[ad_1]

فصل توفان در حوضه اقیانوس اطلس در سرزمینی کشف نشده است. طوفان نیمه گرمسیری تتا دوشنبه شب در آبهای آزاد اقیانوس اطلس شکل گرفت و بدین ترتیب رکورد بیشترین اصطلاح طوفان در یک فصل را شکست.

اگرچه تتا خطری برای سرزمین ایجاد نمی کند ، اما این یک نقطه عطف است. این طوفان شماره 29 برای سال 2020 است و رکورد 28 طوفان گرمسیری را که در فصل به یاد ماندنی سال 2005 ثبت شده بود ، شکسته ، فصلی که شامل توفان های کاترینا و ویلما بود. برای نشان دادن اینکه چقدر سال 2005 و اکنون 2020 به طرز چشمگیری فعال هستند ، فعال ترین فصل قبل 20 طوفان در سال 1933 بود.

از دوشنبه شب ، تتا در میانه راه نبود ، در حدود 1000 مایلی جنوب غربی آزور ، با وزش باد 50 مایل در ساعت. طوفان در حال حرکت به سمت شرق ، دور از ایالات متحده و اروپا است.

theta-track.png
قطعه پیش بینی شده توسط تتا.

خدمات ملی هواشناسی


این فقط یک رکورد دیگر است که در خلال آنچه بسیاری تصور می کردند ، در طول یک فصل به لیست رو به رشد در طول یک فصل اضافه می شود. تاکنون در سال 2020 ، ایالات متحده 12 سیستم گرمسیری سقوط کرده است ، از جمله اتا که امروز صبح با شکستن رکورد قدیمی 9 ، فلوریدا جنوبی را زد.

و فصل هنوز تمام نشده است. مرکز ملی توفان ها همچنین موج گرمسیری دیگری را در دریای کارائیب رصد می کند که اکنون با حرکت به سمت غرب به سمت آمریکای مرکزی ، احتمال توسعه آن متوسط ​​است.

50-درصد. png

خدمات ملی هواشناسی


پس چرا سال 2020 اینقدر فعال بود؟ بدون پاسخ تقریباً هر آنچه برای فصل بنر باید ترتیب داده می شد ، این کار را انجام داد.

این موسمی آفریقایی در تابستان امسال بسیار فعال بود و بیش از حد معمول نهال گرمسیری تولید می کرد. فشار بر اقیانوس اطلس گرمسیری کمتر از حد نرمال بود و محیط مساعدی برای توسعه ایجاد کرد. و عدم وجود ال نینو و توسعه اواخر فصل لانینا نیز در این امر نقش داشت.

اما آنچه در این سال واقعاً به چشم آمد آبهای بسیار گرم اقیانوس اطلس بود. تقریباً کل حوضه آتلانتیک در این فصل از حد طبیعی بالاتر بود. این اتفاقی نیست به طور فزاینده ای ، آبهای اقیانوس بیش از حد طبیعی است ، عمدتا به دلیل تغییرات اقلیمی ساخته شده توسط بشر.

از سال 1900 ، دمای سطح اقیانوس گرمسیری در اقیانوس اطلس در نتیجه تجمع آلودگی گلخانه ای ، گرمای حاصل از سوزاندن سوخت های فسیلی ، 2 درجه فارنهایت افزایش یافته است. اقیانوس ها 90 درصد گرمای اضافی جذب شده توسط جو ما را ذخیره می کنند. این گرمای بیش از حد به عنوان سوخت با اکتان بالا برای طوفان های استوایی و طوفان ها عمل می کند.

گرمسیری-آتلانتیک-دریا-سطح-سطح-دما-روند -jpg.jpg

اقلیم مرکزی


در واقع ، سال 2020 یکی از سریعترین سیستم ها است که با وزش بادهای طوفانی در عرض 24 ساعت حداقل 35 مایل در ساعت افزایش می یابد. قابل توجه است که پنج سیستم متوالی آخر – دلتا ، اپسیلون ، زتا و اتا – همه سریعاً تشدید می شوند. این یک کار خارق العاده برای هر زمان از سال خواهد بود ، چه رسد به این اواخر فصل.

اگر حداقل چند هفته قبل از خنک شدن آب در زیر آستانه های تشکیل سیستم های گرمسیری باقی بماند ، به احتمال بسیار زیاد سال 2020 همچنان بیش از حد خواهد بود و حتی سیستم های بیشتری را تخم ریزی می کند.[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر

کولر گازی اقساطی