[ad_1]

در زیر متن مصاحبه با کارشناس قانون انتخابات CBS News دیوید بکر ، که در روز یکشنبه ، 8 نوامبر سال 2020 ، از چهره ملت پخش شد ، آمده است.


مارگارت برنان: ما می خواهیم برخی از مسائل حقوقی را که تیم رئیس جمهور مطرح می کند ، همراه با دیوید بکر ، همکار و کارشناس حق رأی ، از نزدیک بررسی کنیم. صبح شما بخیر.

دیوید بکر: صبح بخیر ، مارگارت.

مارگارت برنان: شما سناتور پنسیلوانیا و توضیحات وی درباره آنچه در ایالت وی می گذرد را شنیدید. چه چیزی – واکنش شما چیست؟

دیوید بکر: خوب ، او در مورد چند نکته حق دارد. او حق دارد که در حال حاضر ، رئیس جمهور – معاون رئیس جمهور بایدن – رئیس جمهور منتخب بایدن با اختلاف بیش از سرشماری پیش می رود. در واقع ، این حاشیه احتمالاً افزایش خواهد یافت. در حال حاضر حدود چهل و یک هزار است و به احتمال زیاد از خط پیروزی رئیس جمهور ترامپ امروز از بیست و شانزده به چهل و چهار هزار خواهد رسید. بنابراین بسیار بعید است که این یک سرشماری خودکار در پنسیلوانیا باشد. او همچنین حق دارد که انتخابات به طور کلی برای جمهوری خواهان بسیار خوب بود. آنها در سراسر کشور بسیار خوب عمل کردند. آنها سنا را در دست داشتند ، کرسی هایی را در مجلس به دست آوردند. آنها در مسابقات قانونگذاری ایالت بسیار خوب عمل کردند. و همه ادعاهای بی اساس مبنی بر عدم صداقت در انتخابات در واقع این نتایج و همچنین نتایج رئیس جمهور را زیر سوال می برد. من فکر می کنم به ویژه در پنسیلوانیا برخی ادعاها درباره ناظران نادرست است. ما از مقامات انتخاباتی جمهوری خواهان در فیلادلفیا می دانیم که ناظران مبارزات انتخاباتی ترامپ و حزب جمهوری خواه در تمام مدت در اتاق های سرشماری حضور داشته اند. آنها می توانستند همه چیز را که هنگام بیرون آمدن آرا رخ می داد ، مشاهده کنند.

MARGARET BRENAN: در واقع این یک دوربین زنده بود ،

دیوید بکر: بله ، پخش زنده بصورت شبانه روزی وجود دارد. سوابق این مورد وجود دارد – شواهد گسترده ای در این مورد وجود دارد. و همانطور که اشاره کردید ، آرا that رسیده پس از روز انتخابات هنوز شمارش نشده اند. گزارش نشده اند. همه آرا weهایی که هم اکنون می بینیم ، آرا votes در پنسیلوانیا در حال شمارش است. همه آنها برگه های آرا دریافت شده در روز انتخابات یا قبل از آن را منعکس می کنند. بنابراین آرا صادره ، تعداد بسیار کمی از آرا ball ، شاید 8500 رأی آرا that که به دستور دیوان عالی کشور تفکیک شده اند ، هنوز شمارش یا گزارش نشده اند. و در حقیقت ، اگر عقب هستید زیرا رئیس جمهور ترامپ در حال حاضر در پنسیلوانیا است ، غیرمعمول است که شما نمی خواهید آن آرا شمرده شود زیرا ممکن است به آراots بیشتری برای کاهش حاشیه خود احتیاج داشته باشید.

مارگارت برنان: بنابراین می توانید به ما کمک کنید بفهمیم استراتژی ترامپ در اینجا چیست؟ خبرنگار ما نیکول اسگانگا با برخی از اعضای تیم ترامپ صحبت کرد و این استراتژی برای وی توصیف شده است که قصد دارد برای پیروزی در سرشماری جورجیا برود و به بی نظمی در ویسکانسین اشاره کند که هنوز به 270 رأی نرسیده است. استراتژی چیست؟

دیوید بکر: تعریف یک استراتژی منسجم در اینجا بسیار دشوار است ، زیرا به عنوان مثال در آریزونا می بینید که آنها برای شمارش آرا بیشتر می جنگند. در پنسیلوانیا می گویند از شمردن دست بردارید. در ویسکانسین ، حاشیه پیروزی بایدن رئیس جمهور منتخب تقریباً همان حاشیه پیروزی ترامپ در بیست و شانزده سال است که تأیید شد. این خیلی خیلی غیرمعمول است. در حقیقت ، هیچ سابقه ای در تاریخ آمریکا وجود ندارد که حاشیه هزاران رای در یک مسابقه سراسری لغو شود. مهمانان دیگر این را ذکر کردند.

مارگارت برنان: بنابراین ، آیا من از شما می شنوم که می گویید این یک استراتژی روابط عمومی است نه یک استراتژی قانونی؟

دیوید بکر: به نظر می رسد. منظور من این است که ، اگر به فلوریدا 2000 نگاه کنید ، دو تیم کاملاً شایسته از تیم های حقوقی دارید. در واقع ، سه عضو این تیم جمهوری خواه اکنون در دیوان عالی کشور نشسته اند. و آنها هفته ها پایین آمدند و واقعیت ها را جمع کردند و سپس آن را از طریق دادگستری محاکمه کردند. آنچه اکنون می بینیم اتهامات دیوانه کننده ای است که در توییتر و جاهای دیگر افشا می شود. و وقتی نوبت دادگاه می رسد ، آنها سقوط می کنند – آنها از هم می پاشد. آنجا چیزی وجود ندارد. آنها هر پرونده ای را که پس از انتخابات تشکیل شد و همچنین کارزار انتخاباتی ترامپ را از دست می دهند. و بنابراین به نظر می رسد که این ممکن است بیش از یک نظریه حقوقی منسجم واقعی ، یک آبشار روابط عمومی باشد.

مارگارت برنان: بنابراین ، این باید نسبت به آنها انصاف باشد ، زیرا نام های بزرگی در این امر دخیل هستند. سناتور لیندزی گراهام ، رئیس کمیسیون قضایی ، می گوید که وی توسط یکی از کارمندان پست پنسیلوانیا قسم خورده است. رودی جولیانی ، وکیل رئیس جمهور ، نیز ادعا می کند که اظهارات سوگند یاد کرده است. آیا مردم فقط می توانند دروغ بگویند و فرار کنند؟ یا این گفته ها شواهدی واقعی است که باید در این مرحله مورد بررسی قرار گیرد؟

دیوید بکر: به همین دلیل ما در خارج از شرکت های محوطه سازی شکایت نمی کنیم. به همین دلیل است که ما در واقع به دادگاه می رویم و مدرک می خواهیم. و هر بار که این مدارک را به دادگاه می آورند ، این مدارک از هم می پاشد و شکست می خورد. بنابراین–

مارگارت برنان: شما در مورد یک شرکت محوطه سازی صحبت می کنید ، زیرا دیروز کنفرانس مطبوعاتی در فیلادلفیا در آنجا برگزار شد.

دیوید بکر: بله ، درست است. منظورم این است که مهم این است که بتوانید هر آنچه را که می خواهید در توییتر بگویید. وقتی مصاحبه می کنید یا در یک کنفرانس مطبوعاتی می توانید هر آنچه می خواهید بگویید. اما در پایان شما باید این ادعاها را در دادگاه ثابت کنید. و در پایان ، هر یک از این ادعاها ناکام ماند.

مارگارت برنان: بنابراین مبارزات انتخاباتی ترامپ در نوادا ، آریزونا شکایت کرد. آنها می گویند که برای کشورهای دیگر برنامه هایی دارند. با توجه به برخی از این موارد مهم ، آنها همچنین برای سرشماری ویسکانسین سرمایه جمع می کنند.

دیوید بکر: بنابراین من فکر می کنم استراتژی شمارش احتمالاً شکست بخورد زیرا حاشیه ها خیلی زیاد است. ما به سادگی شاهد هیچ سابقه تاریخی برای واژگونی چنین حاشیه های بزرگی نیستیم. این حاشیه در گرجستان در حال افزایش است. اکنون بیش از ده هزار نفر وجود دارد. دادخواست دیگر واقعاً هیچ استراتژی ندارد ، خواه قلم های شارپی در آریزونا باشد یا ناظران در پنسیلوانیا یا رأی های دیررس در پنسیلوانیا. ما آنجا ، آنجا چیزهای زیادی نمی بینیم. و بنابراین فکر می کنم بعید باشد.

مارگارت برنان: چیزی که من نتوانستم با این سناتور به نتیجه برسانم این حادثه واقعاً نگران کننده در فیلادلفیا ، مرکز شهر ، جایی بود که آراots در حال شمارش بود. در خارج افراد به شدت مسلح دستگیر شدند. می دانید ، بسیاری از این کارگران انتخابات.

دیوید بکر: بله

ماراگرت برنان: آنها در حال حاضر چقدر نگران امنیت خود هستند؟

دیوید بکر: آنها بسیار نگران هستند. من دیروز با برخی از آنها صحبت کردم. وجود دارد – اینها افرادی هستند که روزها از خانواده خود دور بوده اند. آنها چیز زیادی ندیده اند. یکی از آنها ، پسرش ، تازه تولد داشت و مجبور شد آن روز تولد را از دست بدهد ، بیشتر به این دلیل که در نظرسنجی ها کار می کرد. آنها نمی خوابند. آنها تهدید به مرگ می شوند. برخی از آنها شامل زبان نژادپرستانه و یهود ستیزی است. و سپس در مورد این تهدید زندگی آنها می شنویم. این شرم آور است منظورم این است که این مقامات دولتی هستند که شما را می سازند ، می دانید که آنها همیشه دستمزد خوبی ندارند. اصلاً حقوق خوبی ندارند. شناخت زیادی ندارند. معمولاً ، وقتی فقط نام آنها را می دانیم ، وقتی مشکلی پیش می آید ، آنها در حال حاضر قهرمانان دموکراسی هستند.

مارگارت برنان: و آنها در یک بیماری همه گیر کار می کنند. پس ممنون و ما از همه آنها ، از همه رأی دهندگان که در کار دموکراسی ما کمک کردند ، سپاسگزاریم. ما بلافاصله برمی گردیم

[ad_2]

منبع: elitenews.ir