متن: اسکات گوتلیب در مورد ویروس کرونا در “چهره ملت” ، 29 نوامبر 2020 ، بحث می کند.


در زیر متن مصاحبه با اسکات گوتلیب ، کمیشنر پیشین FDA ، که در 29 نوامبر سال 2020 در “با ملت روبرو” پخش شد ، آورده شده است.


مارگارت برنان: ما می خواهیم اکنون به سراغ کمیسیونر پیشین FDA ، دکتر اسکات گوتلیب برویم ، که از Westport ، Connecticut به ما می پیوندد. او در Pfizer ، یکی از شرکت های دارویی تهیه کننده واکسن ، روی هواپیما می نشیند. صبح شما بخیر.

دکتر اسکات GOTTLEBE: صبح بخیر.

مارگارت برنان: شما می توانید – واقعاً می توانید نگرانی و توصیف دکتر بیرکس را درباره آنچه که وی فکر می کند قصد ضربه زدن به این کشور را دارد ، بشنوید. به داکوتای جنوبی نگاه کنید ، این آخرین موردی است که در هر 1000 نفر یک مرگ COVID مشاهده شده است. آیا کل کشور مانند داکوتای جنوبی خواهد بود؟

دکتر گوتلیب: امیدوارم که نباشد. من فکر می کنم مناطقی از کشور می توانند بهتر از غرب میانه و بهتر از داکوتای جنوبی و داکوتای شمالی بهتر عمل کنند. اگر می بینید که در شمال شرقی و میانه آتلانتیک چه اتفاقی می افتد ، جایی که استانداران اقدامات تهاجمی تر را انجام داده اند ، استفاده مستمر از ماسک ، جایی که در این فصل عفونت کمتری وارد کرده اند ، خواهید دید که عفونت باقی مانده است – درصدی کمتر از آنچه در سایر مناطق کشور مانند غرب میانه مشاهده می کنیم ، باقی می ماند. علاوه بر این ، آزمایش های زیادی در اینجا وجود دارد. بنابراین ، آنها اقدامات تهاجمی تری را برای تلاش برای كنترل عفونت انجام می دهند. اگر به کشورهایی مانند داکوتای جنوبی و به طور کلی غرب میانه نگاه کنید ، می بینید که تعداد عفونت های جدید به کندی صورت می گیرد. و این بازتابی از این واقعیت است که آنها حداقل 30٪ از جمعیت در ایالتهایی مانند داکوتای جنوبی را کاملاً آلوده کرده اند و اگر برخی از مدلها را مشاهده کنید ، ممکن است تا 50٪ باشد. بنابراین در برهه ای از زمان ، در این مناطق از کشور میزان عفونت آنچنان زیاد است که شاهد کاهش طبیعی عفونت های جدید خواهید بود زیرا افرادی که مستعد ابتلا هستند ، و افراد آسیب پذیر ، قبلاً ویروس گرفته اند.

مارگارت برنان: منظور من این است که آیا این استراتژی ، استراتژی فدرال است تا فقط به بهترین ها امیدوار شود؟

دکتر گوتلیب: خوب ، صادقانه بگو ، این استراتژی برخی از افراد ، این استراتژی مصونیت گله بود. آنها صریحاً این حرف را نمی زنند ، اما بعضی از مردم فکر می کنند که شما واقعاً نمی توانید جلوی این ویروس را بگیرید و ما فقط باید اجازه دهیم که ویروس رشد کند و برای محافظت از افراد آسیب پذیر هر کاری که می توانیم انجام دهیم. ما در حفاظت از افراد آسیب پذیر کار چندان خوبی انجام نمی دهیم. تقریباً 8 درصد از ساکنان خانه سالمندان در اثر این بیماری همه گیر از ابتدای سال تاکنون جان خود را از دست داده اند. اما افرادی هستند که فکر نمی کنند شما واقعاً می توانید این ویروس را کاملاً متوقف کنید. من با این موافق نیستم. فکر می کنم شما به بخشهایی از کشور نگاه می کنید ، به نیویورک نگاه کنید ، به زادگاه من کنتیکت بروید. در اینجا عفونت زیادی وجود دارد. این کشورها در حال حاضر تحت فشار هستند ، اما شما نرخ انتقال گسترده ای را که در سایر مناطق کشور مشاهده می کنید و اقدامات تهاجمی بیشتری انجام نداده اند ، نمی بینید. و من می گویم که اقتصاد در داکوتای جنوبی و مناطقی از کشور که اجازه می دهد کمی سخت تر کار کند و در واقع اقدامات تهاجمی انجام نداد ، مأموریت ها را معرفی نکرد ، تنظیمات عمومی مانند بارها و رستوران ها را بست. فکر نمی کنم شواهد واقعی وجود داشته باشد که نشان دهد آنها از نظر اقتصادی عملکرد بهتری نسبت به مناطقی از کشور داشته اند که اقدامات محتاطانه تری انجام داده اند. آنچه واقعاً مصرف کنندگان را در خانه نگه می دارد ویروس است. چرا – اینکه چرا مردم برای غذا خوردن بیرون نمی روند این است که آنها نمی خواهند به رستوران ها بروند و خطر آلوده شدن را دارند. این دستورات و اقدامات دولتی نیست که مردم را در خانه نگه می دارد. این عفونت است.

