فضانورد سابق مارک کلی پیش بینی می کند که با واژگونی در صندلی جمهوری خواهان در مسابقه سنای آریزونا پیروز خواهد شد


CBS News پیش بینی می کند که مارک کلی ، نامزد سنای دموکرات ، در مسابقه خود علیه مارتا ماکسالی ، سناتور جمهوری خواه فعلی ، در ایالت قرمز آریزونا پیروز شود. پیروزی نقشی اساسی در تلاش دموکرات ها برای به دست آوردن کنترل سنا دارد.

مسابقه آریزونا یک انتخابات ویژه برای پایان دوره سناتور فقید جان مک کین بود. ماکسالی ، یکی از متحدان دیرینه رئیس جمهور دونالد ترامپ ، پس از مرگ مک کین در سال 2018 ، فقط چند ماه پس از اینکه وی در رقابت برای کسب مقام دوم این ایالت به سناتور کرستن سینما باخت ، به این سمت منصوب شد.

کلی به جای انتظار برای تشکیل کنگره جدید در ژانویه ، به احتمال زیاد به محض تأیید نتایج رسمی منصوب می شود.

کلی ، فضانورد سابق ، قبل از بازنشستگی در ناسا ، بین سالهای 2001 و 2011 با چهار شاتل فضایی پرواز کرد. وی در طول مبارزات انتخاباتی خود ، تجربه خود را به عنوان خلبان و فضانورد نیروی دریایی ایالات متحده برجسته کرد ، حتی مسابقه سنا را با زمان حضور در برنامه فضایی مقایسه کرد.

کلی در شب انتخابات گفت: “این مأموریت با شمارش آخرین رأی به پایان نمی رسد. این فقط ابتدای کار است. هنگامی که من در ناسا بودم ، قرار بود برای مدت دو سال برای یک مأموریت شاتل فضایی آموزش ببینیم.” “دو سال قبل از اینکه ما روی سکوی پرتاب باشیم ، آماده کار هستیم ، و سپس کار شروع شد. و اکنون ، کار شروع می شود.”

حتما بخوانید:
تور عمان - ✔️ قیمت تور عمان ✔️ - تور ارزان عمان - عمان۷۷۷

کلی همچنین شوهر فعال کنترل اسلحه است گابی گیفوردز، یک نماینده سابق کنگره که در یک شورش در سال 2011 از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به شدت زخمی شد. کلی سه شنبه شب از گیفورد تشکر کرد و از وی به دلیل آموزش خدمات عمومی به وی و مشاوره وی در کل کارزار تشکر کرد.

کلی معلوم شد که هست ستاره جمع آوری کمک مالی، خیلی جلوتر از مک سالی. پس از صرف بیش از 43 میلیون دلار در سه ماه که شامل ماه اوت اولیه بود ، در سه ماهه سوم 38.7 میلیون دلار جمع شد.


مارک کلی در توسان صحبت می کند از جانب
کاپیتان مارک کلی در یوتیوب

در طی شیوع ویروس کرونا ، کلی بیشتر به دامنه های مجازی پایبند بود و ماکسالی و پرزیدنت ترامپ را در مورد نحوه برخورد با واکنش همه گیر منفجر کرد. سه شنبه شب ، وی کاهش اولویت ویروس را “اولویت اصلی” خود دانست.

پیروزی کلی برای اولین بار در حدود 70 سال گذشته هر دو کرسی نمایندگان مجلس سنا در آریزونا را به دموکرات ها داد. پیروزی وی ، علاوه بر پیروزی در سینما ، به نشانه های فزاینده ای مبنی بر اینکه این کشور دیگر یک قلعه جمهوری نیست ، اشاره دارد.

كلی اواخر سه شنبه شب گفت: “امشب برای جشن نیست. امشب برای كار است.” “ایالت ما به سناتور دموکرات و سناتور جمهوری خواه احتیاج ندارد ، ما به سناتور آریزونا احتیاج داریم. سناتوری مانند جان مک کین که من او را به عنوان خلبان جوان نیروی دریایی می دیدم.”

حتما بخوانید:
موارد COVID-19 در میان جنگ های قانونی محدودیت ها در الپاسو افزایش می یابد

ماکسالی هنوز صحبت عمومی نکرده یا اعتراف نکرده است.

کارولین آندرگ ، سخنگوی مک سالی ، گفت: “صدها هزار رای هنوز شمرده نشده است.” توییت اوایل صبح چهارشنبه. “هر آریزونا سزاوار شنیدن رأی خود و شمارش آرا است. ما همچنان بر بازده ها نظارت می كنیم. رأی دهندگان آریزونا در این انتخابات تصمیم می گیرند ، نه رسانه ها.”
منبع: elitenews.ir