[ad_1]

فاجعه در پنتاگون در هفته های اخیر در زمان رئیس جمهور ترامپ با آغاز شد برکناری وزیر دفاع مارک اسپر در توییتر ، اما به اینجا ختم نشد.

ساعاتی بعد معاون وزیر دفاع در امور سیاست جیمز اندرسون ، معاون وزیر اطلاعات جوزف کرنان و رئیس ستاد اسپر استعفا دادند.

آزادی اندرسون ناگهانی بود – او قبل از اخراج استعفا داد – اما آزادی کرنان برنامه ریزی شده بود. استوارت با کش پاتل ، دستیار بحث برانگیز سابق جمهوری خواه دوین نونز ، جایگزین شد.

کرنان یکی از مهمترین افسران اطلاعاتی در دولت ایالات متحده است ، زیرا پنتاگون قدرت زیادی هم بر آژانس امنیت ملی و هم بر آژانس ملی فضایی دارد.

آنتونی تاتا مسئولیت های معاون وزیر سیاست را به عهده خواهد گرفت. تاتا برای این کار نامزد شد ، اما کاخ سفید پس از آنکه کمیته خدمات مسلح سنا اعلام کرد به دلیل برخی توئیت های قبلی که به تبلیغ تئوری های توطئه می پردازند ، اعلام کرد که این گزینه را تأیید نمی کند ، نامزدی خود را پس گرفت.

این تغییرات سریع در یک زمان حساس برای کشور اتفاق می افتد ، زیرا رئیس جمهور ترامپ از عقب نشینی امتناع می ورزد و مدیر خدمات عمومی نیز از برنده شدن بایدن اذعان نمی کند و باعث می شود هماهنگی بین دولت جدید و دولت فعلی وجود نداشته باشد.

اسپر ماه ها پیش مورد علاقه رئیس جمهور قرار نگرفت و از چند هفته پیش گزارش هایی مبنی بر آماده شدن عزل آقای ترامپ پس از انتخابات از زنبورهای عسل وجود داشت. گزارش هفته گذشته NBC News مبنی بر تهیه نامه استعفا توسط اسپر باعث عدم پذیرش پنتاگون شد و سخنگوی وی اظهار داشت كه وی قصد كناره گیری ندارد.

دیوید مارتین و کاترین واتسون در تهیه این گزارش همکاری داشتند.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir