[ad_1]

فورت لودردیل ، فلوریدا مرکز ملی توفان های هوایی اعلام کرد: “طوفان گرمسیری اتا اوایل روز دوشنبه با وزش باد شدید و باران های سیل آسا ، فلوریدا جنوبی و فلوریدا کیز را لرزاند.” بسیاری از مناطق دچار آبگرفتگی ، سواحل و سایت های آزمایش ویروس کرونا بسته ، حمل و نقل عمومی بسته و تخلیه هایی صورت گرفت.

اتا پس از ترک ده ها کشته و بیش از 100 مفقود در فلوریدا ، در مکزیک و آمریکای مرکزی ضربه خورد.

فلوریدا جنوبی ماه گذشته با بیش از 14 اینچ باران خیس شده بود.

دیوید پارکینسون ، سازنده هواشناسی CBS News ، صبح روز دوشنبه گفت که اتا “آتش خود را در Miami-Dade و Broward (شهرستانها) در فلوریدا تبدیل به رطوبت کرد و طی یک روز گذشته یا تقریباً یک اینچ باران بارید و منجر به قابل توجهی شد سیل. “او گفت که اتا می تواند شش اینچ باران دیگر در منطقه ایجاد کند.

خوزه “په په” دیاز ، نماینده کمیسیون میامی ، هشدار داد که “در بعضی مناطق ، آب به همان سرعت ورودی پمپ نمی شود.”

کارلوس خیمنز ، شهردار میامی-داد گفت که او در مورد مبارزه برای تخلیه آب با مقامات آب در تماس است ، که باعث توقف وسایل نقلیه ، سفید کردن برخی از تقاطع ها و حتی ورود به برخی از خانه ها می شود.

CBS میامی به نقل از Florida Power & Light گزارش داد ، طوفان همچنین نزدیک به 18000 خانه و مشاغل را در شهرستانهای میامی-داد و بروارد بدون برق ترک کرد.

مرکز طوفان اعلام کرد که اتا حداکثر بامداد دوشنبه 65 مایل در ساعت داشت و از جنوب جنوب خلیج مکزیک در حال حرکت به سمت غرب بود. مرکز آن حدود 80 مایلی غرب-شمال غربی کی وست بود و با سرعت 13 مایل در ساعت در حال حرکت به سمت غرب بود.

مرکز توفان گفت که مرکز اتا به تدریج از فلوریدا کیز دور می شود و جنوب فلوریدا دوشنبه از چهارشنبه تا چهارشنبه بر فراز جنوب شرقی خلیج مکزیک باقی خواهد ماند.

اما پارکینسون توضیح داد که یکی از گروه های اتا “تازه تاسیس کرده و جابجا نمی شود.” علاوه بر این ، وی گفت ، “باران دیگری هم میامی و هم جنوب غربی فلوریدا را هدف قرار داد ، احتمالاً دوشنبه شب قبل از آنكه اتا به اندازه كافی در دریای خلیج فارس برود” تا باران در فلوریدا جنوبی متوقف شود.

اتا اواخر روز یکشنبه زمین را بالای Dolen Matekumbe Klyuch درست کرد.

CBS میامی گزارش داد که به دلیل بارندگی جاده های اتا ، یک کامیون با یک تریلر در کنار بزرگراه معلق مانده است.

یک گشت بزرگراه در فلوریدا کمی قبل از ساعت 5 صبح ، راننده نیمه کنترل را از دست داد. کامیون به راست و راست شانه خود را منحرف کرد و در آنجا استراحت کرد. فقط جراحات جزئی گزارش شده است.

مقامات Lauderhill ، فلوریدا ، یکشنبه شب به سیگنال ورود یک ماشین به کانال پاسخ دادند. عکس های گرفته شده توسط آتش نشانان در محل حادثه در حدود 30 مایلی شمال میامی نشان می دهد که نجاتگران در جستجوی آبهای زیاد در نزدیکی یک پارکینگ هستند.

Lauderhill Fire در بیانیه ای گفت: آتش نشانان مردی را از اتومبیل بیرون کشیدند و او را در شرایط بحرانی به بیمارستان منتقل کردند. پاسخ دهندگان مدام به دنبال دیگران بودند.

جف لوی ، دستیار رئیس آتش نشانی لودرهیل به CBS میامی گفت: “بسیاری از آتش نشانان توانستند سوار ماشین شوند ، قربانی را بردارند ، او را بردارند ، CPR را شروع کنند و او را به بیمارستان عمومی Broward منتقل کنند ، در آنجا نبض خود را بازیافت. “

CBS میامی گزارش داد ، در میامی ، درختی بر روی سقف یک دوبلکس سقوط کرد و هفت نفر را از دو خانواده آواره کرد. هیچ کس زخمی نشده است.

در Keys ، مأموران دستور تخلیه پارک های سیار خانه ها ، کمپ ها و پارک های مسافرتی و مناطق پایین را صادر کردند. چندین منطقه از مدارس تعطیل شده است و می گوید جاده ها در حال حاضر بیش از حد سیلاب شده اند و ممکن است باد برای اتوبوس ها برای انتقال دانش آموزان بسیار شدید باشد. چندین پناهگاه در میامی و کلیدها باز شد.

بیل جانسون ، مدیر مدیریت اضطراری شهرستان پالم بیچ گفت: “لطفاً این طوفان را جدی بگیرید.” “لطفا در جاده های پرآب رانندگی نکنید.”[ad_2]

منبع: elitenews.ir