مارک کلی دموکرات این هفته به عنوان سناتور سوگند یاد می کند


واشنگتن – مارک کلی ، یک دموکرات که در اوایل ماه جاری سناتور جمهوری خواه فعلی مارتا ماکسالی را در رقابت های سنای آریزونا شکست داد ، به گفته یکی از دستیاران ارشد حزب دموکرات ، روز چهارشنبه سوگند یاد می کند.

کلی و ماکسالی در 3 نوامبر مستقیماً به یک انتخابات ویژه رفتند تا تعیین کنند چه کسی باقیمانده دوره شش ساله سناتور فقید جان مک کین را که در سال 2022 پایان می یابد به پایان می رساند. مک کین ، جمهوری خواه ، در سال 2018 درگذشت و ماکسالی توسط فرماندار منصوب شد داگ دوسی

پیروزی کلی بر ماکسالی یک نقطه مهم برای دموکرات ها بود که برای کنترل سنا و کنترل کامل دو شاخه دولت در واشنگتن به حزب تلاش می کردند. اما اینکه آیا دموکرات ها در مبارزه با اکثریت GP موفق هستند ، با نتایج دو دور دوم در جورجیا ، جایی که سناتورهای فعلی جمهوری خواه دیوید پوردو و کلی لوفلر برای تصدی کرسی های خود رقابت می کنند ، مشخص خواهد شد.

با این وجود كلی در این هفته به عنوان سناتور آمریكا سوگند یاد كرد ، دموكرات ها 48 كرسی را در كنار 52 جمهوری خواه به دست می آورند. پیروزی وی برای اولین بار در نزدیك 70 سال به هر دو كرسی در سنای آریزونا می رسد. سناتور سینما کرستن ، که در سال 2018 ماکسالی را شکست داد ، مقام دوم را دارد.

کلی فضانورد سابق ، بین سالهای 2001 و 2011 چهار مأموریت شاتل فضایی را انجام داد. او همچنین به عنوان خلبان در نیروی دریایی ایالات متحده خدمت می کرد و با گابریل گیفوردز ، نماینده سابق کنگره ازدواج کرده بود. در جریان تیراندازی در سال 2011 در یک جلسه ملاقات و احوالپرسی در توسان ، به گیفوردز به ضرب گلوله مجروح شد و به شدت مجروح شد. بعد از تیراندازی ، گیفوردز به مدافع کنترل اسلحه تبدیل شد.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*