[ad_1]

لورن کاکس ، بازیگر و فعال جنسیت ، گفت که او و دوست پسرش در تعطیلات آخر هفته مورد حمله ترانسفوبیک در پارک لس آنجلس قرار گرفتند.

در ویدئویی در اینستاگرام ، كاكس گفت كه او روز شنبه با دوستش در پارک گریفیت در حال قدم زدن بود كه مردی به آنها نزدیک شد و “پرخاشگرانه” در مورد آب و هوا س askedال كرد. دوستی که با او هستم به ساعتش نگاه می کند و ساعت را به او می گوید و سپس مردی که وقت را خواسته به دوست من می گوید: “پسر یا دختر؟ گفت کاکس. “دوستم می گوید” F — خاموش “.”

کاکس گفت: “ناگهان” ، این مرد حمله فیزیکی به دوستش را آغاز کرد. کاکس سپس با 911 تماس گرفت ، اما مرد قبلاً از صحنه فرار کرده بود ، بنابراین او تلفن خود را کنار گذاشت.

کاکس گفت: “آن مرد واقعاً می خواست که من جواب دهم تا بتواند مرا ترساند اگر من ترنس هستم یا نه.” “من نمی دانم چرا ، نمی دانم چرا مهم است. در پایان روز ، مهم نیست که کسی چه اهمیتی می دهد؟ من کلاه و شلوار یوگا پوشیده ام ، کاملاً مبدل شده ام ، ماسک خود را دارم – چه کسی اهمیتی می دهد که اگر من ترنس هستم؟ چگونه تأثیر می گذارد؟ زندگی تو؟ “

کاکس که به خاطر بازی در سریال نتفلیکس Orange Is The New Black شناخته می شود ، وقت خود را در کانون توجهات می گذراند ، و طرفدار برابری و پذیرش تراجنسیتی است. در حالی که این بازیگر می گوید این حادثه او را “شوكه” كرد و “قفل” را باز كرد ، اما واقعه خودش را به خشونت گسترده ای كه افراد تراجنسیتی به طور روزمره در آمریكا با آن روبرو هستند مرتبط كرد.

کاکس گفت: “من فکر می کنم برای من مهم است که به خودم یادآوری کنم و یادآوری کنم که وقتی این اتفاقات می افتد ، تقصیر تو نیست”. “این تقصیر شما نیست که در دنیا افرادی که با شما خونسرد نیستند وجود دارند. این تقصیر دوستم نیست ، تقصیر من نیست که این اتفاق افتاده است. ما حق داریم در پارک قدم بزنیم.”

در یک فیلم پیگیری روز دوشنبه ، کاکس گفت که این حادثه او را به یاد آزار و اذیتی که در کودکی از او گرفته بود ، چیزی که او شرمساری آن را “داستان طولانی” خواند. با این حال ، او از پیروان و دوستانش به دلیل پشتیبانی از باز بودن در برابر حمله تشکر کرد.

طبق مرکز ملی ترانس جنسیتی برای برابری ، بیش از یک نفر از هر چهار جنسیت یک حمله مبتنی بر سوگیری را تجربه کرده است و نرخ آن برای زنان ترانس و افراد رنگین پوست بیشتر است. سال 2020 یکی از سالهای بود سالهای مرگبار در ایالات متحده برای افراد تراجنسی و خنثی از جنسیت. حداقل 29 مجرم تراجنسی و غیر جنسی در این سال کشته شده اند ، طبق آمار Everytown برای اسلحه ایمنی ، این تعداد از سال 2017 دیده نشده است.

کاکس گفت: “مهم نیست که تو کیستی”. “شما می توانید Laverne Cox باشید ، می دانید ، یا هر معنی دیگری که بدانید. اگر یک خلسه باشید … شما چنین چیزهایی را تجربه خواهید کرد.”[ad_2]

منبع: elitenews.ir