سناتور جورجیا دیوید پوردو با معاملات سهام به موقع ثروت خود را افزایش می دهد


از آنجا که ویرانی ویروس کرونا ویروس جدید میلیون ها نفر را مجبور به از دست دادن شغل خود کرد ، مشاغل خود را تعطیل و ارزش حساب های بازنشستگی را کاهش داد ، میانگین صنعتی داو جونز به پایین ترین حد در سه سال گذشته کاهش یافت.

اما برای سناتور دیوید پوردو ، جمهوریخواه از جورجیا ، بحران مارس گذشته نشانه دیگری بود: فرصت خرید سهام.

و برای دومین بار در کمتر از دو ماه ، وقت پردو بی عیب بود. او از ضرر شدید اجتناب کرد و با فروش و سپس خرید همان سهام سود سرسام آوری کسب کرد: Cardlytics ، یک شرکت فناوری مالی مستقر در آتلانتا که سابقاً در هیئت مدیره آن عضویت داشت.

طبق افشاگری های کنگره ، در 23 ژانویه ، هنگامی که شایعاتی در مورد ویروس کرونا به عنوان یک تهدید اقتصادی و اجتماعی برای سلامتی در کنگره منتشر شد ، پردو سهام 1 تا 5 میلیون دلاری سهام Cardlytics را با هر دلار 86 دلار فروخت.

هفته ها بعد ، در ماه مارس ، پس از آنکه سهام این شرکت پس از یک لرزش غیرمنتظره و درآمد کمتر از حد انتظار فرو ریخت ، پردو سهام را با قیمت 30 دلار در هر سهم خریداری کرد و بین 200 تا 500 هزار دلار سرمایه گذاری کرد.

این سهام قبلاً چهار برابر شده و سه شنبه با سهم 121 دلار در هر سهم بسته شد.

معاملات Cardlytics فقط بخشی از تصمیمات سرمایه گذاری بود که در روزهای ابتدایی همه گیری توسط Perdue و سناتورهای دیگر اتخاذ شد. آنها پس از مشخص شدن اطلاع برخی از اعضای کنگره از تهدید اقتصادی و بهداشتی ناشی از ویروس ، موجب خشم عمومی شدند. معاملات به طور خلاصه در مقاله ای که توسط Intercept در ماه مه منتشر شد ، ذکر شد.

اکنون که پردو در یک نبرد مجدد در انتخابات قفل شده است رواناب در 5 ژانویه، تجارت آن در حین بهداشت عمومی و بحران اقتصادی به مشكلی تبدیل شد كه قبلاً به یك مبارزات منفی و پرهزینه تبدیل شده است كه تعیین می كند چه حزبی سنا را كنترل می كند.

هیچ مدرک قطعی وجود ندارد که پوردو ، که از اعضای ثروتمندتر سنا است ، براساس اطلاعات به دست آمده به عنوان عضو کنگره یا از طریق رابطه دیرینه خود با کارمندان شرکت ، عمل کرده است. استفاده از اطلاعات غیرعمومی که به عنوان نماینده داخلی شرکت یا یکی از اعضای کنگره برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری به دست آمده غیرقانونی است.

اما کارشناسان حقوقی می گویند زمان فروش آن ، این واقعیت که سهام Cardlytics را به سرعت خریداری کرد ، زمانی که دو سوم ارزش بازار خود را از دست داد ، و روابط نزدیک آن با کارکنان این شرکت خواستار تأیید است.

جان کی کافه جونیور ، استاد حقوق دانشگاه کلمبیا ، متخصص در امور شرکت ها و اوراق بهادار ، گفت: “این به نظر مشکوک می رسد.” اما وی افزود: برای محكوم كردن شما به چیزی بیش از سوicion ظن نیاز دارید.

کمپین پردو درخواست مصاحبه با سناتور را رد کرد. جان بورک سخنگوی پردو در بیانیه ای گفت سناتور تبرئه شده است ، اما جزئیات آن را ارائه نداد.

بورک گفت: “کمیته اخلاق دو حزبی سنا ، DOJ و SEC ، همه مستقل بودند و ماه ها پیش سناتور پردو را به سرعت آزاد کردند که گزارش شد.”

حریف پوردو ، دموکرات جان اوسوف ، هنگامی که سعی داشت برچسب “کلاهبردار” را بخورد ، از بازار سهام او استفاده کرد.

Perdue است نه تنها سناتور رای دهنده در جورجیا. سناتور کلی لوفلر ، جمهوریخواه نیز در تلاش برای تکمیل باقی مانده دوره سناتور بازنشسته جانی آیزاکسون با رافائل وارنوک دموکرات است.

معاملات Carddutics پردو در الگوی گسترده تری از سهام که وی هنگام ابتلا به ویروس کرونا برای اولین بار در ایالات متحده ایجاد کرد ، جای می گیرد.

در آن زمان ، پوردو علناً اظهار داشت که اقتصاد قوی است و در مصاحبه ای با رئیس جمهور ترامپ در 24 فوریه با فاکس نیوز به دلیل “ایجاد بزرگترین چرخش اقتصادی در تاریخ ایالات متحده” رئیس جمهور ترامپ را ستود.

با این حال ، یک سری معاملات سریع در سبد سرمایه گذاری وی روایت دیگری را نشان داد ، نشان می داد که سناتور برخی از سهام شرکت را در حالی که در سهام دیگر سرمایه گذاری کرده است – مانند تولیدکننده تجهیزات محافظتی DuPont و شرکت دارویی Pfizer – انداخته است که مایل بودند در آن زمان خوب عمل کنند. از همه گیری

پیش از این ، پوردو گفته بود كه مشاوران مالی خارجی بیشتر معاملات وی را انجام می دهند.

