فرزندان آفریقایی های بردگان آخرین کشتی معروف بردگی آمریکا امیدوارند حافظه اجداد را – 60 دقیقه حفظ کنند


کشف اخیر كلوتیلدا ، آخرین كشتی شناخته شده برده كه وارد آمریكا شده است ، عمق و درام جدیدی را به تاریخ 160 ساله تنها شهر آمریكایی كه توسط آفریقایی ها تاسیس شده و همچنان وجود دارد ، اضافه می كند. مردم از 30 برده کلوتیلد که Afrikawn را در موبایل ، آلاباما تاسیس کردند ، می خواهند حافظه نیاکان خود و محاصره کوچک که میراث آنها است را حفظ کنند. اندرسون کوپر در شماره بعدی 60 دقیقه ، یکشنبه ، 29 نوامبر در ساعت 7:30 بعد از ظهر ET و 7:00 PM ، PT در CBS ، در مورد Clotilda و میراث او گزارش می دهد.

کلوتیلد ، دو سال پیش در آب گل آلود رودخانه موبیل پیدا شد و در سال 1860 پهلو گرفت و محموله های غیرقانونی انسانی را حمل می کرد. برده داری هنوز در جنوب ایالات متحده قانونی بود ، اما واردات بردگان از سال 1808 ممنوع بود. برای پوشاندن جرم ، کشتی عمداً سوخته و غرق شد. داستان کلوتیلدا یکی از بهترین سفرهای مستند برده در تاریخ است. نام اسیران او و داستان های آنها نسل ها منتقل شده است.

کوپولی ، سلف دارن پترسون ، یکی از 110 مرد ، زن و کودک بود که به انبار باریک کشتی مجبور شدند. پترسون گفت: “بدون لباس. غذا خوردن در محل دفع مدفوع. بیرون رفتن فقط یک روز در هفته و به مدت دو ماه مجاز است.” “اکنون چند نفر را می شناسید که بدون از دست دادن ذهن خود بتوانند از چنین چیزی زنده بمانند؟”

Afrikawn قبرستانی دارد که در آن برخی از افرادی که به Clotilda رسیده اند دفن شده اند. جشنواره هایی وجود دارد که تاریخ جامعه Afrikawn را جشن می گیرند ، که اولین مدرسه سیاه پوستان را در تلفن همراه به رخ می کشد. اما بیش از همه ، شرکت های متعلق به سیاه پوستان که زمانی هسته اصلی آن را تشکیل می دادند ، از بین رفته اند. “کاساندرا والاس” ، که اهل کوسولو ، مرد اسیر شده در کشتی کلوتیلد است ، که به کودوئه لوئیس تغییر نام داد ، گفت: “ما یک پمپ بنزین داشتیم. ما یک فروشگاه مواد غذایی ، یک اداره پست داشتیم ، همه این مناطق یک منطقه تجاری پر رونق بود.” او می گوید داستان در والاس کاشته شده است. او به کوپر گفت: “خیلی مهم … پدرم ما را نشسته و ما را مجبور می کند کوسولو ، کلوتیلدا ، کوژو لوئیس را تکرار کنیم.”

با احداث بزرگراه بین ایالتی ، بیشتر شهر قدیمی ناپدید شد. محله های زنده مانده تحت الشعاع کارخانه ها و کارخانه های شیمیایی قرار دارند. نوادگان کلوتیلدا کوپر اظهار امیدواری کردند که کشف غرق کشتی آگاهی و امید جدیدی را برای احیای سرزمین بنیان گذاشته شده توسط نیاکان آنها به ارمغان آورد. آلاباما قصد دارد یک مرکز پذیرایی در آفریقاون بسازد و قول یک میلیون دلار برای حفاری های بیشتر کشتی داده است.

پترسون گفت: “ما باید کاری انجام دهیم تا مطمئن شویم که میراث این افراد در محموله هرگز فراموش نمی شود.” “زیرا آنها دلیل ما حتی در اینجا بودن هستند.”


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*