«عباس» آسمان ایران – سرخات نیوز * سرخات نیوز


رزمندگان دوران جنگ با کینه، تمام کلیدهای کربلا را اندازه گرفتند و به کربلا رسیدند. به نظر می رسید که در جبهه می جنگند.

به گزارش ما، در میان دوستان و پیروان مکتب ولایت و امامت، حضرت عباس (ع) فرزند امام علی (ع) نقش مهم و مؤثری داشت. چهره پیرمردانی که در جبهه می جنگیدند شبیه حبیب بن مظاهر بود. نوجوانان را با قاسم (ع)، سرداران را با ابوالفضل (ع) و جوانان را با علی اکبر (ع) تشبیه کردند. در نامه هایی که از جبهه به گوندی ها می رسید با حضرت زینب (سلام الله علیها) خداحافظی می کردند و خطیبیه می گفتند.

از شهدای با نام عباس می توان به «عباس بابایی» و «عباس دوران» اشاره کرد. خلبانان ما در این روز جان باختند.

عباس بابایی

عباس بابایی وی در سال 1329 در شهر قزوین به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در همان شهر به پایان رساند و در سال 1348 به دانشکده خلبانی نیروی هوایی اعزام شد. بابایی در سال 1349 برای گذراندن وقت خلبانی به آمریکا رفت و پس از بازگشت به نیروی هوایی یکی از سریع ترین خلبانان بود و توانست با هواپیمای جنگنده AF-5 پرواز کند. تعدادی دیگر از همکاران برای پرواز با هواپیمای AF-14 انتخاب و به پایگاه هوایی اصفهان منتقل شدند.

بابایی در بحبوحه مبارزه با رژیم شاهنشاهی به عنوان یکی از کادرهای انقلابی هوانوردی در کنار سایر افراد وفادار به ارتش به مبارزه پیوست. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، وظایف روزمره بنیاد نگهبان انقلاب اسلامی را برای پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی بر عهده گرفت.

بابایی در تعهد، ایمان، تجربه و حکومت اسلامی خود چنان درخشید که به فرماندهی آنلاین تبدیل شد و در اسفند 1360 فرماندهی پایگاه هشتم هوایی به او سپرده شد.

وی در زمان فرماندهی پایگاه با استفاده از فرصت های موجود، هزینه های عمرانی و عمرانی روستاهای محروم اطراف پایگاه و شهر اصفهان را پرداخت و آب شرب و بهداشتی، برق، حمام و سایر امکانات بهداشتی و آموزشی را در اختیار این روستا قرار داد. رود آن که رادوم را آفرید، و رود آن که کرد، کرد و کرد که پرود داد، شیان داد.

حتما بخوانید:
رهبران سنا در حال بحث درباره تسکین ویروس کرونا هنگام بازگشت قانونگذاران هستند

بابایی با داشتن توانایی و تعهد کافی به سمت معاونت عملیات نیروی هوایی منصوب و در آذرماه 1362 به تهران منتقل شد.

وی با بیش از 3000 ساعت پرواز در انواع جنگنده، صفحات تازه و زرینی از تاریخ دفاع مقدس و نیروی هوایی را به نمایش گذاشت، در پروازهای عملیاتی، اردوها و جبهه های غرب و جنوب گذراند. بدین ترتیب کیشور چهره ای آشنا برای بسیجیان و یار وفادار فرماندهان پایگاه های عملیات بود که با موفقیت به پایان رسید.

او اولین خلبانی بود که در تمام پروازهای رزمی که برای آگاهی از مشکلات و خطرات احتمالی طراحی شده بودند شرکت کرد.

بابایی در سال 1362 به دلیل لیاقت و رشادت هایش در مقاومت در برابر نظام به درجه سرتیپی در دردیبهشتا ارتقا یافت.

تیمسار عباس بابایی صبح 24 مرداد 1366 مصادف با عید سعید قربان به اتفاق یکی از خلبانان نیروی هوایی (سرهنگ نادری) به منظور شناسایی منطقه و تعیین نحوه انجام عملیات. عثمان وارد عراق شد

پس از انجام ماموریت در هنگام بازگشت بر اثر اصابت گلوله ضدهوایی مجروح شد و سرش در منطقه مجروح شد و بلافاصله به شهادت رسید.

عباس دوران

عباس در 29 مهر 1329 در شهر شیراز به دنیا آمد. دوران کودکی، جوانی و جوانی را در شیراز گذراند و پس از پایان دوره ابتدایی وارد دبیرستان شد. در سال 1348 عباس دوران ناصر سلطان شیراز شد. در همان سال به فرماندهی مرکز آموزش هوانوردی پیوست. در سال 1349 وارد دانشکده خلبانی نیروی هوایی شد و پس از گذراندن یک پرواز مقدماتی در ایران، در سال 1351 برای تکمیل دوره آموزشی خلبانی به آمریکا رفت.

حتما بخوانید:
تشخیص دیجیتال: وقفه در نظر گرفته شده

در این مدت عباس دوره های زبان انگلیسی را در پایگاه لیکلند گذراند و سپس در پایگاه کلمبوس در می سی سی پی توانست خلبانی و پرواز با هواپیمای Bonanza T41-T37 را بیاموزد.

اوایل جنگ دفاع از جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت نمی شناختیم و با 103 سورتی پرواز عمر کوتاهی داشت اما با بارش باران به عنوان یکی از قهرمانان دفاع مقدس شناخته شد. در عملیات مروارید در 16 آذر 1359، شهید عباس اعظم گروه بزرگی از حماس را ایجاد کرد و شهید اعظم حسین با کمک یک خلبان، 5 فروند کشتی عراقی را در اطراف سواحل اموی ایجاد کرد و آنها را منهدم و روانه کرد. بقایای ته خلیج آبی ایرانی.

سرانجام در سحرگاه سی ام سال 61 به قصد ضربه زدن به شبکه غیرقابل نفوذ دفاعی و امنیتی، فرماندهی تیم رهبری را بر عهده گرفت و با اراده ای پولادین به کاخ حمله کردند و چندین بمب بر روی آن فرو ریختند. هواپیماها بر فراز قلب دشمن، سردمداران جنگ عراق، اگر اجازه بدهید هواپیما را رها کنم، منصور کاظمیان از پشت خلبانی می کرد، اما با وجود اینکه توانست با چتر نجات به سلامت فرود بیاید، هواپیمایش را در میان جمعیت کوبید. و غیره. از نشست سران دولت صدام عدم تعهد در بغداد جلوگیری کرد.

پیکر شهید پس از سال ها انتظار توسط کمیته یافتن مفقودین به کشور آورده شد. پیکر مطهر شهید ساعت 130 با هواپیما به زادگاهش شیراز آورده شد. خلبان کشته شده عباس 32 ساله بود و پسرش امیررضا تنها بازمانده آن بود.

انتهای پیام