فاوسی می گوید روز پنجشنبه با مقامات بایدن صحبت خواهد کرد


دکتر آنتونی فاوچی ، کارشناس برجسته بیماری های عفونی کشور ، به CBS News گفت که وی روز پنجشنبه با اعضای تیم انتقال جو بایدن رئیس جمهور منتخب دیدار خواهد کرد تا در مورد پاسخ دولت جدید به بیماری همه گیر ویروس کرونا صحبت کند. فاوسی در مورد قسمت این هفته با سرگرد گرت ، خبرنگار CBS News واشنگتن صحبت می کند پادکست Takeout، که جمعه کامل پخش می شود.

فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی (NIAID) گفت که او قبلاً چندین بار با رئیس دفتر جدید آقای بایدن ، رون کلاین ، صحبت کرده است ، اگرچه وی گفت که گفتگوها “اساسی” نیستند.

وی افزود كه انتظار دارد روز پنجشنبه گفتگوی اساسی داشته باشد زیرا با “تیم فرود آمدن” آقای بایدن صحبت خواهد كرد تا درباره اولویت های دولت جدید برای اطمینان از انتقال آرام و اجازه كار رئیس جمهور منتخب صحبت كند. به محض ورود به بیماری همه گیر مقابله کند.

فاوسی گفت: “من امروز ، از زوم ، با آنها ملاقات خواهم کرد. بنابراین امروز اولین روزی است که بحث های اساسی درباره انتقال بین من و تیم بایدن وجود دارد.” “من بسیار خوشحالم که امروز ما اولین بحث را در مورد موارد مختلف ، واکسیناسیون و مواردی از این قبیل داریم.”

فاوسی ، که در سال 1984 مدیر NIAID شد ، گفت که انتقال ریاست جمهوری برای اطمینان از اینکه دولت جدید می تواند در روز اول زمام امور را بدست آورد ، بسیار مهم است.

فاوسی گفت: “بعد از خدمت به شش دولت ، من پنج انتقال را گذراندم و می دانم اگر شما بخواهید مسئولیت خود را به راحتی منتقل كنید ، انتقال بسیار مهم است.”

حتما بخوانید:
«پیروی از رکاب پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم)» در عربستان * سرخات نیوز

روند انتقال رسمی چند هفته به تأخیر افتاد زیرا رئیس آژانس ناظر بر انتقال قدرت منتظر ماند تا پایان ماه نوامبر نامه ای را آزاد کند که بودجه فدرال را برای کمک به انتقال و اجازه دادن به اعضای تیم انتقال آزاد کند. بایدن برای دیدار با کارمندان فعلی آژانس. آقای بایدن استدلال کرد که به تأخیر انداختن روند کار پرهزینه است ، زیرا این مدت زمان کار تیم وی با مقاماتی مانند فاوسی را کوتاه می کند.

فاوسی گفت که دوست دارد این روند زودتر آغاز شود ، اما تا آنجا پیش نرفت که فرایند انتقال قطع شده منجر به مرگ بیشتر از طریق ویروس شود.

فاوسی گفت: “من می خواهم ببینم که ما چگونه زودتر با تیم درگیر می شویم زیرا می خواهیم یک انتقال آرام داشته باشیم.” “همه معتقدند که یک انتقال آرام قطعاً بهتر از عدم گذار است.”

فاوسی گفت که وی هنوز با رئیس جمهور منتخب صحبت نکرده است ، اما انتظار می رود در آینده نزدیک این کار را انجام دهد. فاوسی به عنوان یک مقام شغلی ، مدیر NIAID باقی خواهد ماند و گفت که انتظار دارد آقای بایدن بخواهد که وی همچنان به دولت در مورد نحوه مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا مشاوره دهد.

فاوسی گفت: “من کاملاً مطمئن هستم که او از من می خواهد این کار را انجام دهم زیرا این همان کاری است که من انجام می دهم.”


منبع: elitenews.ir