لانه Killer Hornet با نزدیک به 200 خانم “مهلت” را تخریب کردند


وقتی دانشمندان در واشنگتن اولین لانه را نابود کنید مقامات روز سه شنبه گفتند که از به اصطلاح شاخک های قاتل که در ایالات متحده یافت می شود ، حدود 500 نمونه زنده در مراحل مختلف رشد یافتند. در این میان نزدیک به 200 نفر بودند ملکه ها Sven-Eric Spichiger ، متخصص حشره شناسي كه مبارزه با كشتن هورنت ها را رهبري مي كند ، گفت:

وی گفت: “ما در مدت کوتاهی به آنجا رسیدیم.”

با این حال تهدید حشرات غول پیکر ، که می توانند نیشهای دردناک ، هر چند به ندرت کشنده ، به انسان منتقل کرده و کل کندوهای زنبورهای عسل را از بین ببرند ، پایان نیاورد.

دانشمندان بر این باورند که لانه های دیگر نیز از قبل وجود دارند و می گویند نمی توان فهمید که یک ملکه قبل از نابودی اولین لانه فرار کرده است.

شاخ غول آسایی ، Vespa mandarinia ، بزرگترین گونه هورنت در جهان است. آنها تهدیدی جدی برای جمعیت زنبورهای عسل به ویژه در اواخر تابستان و اوایل پاییز هستند. کشتن شاخساره می تواند هزاران زنبور عسل را از بدن خود جدا کرده و کندوها را در عرض چند ساعت از بین ببرد – که به “مرحله کشتار” آنها معروف است – که این امر همچنین تأثیر فاجعه باری بر محصولاتی که زنبورها گرده افشانی می کنند ، خواهد داشت.

علی رغم نام مستعار و سر و صدایی که باعث ترس در طی یک سال دیگر تاریک شده است ، هورنتس در کشورهای آسیایی حداکثر چند ده نفر را در سال از بین می برد ، و کارشناسان می گویند احتمالاً بسیار کمتر است. برای مقایسه ، طبق گزارش مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، شاخ گوزن ، زنبورهای زنبور عسل و زنبورهای عادی که معمولاً در ایالات متحده یافت می شوند ، سالانه به طور متوسط ​​62 نفر را می کشند.

اولین لانه قاتل شاخدار – در درختی پیدا شد و در اواخر اکتبر در واتکوم در مرز کانادا تخریب شد – به اندازه یک توپ بسکتبال بود. این محل پس از آن صورت گرفت که دانشمندان دولت چندین شاخ گیر گرفتند و دستگاههای ردیابی رادیویی را با نخ دندان به برخی از آنها متصل کردند.

در داخل ، محققان دریافتند:

  • در مجموع 190 لارو از تخم ایجاد شده است.
  • 108 شفیره ، مرحله بعدی بعد از لاروها. آنها تقریباً همه خانم بودند.
  • 112 کارگر ، از جمله 85 کارگری که قبلا از لانه مکیده شده بودند.
  • 76 خانم ، تقریباً همه باکره های جدید هستند. ملکه های جدید از لانه بیرون می آیند ، جفت می شوند و سپس ترک می کنند تا مکانی برای زمستان پیدا کنند و بعداً مستعمره جدیدی را شروع می کنند.

مقامات وزارت امور خارجه امور خارجه (WSDA) به تازگی ویدئویی منتشر کرده اند که نشان می دهد ملکه های دستگیر شده در ویال ها می خزند. WSDA گفت ، بیشتر نمونه ها هنگام باز کردن لانه هنوز زنده بودند.

اولین شاخ غول آسایی یک سال پیش در این ایالت کشف شد و اولین آن در ژوئیه به دام افتاد. چند نفر دیگر بعداً در شهرستان واتكوم گرفتار شدند. شاخک های کشنده نیز در بریتیش کلمبیا ، کانادا پیدا شده اند.

اسپیچیگر گفت كه تعیین چگونگی رسیدن هورنت ها به منطقه غیرممكن است ، اما هدف از بین بردن آنها قبل از ایجاد و گسترش آنها بود.

سوفی لوئیس در تهیه این گزارش همکاری داشت.


منبع: elitenews.ir

حتما بخوانید:
عوارض پیکر تراشی چیست؟