طوفان گرمسیری اتا که قبلاً فلوریدا جنوبی را طغیان کرده است


فورت لودردیل ، فلوریدا مرکز ملی توفان های هوایی گفت: “طوفان گرمسیری اتا اوایل روز دوشنبه فلوریدا جنوبی و فلوریدا کیز را با باران های سیل آسا ، وزش باد شدید و طوفان خطرناک متصل می کند. بسیاری از مناطق دچار آبگرفتگی ، سواحل و سایت های آزمایش ویروس کرونا بسته ، حمل و نقل عمومی بسته و تخلیه هایی صورت گرفت.

اتا پس از ترک ده ها کشته و بیش از 100 مفقود در فلوریدا ، در مکزیک و آمریکای مرکزی ضربه خورد.

سرعت کم سیستم و باران های سیل آسا تهدید بزرگی برای فلوریدا جنوبی است ، منطقه ای که ماه گذشته بیش از 14 اینچ باران خیس کرده بود. پیش بینی کنندگان گفتند که اتا می تواند در بعضی از مناطق جنوب و مرکز فلوریدا 6 تا 12 اینچ و در بعضی از نقاط تا یک متر و نیم افت کند.

خوزه پپه دیاز ، نماینده کمیسیون میامی ، هشدار داد: “در برخی مناطق ، آب به همان سرعتی که می آید پمپ نمی شود.”

کارلوس خیمنز ، شهردار میامی-داد گفت که او در مورد مبارزه برای تخلیه آب با مقامات آب در تماس است ، که باعث توقف وسایل نقلیه ، سفید کردن برخی از تقاطع ها و حتی ورود به برخی از خانه ها می شود.

CBS میامی به نقل از Florida Power & Light گزارش داد ، طوفان همچنین در تاریکی اوایل روز دوشنبه حدود 27000 خانه و مشاغل را در شهرستانهای میامی-داد و بروارد ترک کرد.

اوایل دوشنبه وزش حداکثر وزش شدید اتا 65 مایل در ساعت بود و در حدود 25 مایلی شمال غربی ماراتون ، فلوریدا و 40 مایلی شمال شرقی کی وست متمرکز بود. با سرعت 14 مایل در ساعت در حال حرکت به سمت غرب به شمال غربی بود.

انتظار می رود اتا به جنوب خلیج مکزیک منتقل شود و اواخر دوشنبه یا سه شنبه به یک طوفان شدت یابد. او اواخر روز یکشنبه زمین را روی کلید پایین ماتکومبه ساخت.

مقامات Lauderhill ، فلوریدا ، یکشنبه شب به سیگنال ورود یک ماشین به کانال پاسخ دادند. عکس های گرفته شده توسط آتش نشانان در محل حادثه در حدود 30 مایلی شمال میامی نشان می دهد که نجاتگران در جستجوی آبهای زیاد در نزدیکی یک پارکینگ هستند.

Lauderhill Fire در بیانیه ای گفت: آتش نشانان مردی را از اتومبیل بیرون کشیدند و او را در شرایط بحرانی به بیمارستان منتقل کردند. پاسخ دهندگان مدام به دنبال دیگران بودند.

جف لوی ، دستیار رئیس آتش نشانی لودرهیل به CBS میامی گفت: “بسیاری از آتش نشانان توانستند سوار ماشین شوند ، قربانی را بردارند ، او را بردارند ، CPR را شروع کنند و او را به بیمارستان عمومی Broward منتقل کنند ، در آنجا نبض خود را بازیافت. “

مرکز توفان های میامی هشدارهای طوفان و طوفان را برای کلیدهای صخره اقیانوس برای خشک کردن Tortugas ، از جمله خلیج فلوریدا صادر کرده است.

در Keys ، مأموران دستور تخلیه پارک های سیار خانه ها ، کمپ ها و پارک های مسافرتی و مناطق پایین را صادر کردند. چندین منطقه از مدارس تعطیل شده است و می گوید جاده ها در حال حاضر بیش از حد سیلاب شده اند و ممکن است باد برای اتوبوس ها برای انتقال دانش آموزان بسیار شدید باشد. چندین پناهگاه در میامی و کلیدها باز شد.

بیل جانسون ، مدیر مدیریت اضطراری شهرستان پالم بیچ گفت: “لطفاً این طوفان را جدی بگیرید.” “لطفا در جاده های پرآب رانندگی نکنید.”
منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*