[ad_1]

سن پترزبورگ ، فلوریدا – گرمسیری طوفان اتا مرکز ملی توفان های هوایی اعلام کرد که خشکسالی را در اوایل صبح پنجشنبه در حوالی سدار کی ، فلوریدا ، با حداکثر وزش باد پایدار حدود 50 مایل در ساعت ایجاد کرد. اما این بارش شدید سیل آسا بود که با طوفان مداوم همراه بود و با نزدیک شدن به دورتر از سرزمین اصلی و منطقه پرجمعیت خلیج تامپا ، مشکلات بیشتری ایجاد می کرد.

مرکز طوفان های ملی در میامی در ساعت 4 صبح در شورای شرقی هشدار داد: “طوفانی در امتداد بخشهایی از ساحل خلیج فلوریدا از وسط Longboat Key تا رودخانه سووانی ، از جمله خلیج تامپا ، تهدید کننده زندگی است.”

در مورد خسارات ، خسارات جدی یا جاری شدن سیل در منطقه خلیج تامپا هیچ گزارش فوری گزارش نشده است ، زیرا طوفان بعد از ظهر چهارشنبه منطقه را دور زد. چندین اخطار گردباد صادر شده است اما هیچ گزارشی با یک لمس گزارش نشده است.

اتا طوفان را صبح روز چهارشنبه به طور خلاصه آغاز کرد ، اما بعداً قبل از لمس زمین ، در اثر طوفان گرمسیری ضعیف شد. طوفان از زمان عبور از فلوریدا جنوبی در روز یکشنبه در خلیج مکزیک در حال چرخش است.

انتظار می رود کاهش بیشتر طوفان پس از خشکسالی اتا در اوایل روز پنجشنبه و انتظار می رود تا آخر هفته در اقیانوس اطلس غربی متلاشی شود.

منطقه خلیج تامپا بیش از 3.5 میلیون نفر در پنج شهرستان ساحلی زندگی می کند. دستور تخلیه اجباری در روز چهارشنبه صادر نشده است ، اما مقامات برای هر کسی که به آنها احتیاج داشته باشد سرپناه باز کردند. رسانه های محلی گزارش دادند که تعداد انگشت شماری از مردم در آنجا حاضر شدند.

این پیش بینی باعث شد تا مسئولان مدارس در شهرستانهای پاسکو و پینلاس ، از جمله سن پترزبورگ ، دانش آموزان خود را اوایل چهارشنبه به خانه بفرستند. هر دو شهرستان اعلام کرده اند که مدارس روز پنجشنبه تعطیل خواهند ماند ، در حالی که شهرستان همسایه هیلزبورو قصد دارد مدارس را تا روز جمعه بسته نگه دارد.


فلوریدا با نزدیک شدن به اتا آماده سیل می شود …

01:27

یک گشت بزرگراه در فلوریدا پل Sunshine Skyway Bridge را که به دلیل وزش شدید باد شهرستانهای پینلی و ماناتی را به هم متصل می کند ، بسته است. فرودگاه بین المللی تامپا بعد از ظهر چهارشنبه تعطیل شد و برنامه ریزی می شود که حداکثر تا ظهر روز پنجشنبه افتتاح شود.

همچنین در تامپا ، پارک موضوعی Busch Gardens اعلام کرد که روز چهارشنبه تعطیل است و چندین رویداد روز جانبازان در این منطقه لغو شده اند. سایت آزمایش ویروس کرونا در زمینه Tropicana نیز روز چهارشنبه بسته شد.

فرماندار فلوریدا رون دسانتیس با صدور اعلامیه اضطراری گسترده ای شامل 13 شهرستان در امتداد یا نزدیكی ساحل خلیج فارس ، آنها را به شهرستانهای فلوریدا جنوبی افزود. DeSantis همچنین درخواست دستور اضطراری از آژانس مدیریت اضطراری فدرال برای آزاد کردن منابع مورد نیاز برای مقابله با طوفان داد. رئیس جمهور دونالد ترامپ چهارشنبه شب این درخواست را تأیید کرد.


شمار کشته شدگان طوفان اتا در گواتمالا در حال افزایش است

00:25

طوفان برای اولین بار به عنوان طوفان دسته 4 در نیکاراگوئه رخ داد ، حداقل 120 نفر در آمریکای مرکزی و مکزیک کشته شدند ، ده ها نفر دیگر مفقود شدند. او سپس اوایل روز دوشنبه در نزدیکی محل دیدار Everglades با دریا به خلیج مکزیک نقل مکان کرد.

اتا اواخر روز یکشنبه هنگامی که بر فراز کلید ماتکومب پایین ، در میان زنجیره ای از جزایر کوچک که فلوریدا کیز را تشکیل می دهد ، به زمین برخورد کرد ، اما مناطق پرجمعیت شهرستانهای میامی-داد و بروارد بیشتر باران را تحمل کردند.

این بیست و هشتمین نام طوفان از فصل طوفان های شلوغ در اقیانوس اطلس بود که رکورد طوفان ها را در سال 2005 گره زد. و اواخر روز دوشنبه ، به دنبال طوفان 29 ، تتا ، واقع در اقیانوس اطلس ، صدها مایل از آزورها.[ad_2]

منبع: elitenews.ir