اما دونا ناگی ، استاد حقوق در دانشگاه ایندیانا ، گفت که چنین تنظیماتی مانع از راهنمایی پرودو برای مشاور در معاملات خاص نمی شود. وی گفت كه یكی از راه های كنگره برای جلوگیری از س questionsال در مورد دارایی های مالی آنها اعتماد كوركردن به آنها بود كه پردو این كار را انجام نداد.

ناگی ، متخصص در قانون اوراق بهادار ، گفت: “تمام این سوالات در مورد انگیزه اعضای کنگره و معاملات شخصی اوراق بهادار آنها می تواند کاهش یابد اگر کنگره قانونی را تصویب کند که سرمایه گذاری را محدود می کند.” “شهروندان عادی نباید از اعضای کنگره در مورد سرمایه گذاری های خود س questionال کنند.”

با توجه به بررسی افشای مالی اجباری آسوشیتدپرس که به سنا ارائه داد ، این مسئله برای یک تعهد کافی بود که پردو به طور ناگهانی بین 3.2 تا 9.4 میلیون دلار از سهام چهار روزه سهام خود را در اواسط آوریل فروخت. . او سهام خود را در Cardlytics نفروخت.

با این وجود پوردو عمدتاً از همان درجه كنترل كه بعضی از همكارانش با آن روبرو هستند ، فرار كرده است.

سناتور جمهوری خواه ریچارد بور از کارولینای شمالی بیشترین توجه را به خود جلب کرد از ریاست کمیته اطلاعات سنا استعفا داد در پس زمینه تحقیق در مورد فروش سهام 1.7 میلیون دلاری که هنگام هشدار دادن به برخی از مواد آماده شده برای ویروس در حالی که تهدید را به طور عمومی تهدید می کرد ، انجام شد.

Cardlytics در چهارراه بانکداری و بازاریابی آنلاین کار می کند. این کمک می کند تا برنامه های پاداش برای موسسات مالی ، از جمله Wells Fargo ، با استفاده از داده هایی که بانک ها برای مشتریان خود جمع آوری کرده اند تا به آنها بازاریابی کند – مانند آنچه فیس بوک با تبلیغات هدفمند انجام می دهد.

این شرکت به درخواستی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

پس از آشفتگی در ماه مارس ، قیمت سهام آن به طرز چشمگیری بهبود یافت. لین لاوب ، مدیر عامل فعلی Cardlytics ، گفت که این بیماری همه گیر ارتباط زیادی با آن دارد و باعث افزایش علاقه مصرف کنندگان به برنامه های پس انداز می شود.

وی در جریان فراخوان سودآوری در ماه مه گفت: “من متنفرم که بگویم این همه گیری به نفع ما است ، اما به نفع ماست.”

مطابق اظهارات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ، پردو 75000 سهم در Cardlytics را از طریق گزینه های سهام ارائه شده برای خدمات خود در هیئت مدیره شرکت از سال 2010 تا 2014 ، هنگامی که پس از کسب کرسی سنا استعفا داد ، به دست آورد. این شرکت ، که در آن زمان هنوز عمومی نشده بود ، گزینه هایی را نیز به او پیشنهاد کرد که در اکتبر 2020 و ژانویه 2022 در دسترس خواهد بود.

آخرین افشای مالی Perdue نشان نمی دهد که آیا از گزینه هایی که در ماه اکتبر در دسترس قرار گرفته استفاده کرده است یا خیر.

اما طبق گفته قهوه ، استاد حقوق در دانشگاه کلمبیا ، این اقدامی غیرمعمول از سوی این شرکت است.

وی گفت: “من هرگز ندیدم كه گزینه ها از سال 2014 تا 2022 گسترش یابد.” “این یک پسوند بسیار طولانی است.”

هنگامی که پوردو از هیئت مدیره شرکت خارج شد ، وی با برخی از مدیران آن که بیش از 30000 دلار به کمیته های سیاسی آن کمک مالی کردند ، ارتباط خود را حفظ کرد. سوابق نشان می دهد که کمک های مالی انجام شده به Perdue حدود 80 درصد از کل کمک های مالی به نامزدهای فدرال توسط کارمندان Cardlytics طی یک دهه گذشته بوده است.

در همین حال ، پردو از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ شرکت استفاده می کند. در آگوست 2016 ، او در دفتر خود گشت و گذار کرد و با لاوب و مدیر عامل وقت اسکات گرایمز عکسی گرفت که در فیس بوک منتشر کرد. در پاییز سال 2019 ، او Laube و Grimes را به یک جشن در آتلانتا معرفی کرد ، جایی که آنها یک جایزه را برای موفقیت کسب کردند.

آیزاکسون ، که با پردو خدمت می کند ، اقداماتی را انجام داده است تا از نوع نظارت فعلی پردو جلوگیری کند. آیزاکسون ، یک جمهوریخواه ، بیشتر دارایی های خود را پس از جلب توجه ناخواسته برخی از دارایی های خود در سال 2012 ، اعتماد کورکورانه قرار داد.

آیزاکسون ، عضو کمیته اخلاق و دارایی سنا ، به اساسنامه مجله گفت: “من گفتم که من باید مثل دیگران کاملا واضح و تمیز باشم و بهترین راه برای این کار اعتماد کورکورانه است.” آتلانتا در سال 2017 “من نمی دانم چه چیزی متعلق به خودم هستم. “


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*