[ad_1]

توفان 2020 به عنوان اتا ، بیست و هشتمین طوفان فصل ، به حملات بی امان خود ادامه می دهد مژه آمریکای مرکزی با باران های سیل آسا و وزش باد شلاق. آمریکای مرکزی معمولاً یک گورستان برای طوفان ها است – اما اتا اینگونه نیست. پیش بینی کنندگان هوا به طور فزاینده ای نگران هستند که اتا دوباره در آبهای گرم کارائیب ظاهر شود و آخر هفته آخر به فلوریدا برود.

به گفته مرکز ملی طوفان های ایالات متحده در میامی ، اتا یک شبه بر روی خشکی وزن خود را از دست داد و طوفان یکبار مصرف در ساعت 10 صبح پنجشنبه یک رکود گرمسیری بود. اما انتظار می رود که اتا جمعه به سمت کارائیب برود و به سمت شمال شرقی حرکت کند. مدل ها نشان می دهد که سیستم در حال سازماندهی مجدد است ، برخی از رام کننده ها این آخر هفته بر روی دریای کارائیب و تنگه فلوریدا ، شمال کوبا تقویت می شوند. حداقل دو خشکسالی دیگر به این ترتیب به نظر می رسد: کوبا در روز یکشنبه و احتمالاً در فلوریدا جنوبی در روز دوشنبه.

نمودار مسیر احتمالی افسردگی گرمسیری اتا از 5 نوامبر 2020 نشان می دهد.

CBS


اگر خشکسالی اتا در امتداد خط ساحلی ایالات متحده رخ دهد ، رکورد بیشترین اصطلاحاً طوفان برای ایجاد خشکسالی در این فصل در ایالات متحده را در 12 خواهد شکست. اگر قدرت طوفان ها را بازیابی کند ، رکورد بیشتر خشکسالی در ایالات متحده را می شکند.

صبح روز پنجشنبه ، اتا بر فراز هندوراس قرار داشت و به شمال غربی می رفت. انتظار می رود این سیستم به تخلیه باران های سیل آسا ادامه دهد و باعث جاری شدن سیل شود. مرکز طوفان گفت که “صبح پنجشنبه” احتمالاً تا حد پایین فشار ضعیف یا کم فشار کاهش می یابد. “

تاکنون اتا حداقل به هشت مورد مرگ متهم شده است.

در اواخر این هفته ، اتا احساس می کند که تأثیر فرمان از شمال فوقانی وجود دارد و باعث چرخش شدید طوفان به سمت راست و عقب راندن آن از روی آبهای گرم شمال کارائیب می شود. اگرچه احتمالاً تشدید وجود دارد ، اما حداقل در ابتدا محدود خواهد بود ، زیرا اتا باید با مقداری هوای خشک ، بریدن بادها از بالا ، تعامل با خشکی های کوبا و مدت زمان محدود مقابله کند.

تا روز شنبه ، این سیستم از كوبا عبور می كند ، احتمالاً مانند یك طوفان گرمسیری ، و سپس به فلوریدا جنوبی می رود. هنوز مشخص نیست که تا چه حد اتا قوی خواهد بود و میزان تأثیر طوفان بر فلوریدا جنوبی. به احتمال زیاد ، اتا یک طوفان گرمسیری شدید یا حتی یک طوفان کلاس پایین خواهد بود. بعضی از مدل ها ضربه مستقیم را نشان می دهند ، در حالی که برخی دیگر آینه ای را روی کلیدهای فلوریدا نشان می دهند.

صرف نظر از مسیر دقیق ، اتا از جمعه تا اوایل هفته آینده هوای بسیار مرطوبی را به جنوب فلوریدا می آورد. بسته به پیست در بعضی از نقاط به نظر می رسد بیش از یک باران است.

بارش-eta.gif

پس از عبور طوفان از جنوب فلوریدا ، بیشتر مدل ها نشان می دهد که اوایل هفته آینده به غرب به خلیج مکزیک باز می گردد. آبهای خلیج فارس هنوز به قدری گرم است که اتا قدرت خود را بازیابد. اگرچه خیلی زود است که بدانیم خشکسالی و در کجای دیگر ممکن است رخ دهد ، اما برخی از دستورالعمل ها احتمال می دهند خشکسالی دیگری در خلیج فارس تا اواسط هفته آینده امکان پذیر باشد.[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر