فن کندانسور چیست و چه کاربردی دارد؟

در ادامه مشخصات مدل‌های مختلف این نوع از فن ارائه می‌شود. فن کندانسور چیست + قیمت برای حصول اطمینان از کارکرد مطلوب فن، توصیه می گردد به شرایط محل نصب که شامل موارد زیر می گردد توجه نمایید. کلاس عایق بندی موتور فن‌های محوری (آکسیال) ZILABEG سری FTP از نوع B و F میباشد و کلاس حفاظتی آنها نیز IP54 و (IP55 سفارشی) است. صدای فن را می‌شنوید اما فن نمی‌چرخد یا خیلی آرام می‌چرخد. کارشناسان باتجربه ما آماده پاسخ دهی به سوالات شما می باشند.

بالا نرفتن دور موتور کولر گازی … برای این مشکل دو احتمال وجود دارد. چون شما صدای چرخش فن را می‌شنوید اما با سرعت مناسب نمی‌چرخد. کار خازن ذخیره‌ساز تقسیم نیروی موتور به قسمت‌های مختلف دستگاه است. وقتی این خازن با مشکل مواجه می‌شود فن کندانسور و یا فن کنترل ورودی انرژی لازم را برای چرخش دریافت نمی‌کنند. وقتی فن الکتریکی مورد استفاده قرار می ‌گیرد ، می ‌توان آن را روی کندانسور یا روی رادیاتور نصب کرد .

وقتی بعد از مدت ۷ ماه که دستگاه را روشن کردم ، گاز ندارد . آیا سیستم نشتی دارد ؟ چون دستگاه کارکرده بود و فروشنده به من گفته بود که باید هفته ای یکبار دستگاه را روسن کنی و اگر نه گاز ته نشین میشه . مبدل‌های حرارتی مانند اواپراتور و کندانسور عمده‌ترین استفاده را از فن سردخانه‌ای دارند.

نتیجه گیری از آموزش تعمیر فن یخچال توسط تعمیرکار امداد آی پی

مانند کولرهای گازی خانگی ، با تولید سرما ، رطوبت داخل کابین ، طی فرایند تقطیر ، باعث ایجاد قطرات آب شده و باید به خارج از کابین منتقل شوند . این عمل توسط لوله ‌هایی انجام می‌ شود که برای این کار طراحی شده ‌اند . فن کندانسور و فن اواپراتور دو فن سردخانه ای هستند که در سیستم های تهویه مطبوع کاربرد دارند. همانطور که از نام آن ها پیدا است این فن ها در قطعات کندانسور و اواپراتور دستگاه های سرمایشی تعبیه شده اند و وظیفه تولید سرما را برعهده دارند.

حتما بخوانید:
جارد پولیس ، فرماندار کلرادو می گوید که آزمایش COVID-19 مثبت است

فن سردخانه ای چیست؟

یک محفظه آب در کنار Air Handler وجود دارد که ممکن است آب داخل آن جمع شده باشد. آن را با یک پارچه خشک کنید و مجددا دستگاه را راه‌اندازی کنید. در این حالت سوئیچ شناور مجددا در حالت اصلی آن قرار می‌گیرد. اگر این محفظه مجددا پر از آب می‌شود ممکن است تراز دستگاه به هم خورده باشد.

 

فن کندانسور زیلابگ

 

در صورت مشاهده وجود کثیفی در فن و کندانسور، اقدام به سرویس فوری نمایید. اگر در یک روز گرم تابستانی اقدام به روشن کردن سیستم تهویه مطبوع خودرو کردید اما متوجه انتشار هوای گرم یا شاهد افزایش حرارت پیشرانه خودرو شدید شاید باید نگاهی جدی به کندانسور خودرو خود بیاندازید. اگر سوییچ شناور در مکان اصلی آن قرار نگرفته باشد ممکن است واحد خارجی از کار بیفتد.

در ایران برندهای معتبر و زیادی تامین کننده فن سردخانه برای مصارف سرمایشی هستند که می توان برای خرید یا تعمیر و تعویض فن به آن ها مراجعه کرد. این بخش، نقش اصلی در فرآیند سرد کردن یخچال را به عهده دارد، یعنیفن کندانسور بخش اصلی یخچال فریزر است که سبب سرد شدن فضای یخچال می‌شود. توسطکندانسور حرارت حاصل از گاز کمپرس شده، گرفته شده و به هوا منتقل می‌شود.

همچنین کندانسور یا چگالنده نوعی رادیاتور است که وظیفه این قطعه در کولر به نوعی خارج کردن هوای گرم از فضای کولر و تبدیل شدن گاز سرد موجود است . این قطعه گرمای جذب شده را توسط اوپراتور گاز مبرد داخل سیستم را به هوای محیط خارج از کابین اتومبیل انتقال می ‌دهد. مایع خروجی کندانسور ، با توجه به دمای پایین خود ، وظیفه خنک‌ کاری را بر عهده دارد . 2- درب یخچال را باز کنید و دست خود را مقابل فن یخساز قرار دهید.

حتما بخوانید:
چرا لپ تاپ در وان بود؟ سرنخی عجیب در پرونده قطبی قتل نیکول آدیماندو

دستگاه را با یک ترازسنج تراز کنید و دوباره آب را خالی کنید و دستگاه را راه‌اندازی کنید. کمپرسور ، دستگاه حرکت ‌دهنده گاز مبرد در کولر اتومبیل است . این قطعه حساس با گرداندن گاز در اجزای سیستم در واقع شبیه به قلب مجموعه عمل می ‌کند . کمپرسور گاز مبرد را از اواپراتور به داخل کندانسور و سپس به کپسول خشک ‌کننده و مجدد به داخل اواپراتور به حرکت در می ‌آورد . کمپرسور هایی که در سیستم‌های کولر اتومبیل به کار برده می‌ شوند ، باید خواصی از قبیل وزن و حجم متناسب با قدرت موتور داشته باشند تا هنگام نصب براحتی در محل مورد نظر جا گذاری شوند و بار اضافی بر موتور اتومبیل تحمیل نکنند . در حالت کلی در سیستم یخچال های امروزی دو فن کاربرد دارد که در یخساز و دیگری در کندانسور مورد استفاده قرار میگیرد.

علاوه بر این فن، یک فن کندانسور نیز وجود دارد که در کنار موتور کولر گازی قرار گرفته است. پیش از آن که بخواهیم به بحث راجع به موتور فن کولرگازی بپردازیم، قصد داریم توضیح دهیم که اصلا فن چیست. بعد از این‌که سامانه تهویه مطبوع را روشن نمودید، پس از چند ثانیه فن کندانسور آن وارد مدار شده و به طور اتوماتیک در نسبت با حرارت پیشرانه خودرو، روشن و یا خاموش می‌شود. این بخش از سیستم تهویه مطبوع که همانند یک مبدل حرارتی و یا رادیاتور عمل می‌ کند ظاهری هم شبیه به رادیاتور دارد و پره‌های آن نیز شباهت زیادی با انواع به کار رفته در یک رادیاتور دارند.

Leave a Comment