[ad_1]

واشنگتن – تعداد فزاینده ای از جمهوریخواهان سنا می گویند که جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، هنگام آماده شدن برای ریاست جمهوری ، باید توجیهات اطلاعاتی سطح بالا را آغاز کند ، که به دلیل عدم تأیید رسمی از سوی اداره کل ، هنوز دریافت نکرده است. خدماتی که وی احتمالاً برنده انتخابات ریاست جمهوری است.

آقای بایدن با انتقال خود رو به جلو است ، انتصاب رئیس ستاد کاخ سفیدصحبت با رهبران متفقین خارجی در کشور و استراق سمع بسیاری از کارشناسان تیم های بازبینی سازمان های دولتی ، اما وی هنوز جلسات توجیهی سطح بالای رئیس جمهور را که روزانه خلاصه ای از اطلاعات حاوی حساس ترین اطلاعات کشور است ، دریافت نمی کند.

دفتر مدیر اطلاعات ملی ، که مسئول تنظیم جلسه توجیهی روزانه رئیس جمهور است ، در اوایل این هفته گفت که تا زمانی که از سوی رئیس GSA مطلع نشود ، با تیم انتقال آقای بایدن تماس نخواهد گرفت ، نامزد موفق در انتخابات. اما امیلی مورفی ، مدیر GSA هنوز آقای بایدن را به عنوان رئیس جمهور آشکار معرفی نکرده است و میلیون ها دلار فدرال را در حمایت از انتقال آقای بایدن ، منابع دولت و دسترسی به جلسات اطلاعاتی سطح بالا ناشناخته گذاشته است.

مطابق روال معمول ، آقای بایدن بعد از اینکه رسماً در ماه اوت به عنوان نامزد دموکرات ها معرفی شد ، جلسات اطلاعاتی سطح پایین تری را دریافت کرد.

در حالی که رئیس جمهور ترامپ همچنان به دروغ گفتن ادعا می کند که در انتخابات پیروز شده است ، گروهی از جمهوری خواهان معتقدند که بایدن باید جلسات توجیهی بالاتر داشته باشد و هشدار دادند که به تأخیر انداختن روند انتقال می تواند پیامدهای منفی برای امنیت داشته باشد. ملت.

سناتور جمهوری خواه چاک گراسلی از ایالت آیووا ، سناتور ارشد CSO و لیندسی گراهام از کارولینای جنوبی ، متحد نزدیک آقای ترامپ ، روز پنجشنبه به طور جداگانه به خبرنگاران کاپیتول هیل گفتند که آنها معتقدند آقای بایدن باید دریافت کند جلسات توجیهی سطح بالا

جان تون ، سناتور داکوتای جنوبی ، دومین جمهوریخواه عالی رتبه در مجلس بالا ، گفت که “داشتن منطقی” است که رئیس جمهور منتخب را از حساس ترین اطلاعات کشور مطلع کند.

تون گفت: “از آنجا که این چالش های انتخاباتی در دادگاه در حال انجام است ، من مشکلی ندارم و فکر می کنم از نظر امنیت ملی ، تداوم آن مهم باشد.” “و اعضای دیگر این پیشنهاد را دیده اید.”

جان کرنین ، سناتور تگزاس به خبرنگاران گفت که او معتقد است این اطلاعات “باید به نوعی منتقل شود.”

وی گفت: “من فقط توجیهی برای برگزاری جلسات توجیهی نمی دانم ،” و افزود که اگر آقای بایدن “در آخر پیروز شود ، من فکر می کنم آنها باید بتوانند زمین را بزنند.”

سناتور سوزان کالینز از ماین ، که با کورنین در کمیته اطلاعات سنا کار می کند ، گفت رئیس جمهور منتخب باید “در حال حاضر” در این باره خلاصه شود.

وی به خبرنگاران کاپیتول هیل گفت: “این واقعاً مهم است.” “این احتمالاً مهمترین قسمت انتقال است. علاوه بر این ، مانند هر برنده آشکار ، او باید به فضای دفتر ، مقامات فدرال ، مواد ، ملزومات ، و غیره دسترسی داشته باشد ، اما کمک استانداردی که برنده آشکار دریافت می کند ، و این به هیچ وجه مانع استفاده پرزیدنت ترامپ از روشهای درمانی خود نمی شود اگر معتقد است كه بی نظمی هایی وجود دارد ، اما این نباید انتقال را به تأخیر بیندازد ، زیرا ما می خواهیم رئیس جمهور منتخب ، اگر برتری را بپذیرد ، در روز اول آماده باشد “

در حالی که پنج روز پیش پیش بینی می شد آقای بایدن در کاخ سفید پیروز شود ، آقای ترامپ هنوز انتخابات را به رسمیت نشناخته است و در عوض به دروغ ادعا می کند که برنده واقعی است. مبارزات انتخاباتی ترامپ برای به تأخیر انداختن چندین جنگ حقوقی در کشورهای مهم در حال انجام است تأیید نتایج انتخابات، با مدرک اندک ادعا کردند که جامعه شناسان آنها از دسترسی به شمارش آرا منع شده اند ، در حالی که دیگران شاهد تقلب در انتخابات بوده اند.

اما آقای ترامپ با افزایش چشمگیر تلاش های خود مواجه است و نتیجه انتخابات را به چالش می کشد ، زیرا آقای بایدن با بیش از 5.2 میلیون رأی در سراسر کشور رهبری آن را بر عهده دارد. وقتی رئیس جمهور منتخب در 20 ژانویه روی کار می آید ، بحران های مختلفی از جمله بیماری همه گیر ویروس کرونا و اقتصاد ویران شده را به ارث می برد.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir