متن: دبورا بیرکس در “چهره ملت” ، 29 نوامبر سال 2020


در زیر متن مصاحبه با دکتر دبورا بیرکس ، هماهنگ کننده پاسخ کرونا ویروس کاخ سفید ، که در روز یکشنبه ، 29 نوامبر سال 2020 ، از چهره ملت پخش شده است ، در زیر آمده است.


مارگارت برنان: ما می خواهیم اکنون به هماهنگ کننده این گروه کاری ، دکتر دبورا بیرکس برویم. او از شلبیویل ، دلاور به ما پیوست. صبح بخیر ، دکتر بیرکس. بازگشت بسیار عالی است.

دکتر دبورا بیرک: صبح بخیر ، مارگارت ، از اینکه من را دیدید متشکرم.

مارگارت برنان: اعداد و ارقام بسیار سرسام آور است. من می دانم که در این هفته حداقل دو برابر تعداد روزانه مرگ و میر بیش از 2000 نفر عبور کرده ایم. ما برای اولین بار این بیماری را در این همه گیر مشاهده می کنیم. دکتر فاوسی امروز صبح گفت که ما شاهد جهش در بالای موج هستیم. آمریكایی ها برای چه چیزی باید آماده شوند؟

دکتر BIRX: فکر می کنم آنچه را که بیشتر من و دکتر فاوسی را نگران می کند دوست دارم. اگر به موج دوم که آخر هفته روز یادبود را می گذرانید نگاه کنید ، روزانه کمتر از 25000 مورد داشتیم. ما فقط 30،000 بیمار بستری داشتیم و کمتر فوت کردیم ، کمتر از هزار نفر. ما پس از شکرگذاری با سه ، چهار و 10 برابر بیماری در سراسر کشور وارد این جزر و مد می شویم. بنابراین ، این چیزی است که بیشتر ما را نگران می کند. ما دیدیم که پس از روز یادبود چه اتفاقی افتاد. ما اکنون به شدت نگرانیم که چه اتفاقی ممکن است بعد از شکرگذاری رخ دهد ، زیرا تعداد موارد ، 25000 در مقابل 180،000 در روز ، جایی است که وجود دارد – بنابراین ما به شدت نگران هستیم. و همانطور که توصیف کردید ، به نظر می رسید که اوضاع در جلگه های شمالی بهتر می شود. و اکنون ، با شکرگذاری ، ما نگرانیم که همه اینها برعکس شود.

مارگارت برنان: ظرفیت متوقف کردن بیمارستان های متراکم چیست؟

دکتر BIRX: بنابراین بدیهی است که این همه نگرانی ما است و به همین دلیل است که واقعاً می خواهیم ایالت ها و شهرداران واقعاً تأثیر خود را آزمایش کنند و واکسیناسیون را برای تأثیر آن در نظر بگیرند. ما با اطمینان از آزمایش همه این افراد می دانیم چه کسانی بیشتر در معرض خطر هستند. ما می دانیم که ممکن است افراد در هنگام مهمان نوازی – در دوره شکرگذاری – اشتباه کرده باشند. بنابراین ، اگر جوان هستید و دوباره بهم پیوسته اید ، باید حدود پنج تا 10 روز بعد آزمایش شوید. اما باید تصور کنید که آلوده اید و بدون ماسک به مادربزرگ و مادربزرگ ، خاله و دیگران نزدیک نمی شوید. ما واقعاً می خواهیم خانواده ها حتی اگر در هنگام شکرگذاری جمع شده اند و دیگران به سراسر کشور یا حتی به کشور بعدی رفته اند ، خود را در داخل خانه مستقل کنند. و اگر شما بیش از 65 سال دارید یا مبتلا به بیماری همبودی هستید و در روز شکرگذاری جمع شده اید ، در صورت بروز هرگونه علائم ، باید فوراً آزمایش شوید زیرا می دانیم که روش های درمانی ما ، چه ضد ویروس ها و چه مونوکلونال ما بهترین عملکرد را دارند آنتی بادی ها ، خیلی زود در بیماری کار می کنند. بنابراین ما واقعاً می خواهیم استانداران و شهرداران آزمایشات را برای جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان در دسترس قرار دهند. اما واضح است که ما به شدت نگران هستیم. در حال حاضر بیش از 90،000 بیمارستان داریم. اگر دو هفته بالاتر از آن باشیم ، حتی وقتی که شاهد بهبودی هستیم ، من قدردان این هستم که شما شهردار دارید …

مارگارت برنان: بله.

دکتر BIRX: از دیترویت به بعد. آنها واقعاً هستند – همه این شهرداران در تلاشند تا تعداد موارد خود را کاهش دهند و به فلات برسند و اکنون ممکن است موج چهارم داشته باشیم.

