[ad_1]

یک گروه فیس بوکی با هدف گسترش اطلاعات نادرست در انتخابات و ایجاد خشونت در روز پنجشنبه به بیش از 350،000 عضو رسید. اکنون فیس بوک آن را خاموش کرده است.

حامیان رئیس جمهور دونالد ترامپ این هفته گروه Stop Stop Theft را برای اعتراض به انتخابات ریاست جمهوری راه اندازی کردند که هنوز تا ظهر جمعه برگزار نمی شود. برخی از اعضا خواستار خشونت شدند و بسیاری از افراد اطلاعات غلطی را منتشر کردند ، از جمله ادعاهای بی اساس مبنی بر تلاش دموکرات ها برای “سرقت” انتخابات.

سخنگوی فیس بوک گفت که این پلتفرم نیز نگران است زیرا این گروه در حال سازمان دادن رویدادهای شخصی بود.

فیس بوک در بیانیه ای به آسوشیتدپرس گفت: “مطابق با اقدامات خارق العاده ای که در این دوره از تنش شدید انجام می دهیم ، ما گروه Stop Theft را از بین بردیم ، که وقایع واقعی ایجاد کرد.” “این گروه پیرامون مشروعیت زدایی از روند انتخابات سازماندهی شده بود و ما شاهد تماس های نگران کننده ای برای خشونت از سوی برخی از اعضای گروه بودیم.”

در حالی که فیس بوک گروه اصلی را حذف کرد ، بی شمار گزینه های محلی شده در سراسر کشور ظاهر شد ، به راحتی در سیستم عامل جستجو کرد و هزاران دنبال کننده پیدا کرد.

برخی از اعضا با موفقیت در مراکز شمارش در نقاطی مانند پنسیلوانیا و آریزونا دست به تظاهرات زده اند ، جایی که رای گیری همچنان ادامه دارد.

اگرچه هیچ نشانه ای برای شمارش آرا the وجود ندارد ، طرفداران ترامپ روز پنجشنبه در مقابل تالار شهر ققنوس تجمع کردند تا “خواستار شمارش هر رای” شوند. در همین حال معترضین به مخالفت با ترامپ در فیلادلفیا ظاهراً برای جلوگیری از شمارش آرا further بیشتر به نفع بایدن ، از مقامات خواسته اند “شمارش را متوقف کنند”.

فیس بوک به AP گفت که همچنان فعالیتهایی را نقض می کند که قوانین آن را نقض می کند و علیه گروههایی که این کار را انجام می دهند اقدام خواهد کرد.

این گروه ها به کانون اطلاعات نادرست تبدیل شدند ، اعضا با به اشتراک گذاشتن فیلم ها و شهادت هایی از تئوری های توطئه درباره تقلب در رای گیری در تعدادی از کشورها حمایت می کردند و در نهایت به سیستم عامل های دیگر از جمله توییتر و یوتیوب سرایت کردند. آنها فقط آخرین مشکل فیس بوک هستند که سابقه طولانی دارد اجازه گفتار نفرت روی سکو او

به نظر می رسد چندین گروه وجود دارد زنگ زدن برای یک جنگ داخلی تحریک خشونت علیه روزنامه نگاران و نیاز به برگزاری مجدد کامل انتخابات.

قبل از تشکیل این گروه ، رئیس جمهور خود با انتشار توئیتری ادعاهای بی اساس مبنی بر “تلاش دموکرات ها برای سرقت انتخابات” را اعلام کرد. آقای ترامپ از همان زمان ادعاهای دروغ را در اظهارات کاخ سفید و توییتر تکرار کرده است.

آقای ترامپ پنجشنبه شب با انتشار توئیتر گفت که با آرا votes “مشروع” به راحتی در انتخابات پیروز می شود و گفت که ناظران اجازه کار خود را ندارند. توییتر پیام را گمراه کننده نشان می دهد.

مقامات انتخابات و ناظران بین المللی گفتند که در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر تقلب در رای دهندگان وجود ندارد.

ولادیمیر دتی از CBS News گزارش داد که اتاق های شمارش آرا در حال حاضر جریان های مستقیمی را در اختیار عموم قرار می دهند و نتایج در سروری ذخیره می شود که به اینترنت متصل نیست و بنابراین مستعد هک شدن نیست. کارگران دو حزب در این اتاق ها استخدام می شوند تا اطمینان حاصل شود که همه آرا به درستی شمرده شده است.


ناظران: “بدون تقلب سیستماتیک” در انتخابات

01:05[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر