عکس های آسمان خراش های پر پیچ و خم جهان * سرخات نیوز


معماران برای پروژه های خود از اشکال مختلف الهام می گیرند. برخی از شگفت انگیزترین ساختمان های جهان با پیچ و تاب های جذاب طراحی شده اند.

به گزارش ربات سرخات نیوز و به نقل از نشنال، برج رقص نور که به تازگی در چین افتتاح شده است، تنها یکی از آسمان خراش هایی است که از خطوط منحنی در طراحی خود استفاده کرده است. با لیست معروف ترین برج ها آشنا می شوید.

برج کایان

تصاویری از آسمان در سراسر جهان

«برج کایان» حدود 306 متر ارتفاع دارد و بلندترین آسمان خراش 75 طبقه در امارات متحده عربی محسوب می شود. زمانی که این برج در سال 2013 تکمیل شد، بلندترین ساختمان جهان با چرخش 90 درجه بود. این برج که در دبی واقع شده است توسط شرکت معماری Skidmore Owings & Merrill طراحی شده است.

“برج عمومی”

تصاویری از آسمان در سراسر جهان

برج جنرال که به برج پیچ خورده نیز معروف است توسط معماران زاها حدید طراحی شده است. این آسمان خراش در سال 2017 افتتاح شد. این سازه با ارتفاع 191.5 متر و مساحت 67000 متر مربع ساخته شده است.

در میلان ایتالیا واقع شده است.

“برج شانگهای”

تصاویری از آسمان در سراسر جهان

«برج شانگهای» ساختمانی با ارتفاع 632 متر و 128 طبقه است که در شانگهای واقع شده است. این آسمان خراش توسط شرکت معماری آمریکایی «Gensler» طراحی شده و بلندترین ساختمان چین و سومین ساختمان بلند جهان به شمار می رود.

این برج در شانگهای چین قرار دارد.

“برج تکامل”

تصاویری از آسمان در سراسر جهان

«برج ساختمانی» ساختمانی 55 طبقه با ارتفاع 246 متر و مساحت 169000 متر مربع است. این برج شبیه به DNA طراحی شده است. این ساختمان در مسکو روسیه واقع شده است.

حتما بخوانید:
پروژه FoodLink به خانواده های نیازمند کمک می کند

“برج رقص نور”

تصاویری از آسمان در سراسر جهان

نام “رقص نور” شیب دار و منحنی است و در شهر چونگ کینگ با ارتفاع 180 متر ساخته شده است. این آسمان خراش توسط شرکت معماری ‘آیداس’ مستقر در ‘دبی’ طراحی شده و ظاهری ساده، باشکوه و جذاب برای آن انتخاب شده است. طراحی این ساختمان از شفق قطبی الهام گرفته شده است و به همین دلیل این برج شبیه خطوط متحرک و مارپیچ شفق قطبی است.

برج اف اند اف

تصاویری از آسمان در سراسر جهان

پل F&F یکی از بلندترین و بلندترین برج های جهان است که توسط Pinzon Lozano & Asociados طراحی شده و در شهر پاناما، اسپانیا واقع شده است. این برج ۲۴۳ متر ارتفاع و ۵۳ طبقه دارد.

برج اتحاد

تصاویری از آسمان در سراسر جهان

برج وحدت که به عنوان برج چرخان نیز شناخته می شود، یک آسمان خراش 50 طبقه است که در یکی از جزایر مصنوعی نزدیک بندر بحرین ساخته شده است.

این برج 200 متر ارتفاع و 19 طبقه دارد. خانه سرمایه گذاری ساختمانی و تعاونی احمد القاید مسئول طراحی آسمان خراش واقع در منامه بود.

“توس خزنده”

تصاویری از آسمان در سراسر جهان

این برج در شهر مالمو سوئد قرار دارد. این برج مسکونی 190 متری بلندترین ساختمان اسکاندیناوی محسوب می شود و برخی آن را اولین برج مارپیچ جهان می نامند. سانتیاگو کالاتراوا مسئولیت طراحی این آسمان خراش را بر عهده دارد.

“برج تجارت”

تصاویری از آسمان در سراسر جهان

برج التجاریه در کویت قرار دارد و برجی 218 متری است که از 41 طبقه تشکیل شده است. در نمای این برج از شیشه و آلومینیوم برای دستیابی به ظاهری براق استفاده شده است. مشاوران الجزیره و NORR این برج را طراحی کردند.

حتما بخوانید:
خرید اینترنتی لباس زنانه اورجینال

انتهای پیام

Leave a Comment