ماموران آمریكایی هنگام عبور از مرز مكزیك 1000 كودك مهاجر را برای مدت شش روز بازداشت می كنند


بر اساس آمار دولت ارائه شده به دادگاه فدرال ، مقامات ایالات متحده در مرز با مکزیک هفته گذشته در حالی که گذرگاه های غیر مجاز نوجوانان در حال افزایش است ، تقریباً 1000 کودک مهاجر بدون همراه را در شش روز بازداشت کردند.

مارک مورگان ، مقام ارشد آژانس در بیانیه دادگاه روز چهارشنبه گفت ، از 18 تا 23 نوامبر ، گمرک و حفاظت از مرز (99) مهاجر نابالغ 997 مهاجر را که بدون والدین یا سرپرستان قانونی سفر می کردند ، پردازش کرد. مورگان افزود: از 8 سپتامبر بیش از 9،900 کودک بی سرپرست بازداشت شده اند.

طبق بیانیه دادگاه ، طی 120 روز آینده ، CBP قصد دارد تعداد افراد زیر سن قانونی بدون همراه را 50٪ افزایش دهد.

مورگان این ارقام را به عنوان بخشی از درخواست دولت ترامپ برای متوقف کردن دادگاه منطقه DC اعلام کرد رای دادگاه بدوی که در حال حاضر مرزبانان را از ورود منع می کند اخراج کودکان مهاجر بی همراه بدون دادرسی یا چک پناهندگی. دولت ترامپ در حال خروج می گوید این سیاست ، که آن را “عنوان 42” نامید ، برای جلوگیری از گسترش مهاجران بالقوه آلوده به ویروس کرونا در تاسیسات مزرعه و سایر نقاط ایالات متحده مورد نیاز است.

چهارشنبه گذشته ، قاضی امت سالیوان از دادگاه منطقه ای ایالات متحده در واشنگتن حکم داد که قانون بهداشت عمومی دولت ترامپ مبنی بر اخراج مرزبانان ، اجازه اخراج یا لغو ضمانت های قانونی برای مهاجران زیر سن قانونی را حتی در طی یک بیماری همه گیر نمی دهد. سالیوان به مقامات دستور داد اخراج افراد زیر سن قانونی بدون همراه را متوقف کنند ، اما این کار را در مورد خانواده های دارای فرزند یا بزرگسالان مجرد که همچنان به مکزیک یا کشور خود تبعید می شوند ، انجام نداد.

ماموران مرزی ایالات متحده در حال گشت زنی در دره ریو گراند در تگزاس هستند
ماموران گشت مرزی ایالات متحده در تاریخ 10 سپتامبر 2019 یک مهاجر 16 ساله بدون سند را با اسناد از مکزیک در میسیون ، تگزاس بازداشت کردند.

گتی ایماژ


در بیانیه ای ، مورگان گفت که افزایش دستگیری افراد زیر سن قانونی بدون همراه با تصمیم هفته گذشته مرتبط است ، که به گفته وی “به عنوان عامل جذابیت”.

لی گلارت ، وكیل اتحادیه آزادی های مدنی آمریكا كه در اخراج مرزها اختلاف نظر دارد ، اظهارات و پیش بینی های مورگان را رد كرد.

گلرنت به سی بی اس نیوز گفت: “این ادعا كه در زمستان امسال به شدت در گذرگاه های مرزی توسط كودكان افزایش خواهد یافت ، در بهترین حالت حدس و گمان است و در هر صورت كودكان می توانند با اطمینان آزمایش شوند و در صورت لزوم قرنطینه شوند.” “به سادگی هیچ دلیلی وجود ندارد که دولت ترامپ ادعا کند سیاست بی رحمانه و آشکارا غیرقانونی عنوان 42 برای محافظت از بهداشت عمومی ضروری است.”

بازداشت کودکان مهاجر بی سرپرست در مرز آمریکا و مکزیک ، که در ماه آوریل به 741 نفر سقوط کرد ، قبل از صدور دستور سالیوان به طور پیوسته افزایش می یابد. در ماه سپتامبر و اکتبر ، عوامل CBP به ترتیب 3،883 و 4،764 خردسال بدون همراه را بازداشت کردند.

سرویس اسکان مجدد پناهندگان ایالات متحده ، جایی که بیشتر کودکان مهاجر بی سرپرست قبل از همه گیری اعزام می شدند ، اکنون بیش از 2300 خردسال را در شبکه پناهگاه های خود اسکان داده است ، دهه کم در اوایل تابستان ، زمانی که جمعیت در بازداشت به کمتر از 800 نفر رسید.

مهاجران خردسال منتقل شده به آژانس پناهندگان در پناهگاه ها یا خانه های دیگر باقی می مانند تا زمانی که توسط یک اسپانسر ، که معمولاً یکی از اعضای خانواده مقیم کشور است ، اسکان داده شوند. قوانین ایالات متحده به آنها اجازه می دهد تا برای متوقف کردن مراحل اخراج ، پناهندگی یا سایر اشکال پناهندگی بشردوستانه را درخواست کنند.

پس از پذیرش 162 کودک در فاصله ماه های آوریل و ژوئن ، دفتر اسکان مجدد پناهندگان به ترتیب 1218 و 1530 مهاجر خردسال از مرزبانان به ترتیب در سپتامبر و اکتبر پذیرفتند.

در حالی که خدمات پناهندگان تقریباً 13000 خردسال را در خود جای می دهد ، به دلیل سیاست های تخفیف Covid-19 ، كمتر از 8000 تخت در دسترس است ، نیكول كوباب ، مدیر عامل آژانس ، در بیانیه ای همراه با این شكایت گفت. دولت ترامپ به تصمیم سالیوان. کاب گفت که دفتر وی انتظار دارد پناهگاه های مرز جنوبی در 12 دسامبر به حداکثر ظرفیت برسند و کل بستر ملی کودکان مهاجر تا اوایل ژانویه به پایان برسد.

کاب گفت اگر این روند ادامه یابد ، آژانس پناهجویان مجبور است “امکانات تأمین” را در هومستید ، فلوریدا و کاریسو اسپرینگز ، تگزاس ، برای اسکان صدها جوان مهاجر مجدداً باز کند. کاب گفت که دفتر وی می تواند در “آینده نزدیک” پذیرایی روزانه 300 تا 400 کودک را آغاز کند ، پیش بینی ای که وی به دستور سالیوان نسبت می دهد ، “وخیم تر شدن اوضاع اقتصادی و سیاسی” در آمریکای مرکزی ، تأثیر طوفان های اخیر. ، مدل های فصلی و حتی شکست انتخاباتی رئیس جمهور ترامپ.

كوباب با استفاده از مخفف اصطلاحات دولت ، “كودكان بيگانه بدون همراه” نوشت: “من نگران هستم كه روند اخير افزايش تعداد مراجعه به موارد ذكر شده در بالا ممكن است سرآغاز هجوم گسترده UAC باشد.”

دوره بازداشت برای کودکان مهاجر نیز در حال افزایش است. بر اساس آمار دولت ارائه شده به وکلای نمایندگی کودکان مهاجر بازداشت شده ، در ماه سپتامبر و اکتبر ، 71 نوجوان بیش از سه روز را در بازداشت مرزبانی گذراندند.

گزارش شده است كه كودك سه ماهه ای كه حداقل با یكی از والدین گرفتار شده بود ، برای مدت دو هفته در زندان بود. در ماه اکتبر ، یک نوجوان 17 ساله بدون همراه به مدت 18 روز در زندان CBP بود. در بیانیه های دادگاه که در اوایل هفته جاری ثبت شد ، چندین کودک با یک وکیل مصاحبه گفتند که دسترسی محدود به ماسک صابون و صورت دارند و اقدامات ضعیف فاصله اجتماعی و شرایط شلوغ در مراکز CBP را محکوم کردند.

طبق یک اعلامیه ، یک کودک هشت ساله گفت: “ماسک من از درون کثیف است. مردم اینجا فاصله اجتماعی را تمرین نمی کنند.”

یک خردسال دیگر ، یک جوان 15 ساله از السالوادور ، گفت: “من در یک اتاق با 30 خردسال دیگر زندانی شدم و ما تنگ بودیم. از آنجا که افراد زیادی در اتاق بودند احساس ناراحتی می کردم. من مجبور شدم در حالت نشسته بخوابم زیرا تعداد زیادی از افراد در اتاق بودند. “

CBP به این ادعاها رسیدگی نکرد ، با استناد به رسیدگی به دعوا.

قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال 2008 ، CBP و سایر آژانسها را ملزم می کند که در صورت نبود شرایط فوق العاده ، افراد خردسال بدون همراه را ظرف 72 ساعت از بازداشت به خدمات پناهندگان منتقل کنند. قانون گذاران دموکرات به سرپرستی خواکین کاسترو رئیس باشگاه اسپانیایی این هفته در نامه ای خطاب به چاد ولف ، وزیر امنیت داخلی می نویسند: “ناتوانی در انتقال قانونی به موقع این کودکان به سادگی سهل انگاری است.”

Neha Desai ، یکی از وکلای وکالت مهاجران جوان در موافقت نامه حل و فصل فلورس ، که مراقبت از کودکان در بازداشتگاه های مهاجرت ایالات متحده را کنترل می کند ، گفت که دولت باید اقدامات بیشتری برای انتقال سریع کودکان از بازداشت CBP انجام دهد. دسایی به CBS News گفت: “حضور كودكانی كه مدتی در بازداشت CBP نگهداری می شوند ، آنها را در معرض یك محیط خطرناك و آسیب زا قرار می دهد.” “این درست قبل از همه گیری درست بود و اکنون حتی بیشتر هم شده است.”

دیوار مرزی
جاستین کاستراجون ، نماینده گشت مرز ، دیوارهای مرزی را که اخیراً تعویض شده است ، در روز پنجشنبه ، 24 سپتامبر 2020 ، در نزدیکی Tecate ، کالیفرنیا مشاهده می کند

گریگوری بول / AP


روز چهارشنبه ، CBP اعلام کرد که بزرگترین مرکز خود را برای بازداشت موقت خانواده ها و کودکان مهاجر تا پایان بازسازی در اوایل سال 2022 تعطیل می کند. هنگامی که دولت ترامپ به طور سیستماتیک هزاران خانواده مهاجر را در سال 2018 تقسیم کرد ، زنجیره های آنها که توسط وکلا “سلول” محکوم شد. این خبر اولین بار توسط واشنگتن پست اعلام شد.

افزایش گذرگاه های مرزی توسط کودکان و نگرانی های مشترک می تواند یک آزمایش خاردار و زودرس سیاست مهاجرت برای دولت ورودی بایدن باشد. رئیس جمهور منتخب جو بایدن او نذر کرد برای تعلیق بسیاری از برنامه های مرزی آقای ترامپ ، از جمله سیاستی که به ده ها هزار پناهجو از آمریکای مرکزی ، کوبا و دیگر کشورهای آمریکای لاتین نیاز دارد تا در جلسات دادرسی ایالات متحده در مکزیک منتظر بمانند.

تیم آقای بایدن همچنین متعهد است که سیاست اخراج را مورد بازبینی قرار دهد تا اطمینان حاصل شود که گذران های مرزی “فرصت درخواست پناهندگی دارند”.

اندرو چلی ، رئیس م Instituteسسه غیرحزبی سیاست مهاجرت ، گفت که خاتمه برنامه اقامت در مکزیک و اخراج ها می تواند منجر به افزایش سریع گذرگاه های مرزی شود. وی اظهار داشت که دولت جدید بایدن می تواند به اقامت خود در مکزیک پایان دهد ، اما به طور موقت سیاست اخراج را حفظ می کند ، سناریویی که می تواند با چالش های قانونی و گزارش نویسی این نشان می دهد که کاخ سفید مقامات بهداشت عمومی را تحت فشار قرار داده اند تا اجازه اخراج را بدهند.

سالی اظهار داشت: هجوم بازداشت های مرزی می تواند به شانس تصویب قوانین مهاجرتی در کنگره ، از جمله قانونی که راهی برای شهروندی ایالات متحده برای ذینفعان اقدام معوق کودکی (DACA) فراهم می کند ، آسیب برساند. قانون گذاران جمهوری خواه برنامه DACA را مقصر افزایش دستگیری در مرزهای کودکان آمریکای مرکزی در سال 2014 دانستند ، اگرچه خط مشی تعیین شده در سال 2012 به نفع تازه واردان نبود.

قبل از پایان دادن به سیاست های آقای ترامپ به طور کلی ، سالی گفت که دولت آینده بایدن نیاز به استقرار کارکنان بیشتر پناهندگی ، هدایت منابع به مرز و گسترش برنامه های مدیریت پرونده دارد که به مهاجران اجازه می دهد تا تکمیل کنند مراحل مهاجرت در ایالات متحده خارج از بازداشتگاه ها. در غیر این صورت ، وی افزود ، افزایش ناگهانی مهاجرت غیرمجاز می تواند دولت آمریكا را آماده نكند ، شرایط را در بازداشتگاه های موقت مهاجران بدتر كند و منجر به سیاست های اجرای قانون بیشتر شود.

سالی گفت: “شما بین یک سنگ و یک سندان گیر کرده اید: یا شروع به آزاد کردن مردم از جمعیت عمومی می کنید ، یا آنها را در وسط یک بیماری همه گیر نگه دارید.”

وی افزود: “اگر سعی کنید روز اول ضد ترامپ باشید ، در نهایت مانند ترامپ رفتار خواهید کرد.” “اگر بخواهید همه کارهایی را که ترامپ در روز اول انجام داد ، بدون داشتن جایگزین در محل ، دور بریزید ، در نهایت همان کارهایی را انجام می دهید که ترامپ انجام داده است.”


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*