فاوسی می گوید انگلیس برای تصویب واکسن ویروس کرونا “عجله” کرده است


واشنگتن – دکتر آنتونی فاوتی از انگلیس به دلیل عجله در تأیید مجوز واکسن ویروس کرونا انتقاد کرده و به CBS News گفته است که تنظیم کننده های انگلیس قبل از تأیید واکسن ، داده های تولیدکنندگان دارو را به اندازه کافی تأیید نکردند.

فوزی به سرگرد گرت ، خبرنگار ارشد CBS News گفت: “آنها به نوعی از ماراتن به گوشه ای دویدند و در آخرین مایل به آن پیوستند.” مصاحبه برای قسمت این هفته از پادکست Takeout. “آنها واقعاً از طریق این تصویب عجله کردند.”

انگلیس برخاست حالت اول در غرب برای تأیید واکسن COVID-19 برای استفاده عمومی ، اعطای مجوز اضطراری برای واکسنی که توسط داروساز آمریکایی Pfizer و BioNTech آلمان تولید شده است.

فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، گفت: سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) “استاندارد طلای تنظیم” است.

فاوسی درباره روند تأیید واکسن FDA گفت: “آنها این کار را به شیوه ای بسیار دقیق ، به روشی مناسب انجام می دهند.” “من فکر می کنم اعتماد به روند نظارتی ما تضعیف خواهد شد. “

فاوسی س questionال کرد که چرا دانشمندان بریتانیایی ، به جای صرف وقت برای نظارت مستقل بر اثربخشی ، داده های مربوط به اثربخشی واکسن را از Pfizer و BioNTech با ارزش اسمی دریافت کردند و خاطرنشان کرد که انگلستان نیز مورد انتقاد مقامات اتحادیه اروپا قرار گرفته است.

“من انگلیسی ها را دوست دارم ، آنها عالی هستند ، دانشمندان خوبی هستند ، اما آنها فقط داده ها را از Pfizer گرفتند و به جای اینکه آنها را خیلی با دقت ببینند ، گفتند ، خوب ، اجازه دهید آن را تأیید کنیم ، همین. فوزی گفت: “و آنها این کار را ادامه دادند.” در واقع ، آنها حتی به شدت مورد انتقاد همکاران خود در اتحادیه اروپا قرار گرفتند ، که گفتند ، شما می دانید ، “این نوعی بازی هات داگ بود.” “

حتما بخوانید:
رئیس جمهور ترامپ برای انجام مبارزات انتخاباتی قبل از دور دوم انتخابات مجلس سنا به جورجیا سفر می کند

اظهارات فاوسی پس از آن بود که استفان هان ، کمیسار FDA ، روز چهارشنبه به CBS News گفت که دکتر Jon LaPook تنها آژانس در جهان است که داده های آزمایش اولیه واکسن را بررسی می کند.

هان گفت: “آنچه می توانم به شما بگویم این است كه ما یكی از معدود آژانس های نظارتی در جهان هستیم ، اگر نه تنها یك سازمان ، كه در واقع داده های خام حاصل از یك آزمایش بالینی را بررسی می كند.” “بنابراین ما نمی خواهیم از یک شرکت خلاصه ای بگیریم و نتیجه گیری کنیم و تصمیم خود را بر این اساس قرار دهیم. آنچه که ما انجام خواهیم داد این است که در واقع خودمان اعداد را کاهش دهیم ، به ایمنی نگاه کنیم ، به کارایی نگاه کنیم. و ما این کار را خواهیم کرد.” ردیف به ردیف با گروه های مختلف بیماران. “

هان همچنین گفت که FDA بین 100 تا 150 نفر را در هر درخواست واکسن اضطراری کار می کند.


منبع: elitenews.ir