت چند روز طول کشید تا نتایج آن را گزارش کند ، احتمالاً به دلیل هجوم خبرنامه ها. CBS News تخمین می زند که رقابت های ریاست جمهوری در کشور هلو همچنان در حال رشد است ، اما در حال حاضر آقای بایدن با 11،590 رأی آقای ترامپ را رهبری می کند.

رافنسپرگر درخواست سناتورها برای استعفا را رد کرد و در بیانیه ای گفت: “رای دهندگان در جورجیا مرا استخدام کرده اند و رای دهندگان اخراج کننده من خواهند بود” وی همچنین با اشاره به کم بودن زمان انتظار برای صندوق های رای و تعداد گرجی های رأی دهنده ، انتخابات عمومی روز سه شنبه را “موفقیت بزرگ” برای اداره انتخابات خواند.

وی گفت: “من می دانم كه احساسات در حال افزایش است. سیاست در حال حاضر در همه امور دخیل است.” “اگر من سناتور پردو بودم ، از اینکه در مرحله دور دوم قرار داشتم ناراحت می شدم. هم سناتورها و هم همه ما از نتیجه احتمالی رئیس جمهور خود ناراضی هستیم. اما من وزیر خارجه به طور منتخب هستم. من این سوگند را خورده ام و این وظیفه را انجام داده و از قانون گرجستان پیروی خواهم کرد. “

رافنسپرگر گفت دفتر وی در حال بررسی هرگونه رای گیری غیرقانونی است و ادعای پردو و لوفلر مبنی بر عدم شفافیت را رد کرد.

وی گفت: “ما به معنای واقعی کلمه نتایج را حداقل در یک ساعت منتشر کردیم. من و دفتر من روزانه یا دو بار در روز جلسات مطبوعاتی برگزار می کردیم تا آنها را از طریق همه مسائل ترجمه کنیم.” “بنابراین این هزینه خاص مضحک است.”

رافنسپرگر پیشنهاد کرد که این دو سناتور تمرکز خود را بر جمهوری خواهانی بگذارند که اکثریت خود را در سنا حفظ کنند.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir