متحد ترامپ ، اسکات اطلس از سمت مشاور ویژه ویروس کرونا استعفا داد


اسکات اطلس، پزشک جنجالی مشاور رئیس جمهور و مبارزه با قفل ها ، روز دوشنبه از سمت مشاور ویژه رئیس جمهور ترامپ استعفا داد. کاخ سفید تأیید کرد که اطلس استعفا داده است ، اما دلیل آن را بیان نکرد.

فاکس نیوز ابتدا از عزیمت اطلس خبر داد. اطلس که ایمونولوژیست نیست ، درباره لحظاتی اظهار نظر می کند که به نظر می رسد با متخصصان بهداشت عمومی ، از جمله کارشناسان گروه ویژه ویروس کرونا ، رئیس جمهور مغایرت داشته باشد. همچنین بعد از اعلام گرتچن ویتمر فرماندار میشیگان در مورد محدودیت های بیشتر در مدارس و مشاغل ، مورد تشویق ساکنان میشیگان به “قیام” قرار گرفته است.

اطلس اختلافات خود را با بهترین متخصصان بهداشت عمومی در خود تأیید کرد نامه استعفا به پرزیدنت ترامپ ، گفت كه “توصیه او همیشه این بوده است كه تمام آسیب های ناشی از همه گیرى و سیاست هاى ساختاری ، بخصوص طبقه كارگر و فقرا را به حداقل برساند.”

“اگرچه برخی ممکن است با این توصیه ها مخالف باشند ، این تبادل آزاد ایده ها است که منجر به حقایق علمی می شود که زمینه ساز هر جامعه متمدنی است. در حقیقت ، من نمی توانم به زمانی فکر کنم که حمایت از علم و بحث علمی فوری تر است. ”

به نظر می رسد او همچنین از تیم جدید رئیس جمهور منتخب جو بایدن خبر داده است.

اطلس می نویسد: “صادقانه بگویم با تیم جدید بهترین ها ، زیرا آنها ملت را در این دوره های باتجربه و قطبی هدایت می کنند.” وی افزود: “با معالجه ها و واكسن های در حال ظهور ، من بسیار خوش بین هستم كه آمریكا دوباره موفق خواهد شد و از سختی های همه گیر و همه آنچه كه به همراه آورده است ، عبور خواهد كرد.”

اطلس قبل از مرخصی برای پیوستن به کاخ سفید ، یکی از اعضای ارشد موسسه هوور در دانشگاه استنفورد بود ، اما از آن زمان دانشگاه استنفورد بیانیه ای صادر کرده و گفته است که اطلس “نظرات مخالف پاسخ دانشگاه به بیماری همه گیر “. اطلس در ماه اوت به کاخ سفید پیوست.

پائولا رید ، الیزابت کمپبل و کاترین واتسون در این پست همکاری داشتند.

این یک داستان در حال تکامل است و به روز خواهد شد.
منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*