[ad_1]

چاد ولف ، مقام ارشد امنیت ملی رئیس جمهور ترامپ ، هیچ صلاحیت قانونی برای این کار نداشت. حد یک برنامه دولت اوباما که صدها هزار مهاجر فاقد سند را که به عنوان خردسال به ایالات متحده آمده اند در برابر اخراج از کشور محافظت می کند ، یک قاضی فدرال روز شنبه حکم داد.

قاضی نیکلاس گاراوفیس از دادگاه منطقه ای ایالات متحده در بروکلین دریافت که ولف هنگام صدور یادداشت محدود کردن حفاظت از بیش از 640،000 اقدامات معوق فعلی برای رسیدن به کودکان (ذینفعان DACA) و بستن برنامه به مدت نامحدود برای متقاضیان جدید.

گراوفیس گفت که وی انتصاب ولف را غیرقانونی دانست زیرا این قانون قانون داخلی را نقض می کند. سایر قضات فدرال نیز در مورد قانونی بودن انتصاب ولف س whichالاتی مطرح کرده اند – که یک واحد تحقیقاتی کنگره است ، دفتر پاسخگویی دولت نامعتبر بودن را تعیین کرد در ماه آگوست.

پس از دادگاه عالی ایالات متحده در ماه ژوئن مسدود تحت خاتمه فوری DACA توسط دولت ترامپ ، ولف دستورالعمل های جدیدی را برای ابتکار عمل در دوره اوباما صادر کرد ، در حالی که بخش وی در مورد اینکه آیا این تلاش می کند یک بار دیگر برنامه را خاتمه دهد ، دستورالعمل های جدیدی صادر کرد.

ولف حکم داد که گیرندگان فعلی DACA به جای دوره دو ساله ای که از زمان تأسیس این برنامه در سال 2012 توسط اوباما ، رئیس جمهور سابق وجود دارد ، فقط حق تمدید یک سال اجازه کار و محافظت در برابر اخراج را دارند. سیاست دولت مبنی بر عدم پذیرش برنامه هایی از مهاجران که قبلاً هیچگاه وضعیت DACA نداشته اند – حتی اگر تمام پیش نیازها را داشته باشند.

گرایفیس گفت گرگ صلاحیت اعمال این محدودیت ها را ندارد ، اما صراحتا به DHS دستور قبول درخواست ها برای DACA را نداد. در عوض ، قاضی فدرال به همه طرفها دستور داد كه در مورد “همه پیشنهادهای آینده برای تسكین با توجه به تصمیم دادگاه” به او مشاوره دهند.

Garaufis همچنین طبق رهنمودهای سال 2012 ، دسته ای از مهاجران را که واجد شرایط DACA هستند یا می تواند مجاز باشد ، شامل کسانی که قبل از 16 سالگی به ایالات متحده آمده اند ، از سال 2007 در این کشور زندگی می کنند و یک ایالات متحده کسب کرده اند. دیپلم دبیرستان ، GED یا افتخار خدمت در ارتش را داشته است.

گواهینامه کلاس تقریباً 1.1 میلیون نفر را پوشش می دهد نوجوانان و جوانان مهاجر، که ممکن است اکنون مجاز باشد از DACA محافظت کند ، در انتظار رسیدگی به پرونده های قضایی دیگر. در میان واجد شرایط 66000 نوجوان هستند که پس از سپتامبر 2017 ، هنگامی که دولت ترامپ برنامه را برای نامزدهای جدید بست ، 15 ساله شدند.

کارن توملین ، یکی از وکلای برجسته در این دادخواست ، گفت که او و تیمش از Garaufis می خواهند که به صراحت مانع محدودیت های Wolf شود و به DHS دستور می دهد که اعضای کلاس جدید مجاز بتوانند برای این برنامه اقدام کنند. وی گفت این تنها نتیجه قابل پیش بینی است ، زیرا Garaufis حکم داد که ولف صلاحیت صدور دستورالعمل های ژوئیه را ندارد.

تاملین ، بنیانگذار مرکز دادگستری ، در بیانیه ای گفت: “تصمیم امروز یک پیروزی دیگر برای دریافت کنندگان DACA و کسانی است که سالها منتظرند برای اولین بار برای برنامه درخواست دهند.”

در حالی که آقای ترامپ گاهی با رویاپردازان ابراز همدردی می کند ، دولت وی سالها تلاش قانونی برای از بین بردن DACA انجام می دهد ، که به گفته خود بیش از قدرت اجرایی است. رئیس جمهور تازه انتخاب شده جو بایدن قول داد این برنامه را بازیابی کند و با کنگره همکاری کند تا گیرندگان DACA را در مسیر شهروندی ایالات متحده قرار دهد.

روز یکشنبه ، DHS در بیانیه ای به CBS News ، دستور روز شنبه را اعلام کرد و گفت که “در حال بررسی قابلیت های خود برای اطمینان از ادامه بررسی DACA به همان شکلی است که در نظر گرفته شده است.”

DHS گفت: “تصمیم قاضی Garaufis نمونه دیگری از قاضی فعال است كه ترجیحات سیاسی خود را با ترامپ در دولت عوض می كند.” “استدلال او اکنون کاملاً بی اعتبار شده و عدم تمایل وی برای درگیر شدن جدی در واقعیت ها یا قانون ناامیدکننده است.”

خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده ، که برنامه های DACA را بررسی می کند ، به درخواست های نظر پاسخ ندادند.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر

کولر گازی اقساطی