مارگارت برنان: شما می پرسید – من می دانم که شما به کشور سفر کرده اید. آیا می خواهید استانداران برای باز نگه داشتن مدارس میله های زندان را ببندند؟ این توصیه شماست؟

DR BIRX: اول ، آنچه ما می دانیم م worksثر است ، دستور ماسک ، نیازهای ماسک است. در کشورهایی که این کار را انجام داده اند ، یا شهرداران یا شهرستانهایی که این کار را انجام داده اند ، ما نه تنها در موارد ، بلکه در بستری شدن در بیمارستان ها و مرگ و میرها می توانیم تفاوت قابل توجهی را ببینیم. بنابراین ، شروع با دستورالعمل های ماسک و الزامات پوشاندن کاملاً مهم است و به دنبال آن اگر تعداد زیادی از موارد داشته باشید و بیشتر در بیمارستان بستری شوید ، اولین کاری که باید انجام دهید بستن مکان هایی است که افراد نمی توانند ماسک بزنند. . و ما می دانیم که کجاست. اینها بارها و رستوران های داخلی هستند. در صورت لزوم ظرفیت را کاهش دهید. حتی ممکن است لازم باشد آنها را ببندید. دیدیم که م workedثر است. این کاری است که آریزونا انجام داد. و در آنجا آریزونا کنترل خود را بدست آورد. آریزونا در موقعیتی است که آنها واقعاً باید در این مورد تجدید نظر کنند ، زیرا تعداد موارد آنها در تابستان در حال افزایش است.

MARGARET BRENAN: چه زمانی شروع به توجیهی در مورد دولت بایدن می کنید؟

DR BIRX: امیدوارم روز دوشنبه ، زیرا آنچه واقعاً حیاتی است این است که ما واقعاً در 9 ماه گذشته صرف توسعه پایگاه داده های پیشرفته ای کرده ایم که اطلاعات از کشوری به کشور دیگر را به سطح شهرستان جمع می کند. می توانیم ببینیم چه کسی پذیرفته می شود. ما می توانیم ببینیم چه کسی بیمار می شود. می توانیم ببینیم که این ویروس در جوامع به کجا می رود. و من فکر می کنم تنها چیزی که ما قصد داریم در این بحث به دولت بایدن ارائه دهیم این است که بفهمیم آنها چگونه می خواهند داده ها را ببینند ، زیرا اگر داده ها گرفته نشوند ، مفید نیستند. و هر گروه باید آن را به شکلی ببیند که چگونه آنها را سوق داده ، آنها را به سمت عمل سوق می دهد. به همین دلیل است که ما گزارش هفتگی به استاندار می نویسیم تا اطمینان حاصل شود که هر فرماندار آنچه را می بینیم و آنچه فکر می کنیم باید انجام شود را درک می کند.

مارگارت برنان: هنوز حدود 10 هفته از ریاست جمهوری ترامپ می گذرد. آخرین باری که شما به رئیس جمهور اطلاع داده اید کی بوده و چرا از وی خبری نگرفته ایم؟

DR BIRX: خوب ، من معاون رئیس جمهور را بدیهی است که هر روز مطلع می کنم. من یک گزارش روزانه می نویسم که هر روز در کنار آن بلند می شود. شامل – خلاصه ای از آنچه در سراسر کشور اتفاق می افتد ، ایالت به ایالت ، شهرستان به شهرستان ، بیمارستان به بیمارستان ، چه کسی بستری است ، گروه سنی پذیرفته شدگان چیست و توصیه های ما در بالاترین سطح دولت چیست. و همین سند هر روز به مدیریت ارشد HHS می رود تا واقعاً به آنها درباره آنچه من هر روز صبح در داده ها می بینم هشدار دهد.

مارگارت برنان: و – اگر فرصتی برای اطلاع رئیس جمهور داشتید ، پیام شما چیست؟ من می دانم که واشنگتن پست اظهار داشت که حداقل پنج ماه در جلسه کارگروه شرکت نکرده است. دغدغه اصلی شما ، پیام اصلی شما به مردم و رئیس جمهور چیست؟

DR BIRX: برای هر آمریکایی ، من می دانم که ما آمریکایی های فوق العاده مستقل و بزرگی داریم ، من در طول سفر آنها را ملاقات کرده ام ، که در تمام طول زندگی خود از خاکشان دفاع می کردند ، از دام و خانواده شان محافظت می کردند. برای هر آمریکایی ، این زمان محافظت از خود و خانواده است. بنابراین اگر فرماندار یا شهردار شما سیاست هایی را دنبال نمی کند که می دانیم بسیار مهم استتار ، استتار ، فاصله فیزیکی ، اجتناب از میله ها ، پرهیز از شلوغی در محیط های داخلی است ، اگر این محدودیت ها در ایالت شما وجود ندارد ، باید آن را به عهده خود بگیرید. محدود کننده باشد شما نباید به این مکانها بروید. شما اکنون باید از خانواده خود محافظت کنید و واقعاً تماشا کنید. اگر خانواده شما به مسافرت رفته اند ، باید بپذیرید که در معرض ابتلا و آلودگی قرار گرفته اید و هفته آینده واقعاً باید آزمایش کنید و از هرکسی در خانواده خود با بیماری همبود یا بالاتر از 65 سال خودداری کنید ، زیرا اکنون زمان آن است. آنچه اتفاق افتاده است اتفاق خواهد افتاد منظورم این است که ما می دانیم مردم در روز شکرگذاری دور هم جمع شدند. اکنون زمان محافظت از افراد در برابر انتقال ثانویه و سوم است.

مارگارت برنان: بله.

DR BIRX: – در داخل خانواده.

مارگارت برنان: دکتر بیرکس ، متشکرم و موفق باشید.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*