[ad_1]

چهار پرتاب فضانوردان آخر هفته سرنشین اژدهای خدمه SpaceX یک سفینه فضایی متصل به بالای موشک Falcon 9 در مرکز فضایی کندی روز پنجشنبه برای شمارش معکوس تمرین لباس در حالی که مهندسان آماده سازی را بررسی می کردند و هوای خارج از کشور را ردیابی می کردند کشور طوفان گرمسیری.

فرمانده خدمه 1 مایکل هاپکینز ، ویکتور گلوور ، شانون واکر و فضانورد ژاپنی سوئیچی نوگوچی ، ملبس به لباس های تحت فشار SpaceX با ظاهری آینده نگرانه ، برای پرتاب سکوی 39A در مرکز فضایی کندی ، با جیپ های سفید تسلا ، همانطور که تسلا بود ، منتقل شدند. شنبه ، هوا اجازه می دهد تا ، در ساعت 7:49 بعد از ظهر EST راه اندازی شود.

در حالی که فضانوردان در کنار هم گره خورده بودند و صفحه های لمسی با فناوری پیشرفته را در کپسول Crew Dragon مشاهده می کردند ، که آنها آن را “پایداری” نامیدند ، کنترلرهای پرتاب SpaceX از Launch Room 4 در مرکز پرتاب ناسا در فاصله سه مایلی ، شمارش معکوس را برای آموزش مشاهده کردند. .

f9-sunset2.jpg
موشک SpaceX Falcon 9 برای ماموریت ارسال چهار فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی آماده پرتاب است. Liftoff برای شنبه 14 نوامبر 2020 برنامه ریزی شده است.

SpaceX


نقطه عطف بعدی در روز جمعه رخ خواهد داد ، زمانی که مدیران و مهندسان ناسا و اسپیس ایکس ، به دنبال پروتکل های دقیق ویروس کرونا ، یک بررسی رسمی آمادگی برای پرتاب را انجام می دهند تا ارزیابی نهایی از آمادگی تیم برای پرواز انجام شود.

پیش بینی کنندگان احتمال 70٪ آب و هوای قابل قبول شنبه شب را در مرکز فضایی کندی پیش بینی می کنند. اما با توجه به وزش باد و شرایط دریا در اقیانوس اطلس در امتداد مسیر شمال شرقی ، این احتمال کمتر قطعی است ، Falcon 9 از پرتاب Dragon Crew به مدار ایستگاه فضایی پیروی می کند.

ترمیم مرحله اول Falcon 9 به دریاهای نسبتاً آرام نیاز دارد که این شرکت قصد دارد تا 6 ماه دیگر برای پرواز بعدی Crew Dragon استفاده مجدد کند. و در صورت نقص عملکرد که می تواند خدمه را مجبور به اسپری اضطراری کند ، شرایط خوش خیم معمولاً در کل مسیر پرواز مورد نیاز است.

“بدیهی است که ما به زمان نگاه می کنیم ، زمان معامله بزرگی است ، زمان برای بسیاری از مناطق” کتی لودرزرئیس اکتشافات فضایی ناسا روز جمعه به Spaceflight گفت. “هواپیمای بدون سرنشین موردنیاز ما برای فرود در مرحله اول امروز واقعاً هدف قرار گرفته است. و با توجه به نحوه دریاها و نحوه اتا ، ما به نوعی در حال بررسی سرعت خروج این هواپیمای بدون سرنشین هستیم. “

اگر پهپاد به موقع در ایستگاه نباشد ، پرتاب به احتمال زیاد به تأخیر می افتد.

لودرز گفت: “زمان فرود برای مرحله اول یک معامله بزرگ است.” “این مرحله ای است که ما می خواهیم برای Crew-2 استفاده کنیم ، بنابراین ما به آن اهمیت می دهیم. نه اینکه ما همیشه به آن اهمیت دهیم ، بلکه مرحله مهمی است.”

انتظار می رفت پس از عبور از فلوریدا در روز چهارشنبه ، طوفان گرمسیری اتا مسیری را به موازات ساحل شرقی به کارولینای شمالی دنبال کند و سپس به اقیانوس اطلس خارج شود. صبح روز شنبه ، مرکز طوفان باید از دریا در شرق بوستون دور باشد.

SpaceX داده های مربوط به حدود 50 شناور در طول مسیر را که باد و ارتفاع موج را اندازه گیری می کند ، ردیابی می کند ، داده هایی که قبل از تصمیم نهایی برای ادامه روند پرتاب تجزیه و تحلیل می شوند.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر