طوفان اتا در حال آماده شدن در خلیج مکزیک است که فلوریدا خود را برای حمله دوم آماده می کند


و صبح روز چهارشنبه با آماده شدن فلوریدا برای طوفان دوم ، مجدداً به شدت طوفان را بدست آورد. حداکثر وزش باد پایدار طوفان در حدود 75 مایل در ساعت در سواحل جنوب غربی فلوریدا افزایش یافت.

پیش بینی های هواشناسی از مرکز ملی توفان در میامی یک ساعت طوفان را برای یک مسافت 120 مایل که شامل تامپا و سن پترزبورگ است ، منتشر کرده اند. طوفان از زمانی که روز یکشنبه در جنوب فلوریدا رخ داد ، در خلیج مکزیک است.

آخرین ساعت طوفان از جزیره آنا ماریا ، جنوب سن پترزبورگ ، تا شهر یانکی امتداد دارد.

صبح چهارشنبه ، اتا حدود 115 مایلی غرب-جنوب غربی بندر شارلوت ، بین ساراسوتا و فورت مایرز و حدود 145 مایلی جنوب غربی تامپا بود. طوفان با سرعت 10 مایل در ساعت در حال حرکت به سمت شمال-شمال شرقی بود.

مرکز طوفان گفت: “طوفان زودرس تهدید کننده زندگی” اوایل روز پنجشنبه ممکن است و پیش بینی کنندگان به ساکنان توصیه می کنند که به هشدارهای محلی توجه کنند. در اواخر روز چهارشنبه وزش باد شدید همراه با طوفان گرمسیری پیش بینی می شود.

طوفان
توفان اتا در یک عکس ماهواره ای که در ساعت 8:31 صبح بامداد 11 نوامبر سال 2020 گرفته شده ، در خلیج مکزیک ظاهر شد.

NOAA


پیش بینی ها به بارش بیشتر از سیستم طوفان بر روی بخشهایی از فلوریدا جنوبی که قبلاً در آن سیلاب شده است ، نیاز دارد.

آنتونی لایاس ، که از سال 1996 در محله فورت لودردیل سیل زده خود زندگی می کند ، گفت: “من این را هرگز ندیده ام ، هرگز نه خیلی عمیق”. او شایعه ای مبنی بر برخورد آب و بقایای خانه را در شب هنگام طوفان توصیف کرد. از فلوریدا عبور کرد.

اول طوفان نیکاراگوئه را بزنید به عنوان یک طوفان در رده 4 و نزدیک به 70 نفر را از مکزیک به پاناما کشته و قبل از حرکت به خلیج مکزیک در اوایل روز دوشنبه در نزدیکی محل دیدار Everglades با دریا ، با حداکثر باد ثابت 50 مایل در ساعت.

آربی واکر ، دانشجوی 27 ساله ای که آپارتمان وی در فورت لادردیل با 5 یا 6 اینچ آب پر شده بود ، گفت: “این خیلی بدتر از آن بود که می توانستیم تصور کنیم و ما آماده بودیم.”

جایی برای عبور آب از بیشتر فلوریدا جنوبی نبود ، که در اکتبر تقریباً 14 اینچ باران را تجربه کرده بود.

مقامات گفتند که حداکثر 16 اینچ باران به یکی از بزرگترین سایتهای آزمایش COVID-19 در این ایالت ، در استادیوم هارد راک در شهرستان میامی-داد آسیب زده است. از طریق پاندمی، این یکی از شلوغ ترین مکان ها برای تشخیص ویروس کرونا است. انتظار می رفت این سایت تا چهارشنبه یا پنجشنبه بسته شود.

اتا اواخر روز یکشنبه هنگامی که بر فراز ماتکومب پایین ، در میان زنجیره ای از جزایر کوچک که کلیدها را تشکیل می داد ، به زمین برخورد کرد ، اما خشم مردم را در مناطق پرجمعیت شهرهای میامی-داد و بوروارد تحمل کرد.

در اوایل سال جاری ، CBSN Originals بررسی کرد که چگونه لطیف سازی اوضاع تهدید می کند آخرین جیب های میامی در مسکن ارزان قیمت.Rising Tide: قیمت در میامی. “


Rising Tide: قیمت ها در میامی

26:57

اتا بیست و هشتمین طوفان در فصل شلوغ طوفان های آتلانتیک بود و رکورد 2005 را برای طوفان های نامگذاری شده شکست. و اواخر دوشنبه ، طوفان 29 به دنبال – تیتا.

مرکز طوفان گفت تتا رکورد 28 نام طوفان را در سال 2005 شکسته است. تتا صبح روز چهارشنبه در حدود 740 مایل جنوب غربی آزور متمرکز شد و با بالاترین بادهای پایدار 65 مایل در ساعت هنگام سیستم با سرعت 8 مایل در ساعت در حال حرکت به شرق-شمال شرقی بود.


منبع: elitenews.ir

حتما بخوانید:
ایالات متحده مرگبارترین روز از شیوع ویروس کرونا تا به امروز را می بیند