MARGARET BRENNAN: CDC در حال بررسی کوتاه کردن زمان قرنطینه توصیه شده است. این به چه نتیجه ای می رسد؟

دکتر گوتلیب: ببینید ، فکر می کنم این یک حرکت معقولانه است. من فکر می کنم ما باید این موضوع را زودتر مورد توجه قرار می دادیم ، زیرا واقعیت این است که اکثر افرادی که در معرض COVID قرار دارند با COVID کاهش می یابند – کسانی که در معرض ویروس کرونا قرار دارند در مدت زمان کوتاهی با COVID کاهش می یابند ، رقمی از پنج تا هفت روز برخی از ناهنجاری ها و برخی افراد وجود دارد – شواهدی وجود دارد که برخی افراد تا 14 روز کامل پس از قرار گرفتن در معرض عفونت نخواهند بود. اما آنچه شما می خواهید توصیه های منطقی و عملی است که مردم از آنها پیروی می کنند. و وقتی یک دوره قرنطینه 14 روزه دارید ، این مدت طولانی است که به هر حال بسیاری از افراد آن را دنبال نمی کنند. و پیروی از توصیه ها را دشوار می کند. بنابراین ، با معرفی یک دوره قرنطینه 10 روزه ، حتی یک دوره قرنطینه ای هفت روزه ، بیشترین عفونت ها را در آن دوره زمانی خواهید گرفت. بنابراین من فکر می کنم شما باید عملی بودن مواردی را که توصیه می کنید با توانایی و تمایل افراد به پیروی از آن متعادل کنید.

مارگارت برنان: شما نیاز به مدرک روانشناسی دارید تا بفهمید چگونه امروزه مردم را وادار به رعایت آن می کنیم. دکتر فاوسی صبح امروز در شبکه دیگری گفت: “در حال حاضر واكسن كافی برای واكسین كردن كاركنان مراقبت های بهداشتی در ماه آینده وجود ندارد. به همین دلیل اتفاق می افتد كه به ایالتی برود كه مقدار واكسن به صورت محلی تحویل داده شود. و سپس تصمیم نهایی در مورد چگونگی انجام این کار به طور صحیح به ایالات متحده سپرده خواهد شد. »منظور او چیست؟ چه چیزی – عامل تعیین کننده برای واکسن زدن چیست؟ و آیا ما از قبل کمبود داریم؟

دکتر GOTTLIEB: ما از نظر تأمین کافی نیستیم. ما – سهام کافی نخواهیم داشت تا واکسیناسیون هرکسی که واجد شرایط این واکسن است ، و مطمئناً از آن بهره مند شود. این هفته در تاریخ 1 دسامبر ، دولت فدرال توصیه هایی به کمیته مشاوره واکسن ارائه می دهد ، که به CDC توصیه می کند توصیه کند که چه کسی باید ابتدا واکسن را دریافت کند ، به اصطلاح گروه 1A ، افرادی که باید بلافاصله آن را دریافت کنند ، امیدوارم در ماه دسامبر ، اگر یک یا چند مجوز واکسن در این ماه وجود داشته باشد ، از جمله از شرکت من در آن ، Pfizer. این افراد کارمندان بهداشت و ساکنان مراکز مراقبت طولانی مدت خواهند بود. حدود 20 میلیون کارمند بهداشتی و حدود سه میلیون نفر ساکن در مراکز مراقبت طولانی مدت و کارکنان وجود دارد. این اولین گروه از بیماران است که به آن دسترسی پیدا می کند. این تقریبا حل شده است. آنها این هفته به آن رأی می دهند. اما من نمی خواهم – اگر آنها از این مسئله منحرف شوند بسیار تعجب می کنم. اما تنها در صورت دریافت به موقع اجازه هر دو شرکت ، 40 میلیون دوز در طول ماه دسامبر در دسترس خواهد بود. بنابراین ، احتمالاً واکسن کافی برای کارکرد صحیح در هر دو گروه وجود ندارد. و سپس این سوال وجود دارد که چه کسی در این بخش دوم قرار خواهد گرفت ، همان چیزی که ما آن را 1B می نامیم. و در مورد اینکه آیا این افراد آمریکایی پیرتر ، افراد بالای 65 یا 75 سال ، یا برخی از کارگران اصلی یا ترکیبی از این دو بحث خواهند کرد. اگر شما این واکسن را به این گروه تقسیم کنید ، حدود 85 میلیون کارگر اصلی وجود دارد که واجد شرایط واکسیناسیون می شوند. و حدود 50 میلیون نفر بالای 65 سال ، 20 میلیون نفر بالای 75 سال وجود دارد.

مارگارت برنان: بله.

دکتر گوتلیب: بنابراین این بحث در مورد اینکه کدام گروه اولویت است بحث خواهد شد.

مارگارت برنان: وقتی دکتر بیرکس می گوید “واکسن سکته مغزی را” ، این به چه معناست؟

دکتر گوتلیب: خوب ، این بستگی به این دارد که شما می خواهید چه تأثیری داشته باشید. اگر چنین هستید – اگر هدف شما به حداکثر رساندن حفظ زندگی انسان با استفاده از واکسن است نسبت به آنچه انجام می دهید – این واکسن را به آمریکایی های پیرتر اعتیاد می دهید. شما سعی می کنید ابتدا افراد بالای 75 سال را به خود جلب کنید. حدود 20 میلیون نفر در این گروه هستند.

مارگارت برنان: بسیار خوب.

DR GOTTLIEB: اگر هدف شما کاهش میزان عفونت است ، کارگران اصلی را در اولویت قرار می دهید. بنابراین بستگی دارد که می خواهید چه تأثیری را به دست آورید.

مارگارت برنان: و بسیاری از اینها بر دوش فرمانداران خواهد بود. ما این را پوشش خواهیم داد دکتر گوتلیب ، از بصیرت متشکرم. ما بلافاصله برمی گردیم


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*